Viena didžiausių pasaulyje draudimo kompanijų „American International Group“ (AIG) Vilniuje įsteigė savo paslaugų centrą, kuris tapo AIG tinklo, aptarnaujančio Europos, Vidurinių Rytų ir Afrikos rinkas, dalimi. AIG centras Vilniuje bus atsakingas už draudimo polisų aptarnavimą, draudiniminių reikalavimų valdymą ir išmokų priežiūrą.

Vilnius kompanijai pasirodė tinkamiausia vieta tokiam paslaugų centrui. Pasak AIG viceprezidento, atsakingo už AIG aptarnavimo paslaugas visame pasaulyje, Ross McConnell, sprendimą nulėmę faktoriai buvo patraukli darbo rinka su aukštu išsilavinimo lygiu pasižyminčiais, gerus kalbinius įgūdžius turinčiais, profesionaliais žmonėmis, įskaitant ir daug užsienio studentų, studijuojančių Lietuvos universitetuose. Jis pažymi, kad didelę įtaką AIG galutiniam apsisprendimui turėjo konstruktyvus bendradarbiavimas su Ūkio ministerija ir tiesioginių užsienio investicijų plėtros agentūra „Investuok Lietuvoje“.

„2014 metais nusprendėme, kad Vilnius yra patraukliausia vieta mūsų verslo paslaugų centrui, kuris aptarnautų Šiaurės ir Rytų Europą. Manome, kad mūsų veikla Lietuvoje bus abipusiškai naudinga. Įsiliedami į Lietuvos aptarnavimo paslaugų sektorių jį dar sustiprinsime, o mūsų verslui šis centras taps strategiškai patogia vieta klientams daugelyje tikslinių rinkų aptarnauti. Ketiname vystyti ir plėsti šį centrą, suteikdami darbo galimybes šimtams talentingų žmonių šalyje“, – teigia Ross’as McConnell’is. Jis taip pat pažymi, kad kompanija planuoja aktyviai dalyvauti pasirinktose vietinėse socialinės atsakomybės iniciatyvose ir plėtoti artimus ryšius su šalies bendruomenėmis.

Naujasis AIG paslaugų centro Lietuvoje vadovas, Przemyslaw’as Siuda, yra atsakingas už paslaugų centro veiklą ir tolesnę plėtrą. P. Siuda turi didelę darbo su paslaugų centrais ir verslo procesų užsakomosiomis paslaugomis (angl. business process outsourcing) patirtį. Jo ankstesnės darbo pozicijos buvo tiesioginės prekybos kompanijoje „Amway“ ir informacijos technologijų paslaugų bei verslo konsultacijų bendrovėje „CapGemini“. Šių kompanijų centrai Lenkijoje, kuriuos įkūrė ir jiems vadovavo P. Siuda, aptarnauja daugiau kaip 20 pasaulio ir Europos rinkų.

Naujoji AIG centro komanda, vadovaujant P. Siudai, bus atsakinga už naujų specialistų mokymus, veiklos standartų užtikrinimą, paslaugų kokybę, veiklą ir atskaitomybę klientams. Šiuo metu AIG atstovybė Lietuvoje jau turi apie 100 darbuotojų ir toliau siūlo įvairias darbo pozicijas – nuo klientų aptarnavimo ir draudiniminių reikalavimų sprendimo iki administracinių pareigų. AIG renkasi kandidatus, turinčius gerus kalbinius ir profesinius įgūdžius, o naujiems darbuotojams organizuojami nuodugnūs draudimo polisų aptarnavimo mokymai.

Kompanija, vykdydama savo plėtros planus, iki šių metų pabaigos planuoja persikelti į visiškai naują modernų biurų pastatą „k29“, Konstitucijos pr. 29.

Tokį veiklos modelį, steigiant specializuotus centrus strategiškai patogiose vietose, AIG taiko nuo 2002 metų. Šiuo metu kompanija savo paslaugų, kontaktų ir apskaitos centruose visame pasaulyje turi daugiau kaip 11 000 darbuotojų. AIG centrai Malaizijoje, Filipinuose, Bulgarijoje ir dabar Vilniuje yra skirti Europos, Vidurinių Rytų ir Afrikos šalių rinkoms aptarnauti. Kiti paslaugų centrai aptarnauja klientus Azijos ir Amerikos regionuose.

Ankstesnis straipsnisPo žiemos veja nebeželia. Ką daryti?
Kitas straipsnisE. prekyba Kinijoje didina siuntų srautą į Lietuvą

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here