automobilio pirkimui paskolos

Pažiūrėjus į sausakimšas daugiabučių namų stovėjimo aikšteles, kyla abejonių, ar iš tiesų lietuvių gyvenimas toks prastas: nieko nebestebina faktas, jog namų ūkis valdo net kelias transporto priemones. Aišku, automobilis nelygu automobiliui: jei vieno vertė gali pranokti ir gyvenamojo būsto kainą, tai kitą galima nusipirkti vos už kelis šimtus eurų. Kiekvienas renkasi pagal savo norus ir galimybes. Kai šie du dalykai tarpusavyje prasilenkia (tai yra norai viršija galimybes), tenka pasukti galvą iš kur gauti pinigų automobilio įsigijimui. Galima pradėti aktyviau „šerti“ kiaulę taupyklę ir po truputį kaupti pinigus naujo automobilio pirkimui, tačiau galima pasidomėti, kur bei kokiomis sąlygomis siūlomos automobilio pirkimui paskolos. Kuris variantas jūsų atžvilgiu būtų tinkamesnis?

Automobilio pirkimui paskolos, kaip tikriausiai ir patys suprantate, nuo kitų rūšių paskolų ar vartojamųjų kreditų esminiais principais niekuo nesiskiria: gaunate pageidaujamą paskolos sumą, kurią, kartu su nustatyto dydžio palūkanomis, grąžinate per sutartyje numatytą laikotarpį. Permokate, tačiau pinigus (aišku, jei atitinkate kredito gavėjui keliamus reikalavimus) gaunate čia ir dabar. Rinkitės automobilio pirkimą su paskola, jei:

  • transporto priemonė yra būtinas įrankis kasdienių reikalų tvarkymui ir, dėl tam tikrų aplinkybių, negalite senąja naudotis.
  • turima transporto priemonė genda taip dažnai, jog pastaroji garaže praleidžia daugiau laiko nei kelyje. Tokiu atveju automobilio pirkimui paskolos yra neabejotinai ekonomiškai geresnis sprendimas nei nuolatinis pinigų kišimas į senosios remontą.
  • įvertinus savo finansines galimybes ir ateities perspektyvas, akivaizdu, jog sutaupyti reikiamos sumos per pageidaujamą laikotarpį nėra įmanoma.

Jei svajojate apie vidutinės klasės apynaujį automobilį, šį visiškai realu įsigyti taupant: tereikia peržiūrėti savo biudžetą ir kurį laiką atidėti nustatyto dydžio sumą. Taupymas ne tik grūdina žmogaus valią, bet ir, priešingai nei automobilio pirkimui paskolos atveju, nereikalauja papildomų išlaidų: visą sutaupytą sumą išleidžiate pageidaujamo automobilio įsigijimui. Aišku, taupymas reikalauja laiko, tad šį variantą rekomenduojama rinktis tokiu atveju, kai turima transporto priemone dar galima naudotis, o naujos dairomasi su perspektyva į ateitį.

 

Ankstesnis straipsnisKada reikalingas sąkandžio aukščio kėlimas?
Kitas straipsnisAr padės iPhone remontas, ar laikas ieškoti kito?