ginekologas

Dažnai moteriai apsilankymas pas ginekologą kelia ne itin teigimas emocijas, o pirmas kartas dažnai būna kupinas įvairiausių baimių ir streso. Nepaisant to, ginekologo apžiūra būtina, prasidėjus pirmosioms mėnesinėms, nes statistika rodo, kad moterų sveikata negerėja, o reguliarūs apsilankymai pas moterų gydytoją gali padėti išvengti didesnių sveikatos sutrikimų. Taigi, ką reikia žinoti pirmą kartą keliaujant pas ginekologą? 

Tinkamai pasiruoškite

Ginekologas paprašys pasakyti, kelinta jūsų mėnesinių ciklo diena, paklaus ar mėnesinės reguliarios, kiek laiko jos trunka ar būna skausmingos, todėl su savimi turėkite kalendorių, kuriame žymitės mėnesines.  Taip bus gerokai paprasčiau atsakyti į specialisto klausimus, o jam įvertinti jūsų sveikatą. Žinoma, vargu ar pavyks išvengti gana intymių klausimų: ar jau gyvenate aktyvų lytinį gyvenimą, kokias kontracepcijos priemones naudojate ir pan.  Labai svarbu, kad būtumėte atvira ir nieko neslėptumėte, nes ginekologas – ne kunigas, kuris teisia ir smerkia. Žinoma, prieš vizitą būtina pasirūpinti tinkama asmenine higiena, negerti vandens, nes šlapimo pūslė turi būti tuščia ir eiti jau pasibaigus mėnesinėms, nebent nesibaigiantis kraujavimas yra būtent ta priežastis, kodėl jums prireikė ginekologo konsultacijos.

Ar skaudės?

Šiuolaikiniai ginekologai turi modernią įrangą ir specialius įrankius, kurie palengvina moters apžiūrą ir suteikia jai mažiau diskomforto. Apžiūros metu pasistenkite, kiek tai įmanoma, atsipalaiduoti ir nemalonūs pojūčiai tikrai atslūgs. Be to, pirmoji apžiūra trunka iki 10 min., todėl baimintis tikrai nėra ko. Geras ginekologas visada būna švelnus, atsargus ir niekur neskuba. Kaip žinoti ar jūsų pasirinktas specialistas geras? Pasinaudokite visagaliu internetu ir į paieškos sistemą suveskite savo ginekologo vardą bei pavardę ir tikrai rasite kitų moterų atsiliepimus. O štai, jei dar tik ieškote ginekologo, į paieškos sistemą galite suvesti tokius raktinius žodžius kaip „akuseris ginekologas vilniuje“ „ginekologas siauliuose“, „ginekologas kaune“, „ginekologas klaipedoje“, „ginekologas panevezyje“ ir pan.  Apie savo mieste dirbantį gerą ginekologą tikrai nesunkiai sužinosite.

Kada eiti pas ginekologą?

Jei nesiskundžiate nereguliariomis ir skausmingomis mėnesinėmis, pirmą kartą pas ginekologą rekomenduojama apsilankyti sulaukus 16 metų, tačiau jei turite kitokių nusiskundimų, pavyzdžiui, nereguliarios mėnesinės, sulaukusi 16 metų dar nesergate mėnesinėmis, skausmas šlapinantis, keistos spalvos išskyros ir pan. , pas ginekologą reiktų apsilankyti anksčiau, nes ne tik suaugusios moterys serga moteriškomis ligomis. Tiesa, nesugalvokite diagnozės nusistatinėti pačios, tarkim, su  ginekologas vikipedija pagalba, nes savarankiškas gydymasis gali turėti daugiau žalos nei naudos.

Privačiai ar į polikliniką?

Jei ginekologas būtinas skubiai, pavyzdžiui, įtariate, kad galite būti nėščia, pas ginekologą poliklinikoje gali tekti laukti netrumpoje eilėje. Tuo tarpu, privatus ginekologas vilniuje kainos būna nemenkos, tačiau operatyvumas garantuojamas. Be to, galite paieškoti ir ginekologo, kuris siūlo kokybiškas paslaugas už prieinamą kainą, tiesiog internetu paieškokite „ginekologas vilniuje nebrangiai“.

Ankstesnis straipsnisPopuliariausios savaitgalio išvykos: kur keliauti, kai keliauti nėra laiko
Kitas straipsnisNagų priauginimas – galimybė džiaugtis nuostabiomis rankomis