iPhone

Telefono turėjimas vaikams – ne tik galimybė, tačiau ir būtinybė. Kad ir kaip tėveliams atrodo, kad technologijos šiais laikais labai artimos kiekvieno žmogaus gyvenime, gal kiek per artimos tačiau suteikti vaikui galimybę mokytis, ieškoti, atrasti telefonu – būtina. Tai gali jam ateityje atveria mokymosi galimybes.

Tinkamas telefonas vaikui pasirinkamas pagal kelis svarbiausius kriterijus, kuriuos ir aptarsime žemiau. Svarbiausia – neskubėti rinktis ir nepamiršti vaiko poreikių, kadangi jis taip pat gali išsakyti – ko jam reikia.

Ar būtinas išmanusis telefonas?

Nors daugelis šiuolaikinių žmonių naudoja išmanius telefonus, kurie pagerina gyvenimo kokybę, tačiau vaikams kartais perka seno modelio ir tikisi, kad to užteks. Specialistai su tuo nesutinka. Žinoma, nebūtinas labai brangus ar labai ypatingas, tačiau vaikams taip pat reikia pirkti išmanius telefonas, kurie turi daug funkcijų ir kurie tikrai bus naudingi. Seno modelio telefonai skirti tik skambinimui, o šiais laikais, kai su mobiliuoju galima atlikti tiek daug veiksmų – tai yra atgyvena.

Papildomos apsaugos – reikalingos

Kalbėdami apsaugas minime tiek programas, kurios gali užtikrinti, kad vaikas nesilankys tuose puslapiuose, kurie neturėtų būti jų akiratyje, tiek dėkliukus, kurie padeda apsaugoti telefoną nuo kritimo. Svarbiausia, kad šiuo metu tiek vieno varianto, tiek kito – pasirinkimas yra labai platus, tad būtinai raskite tai, kas tinka ne tik Jūsų, tačiau ir vaiko poreikius. Programas įdiegti galite Jūs, tačiau tegul pats vaikas nusprendžia – koks telefono dėklas jam atrodo pats tinkamiausias.

Ribota sąskaita

Geriausia, kai vaikų telefono sąskaita yra ribota, kadangi tokiu atveju bent jau galėsite būti ramus, kad didelės pinigų sumos nebus leidžiamos nereikalingoms programoms ir kitoms smulkmenoms. Taip pat vaikas turi išmokti, kad viskas kainuoja, tad jis turi pasirinkti – kas jam yra svarbiausia ir už ką verta mokėti labiausiai jo atveju.

Vaikui telefonas būtinas, kadangi jis jam leis jaustis kur kas saugesnis ir tuo pačiu padės neatsilikti nuo išmanaus gyvenimo, kuris yra kiekvieno iš mūsų kasdienybės dalis.

Parengta pagal IT apžvalgų portalo Įvertink IT pranešimą spaudai.

Ankstesnis straipsnisKaip rasti gyvenimo partnerį?
Kitas straipsnisKodėl lietuviai keliasi gyventi į kaimelius?

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here