išperkamoji nuoma

išperkamoji nuomaLizingas ir išperkamoji nuoma yra sandoris, kurio pabaigoje visą sandorio laiką naudojamas daiktas pilna teise atitenka paslaugos gavėjui. Lietuvoje yra dvi sritys, kuriose išperkamoji nuoma yra populiaresnės negu kreditas.

Nereikia užstato

Vienas iš didžiausių šios paslaugos privalumų yra tas, kad nereikia užstato. Tai reiškia, kad išperkamoji nuoma teikiama neužstatant papildomo nekilnojamo turto arba automobilio. Tai mažina riziką. Beje, jau minėjau, kad Lietuvoje yra dvi populiariausios turto rūšys, t.y.  isperkamoji nuoma nekilnojamas turtas ir isperkamoji nuoma automobiliai.

Būtina paminėti, kad tiek nekilnojamo turto, tiek automobilio isperkamoji nuoma skaiciuokle pateikia optimistinį variantą, tačiau daug svertų lieka ir nuomotojo rankose. Sakysite kas gali būti patraukliau? Sutinku su Jumis. Kitas klausimas tai, kad ši paslauga teikiama ir naujiems, ir naudotiems automobiliams. Iš esmės tarp sandorių skiriasi tik sumokamų įmokų suma ir nuomojamo automobilio vertė. Tiek vienam, tiek kitam pirkiniui taikoma garantija.

Nesikeičia įmokos

Mažesnės palūkanos negu bankuose – privalumas. Taip pat tai, kad nesikeičia įmokų suma. Nekilnojamo turto vertė Lietuvoje labai stipriai svyruoja į abi puses: tiek mažesnę, tiek didesnę. Pradininkais krikštijami isperkamoji nuoma hanner. Jie kaip vieną iš saugiklių, prašo banko patvirtinimo, kad sutarties pasirašymo dieną galėtų suteikti paskolą. Tai ir išperkamoji nuoma ck iki šiol yra vieninteliai reglamentuojantys tokią sutarties formą. Jeigu nėra įtraukiamos kredito bendrovės nei viename kredito grąžinimo etape ši sutartis tampa tiesiog dviejų asmenų susitarimu (arba juridinio asmens su fiziniu). Jeigu ieškote fizinio asmens šiam susitarimui, isperkamoji nuoma skelbimai Jums padėtų jį surasti. Kad ir kaip bebūtų nuomos laikotarpiu pasikeitusi turto vertė neturės įtakos įmokų dydžiui.

Visada yra kelias atgal

Pats didžiausias privalumas yra tai, kad išperkamoji nuoma vis dėlto yra nuoma. Todėl nuomininkas visada gali pasakyti, kad daiktas jo netenkina ir neprašydamas grąžinti įmokų, grąžinti daiktą ar turtą jo savininkui. Tai turi apibrėžti ir numatyti isperkamoji nuoma sutartis.

Atidžiausias skaitytojas sakys, kad tai nepamatuota rizika verslui. Taip. Būtent todėl isperkamoji nuoma vilniuje ir nėra tokia populiari. Verslas rizikuoja daugiau negu nuomininkas.

Ankstesnis straipsnisPopuliariausios planšetės Lietuvoje
Kitas straipsnisRūkymas – dantų priešas

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here