plansetes

 

Kokie planšetiniai kompiuteriai yra populiariausi mūsų šalyje? Į šį klausimą atsakyti gana sunku, bet įmanoma pasižiūrėjus į elektronines parduotuves ir tai, ką jos siūlo.

Prieš vertinant ir sprendžiant, kas Lietuvoje populiariausia, reiktų atkreipti dėmesį, kad verslo ir namų vartotojų poreikiai labai skiriasi. Jei planšetės perkamos darbui, jos yra pakankamai galingos ir brangios. Namams ir pramogoms – kainos vidutinės. Vaikams perkamos gana nebrangios iki 100 eurų kainuojančios planšetės.

Konkrečių modelių pardavimų statistiką veda tiekėjai, ši informacija yra gana slapta, todėl net nebandysime jos spėlioti ar kitaip interpretuoti. Apžvelgsime populiariausius prekės ženklus.

Lenovo IdeaTab

Tai žemos, bet ne pačios žemausios kainos planšetiniai kompiuteriai, skirti namams ir pramogoms. Jų visiškai pakanka ir žaidimams žaisti ir el. paštui pasitikrinti. Kai kurie modeliai turi 3G palaikymą, todėl galima įsidėti mobiliojo interneto korteles ir mėgautis internetu, kuris Lietuvoje yra tikrai nebrangus.

Lenovo IdeaTab turi ir gana įdomių sprendimų, primenančių nešiojamą kompiuterį. Tai IdeaTab MIIX modelių serija su kieta pridedama klaviatūra ir Windows 10 operacine sistema. Ji skirta verslui, nes labai patogu dirbti, visur nešiotis.

Tai toli gražu ne paskutinė Lenovo planšečių serija. Įspūdingoji Lenovo Yoga planšetė su pastorintu vienu kraštu yra unikali savo išvaizda. Taip pat yra ir keletas „du viename“ modelių, kurie labiau primena nešiojamus kompiuterius, nei planšetinius.

Samsung Galaxy Tab

Puikios kokybės Samsung planšetės yra pakankamai nebrangios, kad įtiktų namų vartotojams. Įvairūs ekranai, skirtingos talpos ir galingumai – puikus asortimentas, iš kurio galima pasirinkti. Beje, Yra ir kitų produktų, pavyzdžiui Galaxy E serija. Aišku, naujausi modeliai yra skirti vadinamiems „power useriams“, kuriems reikalinga maksimali kokybė. Atitinkama jų ir kaina, viršijanti 700-800 eurų.

Asus ZenPad

Kokybiški ir nebrangūs – taip galima apibūdinti Asus produkciją – kompiuterius, išmaniuosius telefonus ir planšetinius kompiuterius. Dar galima pridėti ir epitetą „stilingi“, nes Zen serija labai orientuota į ergonomiką ir stilių. Tokią planšetę tikrai ne gėda pasidėti ant stalo viešoje vietoje. Juo labiau, kad yra įvairių dydžių, galingumų ir atminčių modelių, tad pasirinkimas gana didelis.

Apple iPad

Tai brangūs ir kokybiški planšetiniai kompiuteriai, kuriuos mėgsta verslas ir turtingesni vartotojai. Tiesa, paskutinis iPad modelis parodė, kad nieko naujo šioje srityje gamintojai nebesiūlo, tik pakeisti korpuso medžiagas, padidinti galingumą. Nepaisant to, šis gamintojas randa nemažai pirkėjų Lietuvoje.

Huawei MediaPad

Šie planšetiniai kompiuteriai yra skirti ir verslui ir namams, tai vidutinės klasės produktai iš žinomo kinų gamintojo (Lenovo, beje, taip pat yra kinai). Nors modelių gausa jie neišsiskira, tačiau turi ką pasiūlyti.

Į penketuką nepateko Lietuvoje dažnai sutinkami Prestigio, Lark, eStar, Acme, Sponge, Sony planšetiniai kompiuteriai. Jie yra gana nebrangūs ir dažnai perkami vaikams. Kai kurie modeliai gali neblogai konkuruoti su populiariausiųjų gamintojų modeliai, tačiau populiarumu jie pozicijas užleidžia kitiems.

 

Ankstesnis straipsnisDietologės patarimai: ką daryti, kad vasarą nepriaugtume svorio?
Kitas straipsnisTrys išperkamosios nuomos privalumai

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here