Paskaičiuota kiek sveria internetas

Šiandien jau neįsivaizduojame savo gyvenimo be interneto. Jei jis staiga dingtų, greičiausiai viskas sustotų, o dėl to kiltų didžiulė sumaištis. Šią savaitę metus švenčiantis videožinių portalas Žinios.lt surinko įdomiausius faktus apie internetą:

–          Internetas išrastas prieš beveik 80 metų. Jį išrado belgas Polis Otlė (Paul Otlet).

–          Internetu naudojasi daugiau nei 2 milijardai viso pasaulio gyventojų. Lietuvoje – net 73 proc. gyventojų.

–          Mūsų šalyje naujienų portalai pasiekia net 91 proc. interneto vartotojų.

–          Net 60 proc. interneto vartotojų prioritetą skiria naujienoms, kurios pateikiamos vaizdu, o ne tekstu. Pirmasis ir kol kas vienintelis videožinių portalas Lietuvoje yra Žinios.lt.

–          Pasaulyje suskaičiuojama virš 8,7 milijonų elektroninių prietaisų, prijungtų prie interneto. Šių įrenginių naudojimui vienai dienai reikia pasitelkti net 50 milijonų arklio jėgų!

–          Viso pasaulio internetas sveria maždaug tiek, kiek viena didelė braškė – apie 50 gramų. Tokį skaičiavimą atliko mokslininkas Russel Seitz, pasvėręs milijardus milijardų elektronų, kuriais kasdien perduodama informacija.

–          Greičiausias interneto signalas yra Pietų Korėjoje ir Japonijoje.

–          Pusę viso interneto srauto sudaro žiniasklaidos kanalų naudojimas ir duomenų dalinimasis.

–          Aktyviai besinaudojantieji socialiniais tinklais, tikėtina, jiems skirs apie 10 proc. viso savo gyvenimo laiko.

–          Internetas šiandien yra viena sparčiausiai augančių žiniasklaidos platformų.

Paskutinį teiginį puikiai patvirtina ir Žinios.lt rezultatai. Pernai atsiradęs unikalus videožinių portalas per metus gerokai ūgtelėjo. Jame jau peržiūrėta daugiau nei 2,2 mln. vaizdo įrašų ir atversta daugiau nei 17,7 mln. puslapių. Vien per pastarąjį ketvirtį (lyginant 2015 m. I ketv. su 2014 m. IV ketv.), Žinios.lt puslapių peržiūrų skaičius išaugo daugiau nei tris kartus. Per mėnesį portalas sulaukia vidutiniškai per 500 000 lankytojų.

Unikalus videožinių portalas Žinios.lt priklauso UAB „TELE-3”, kuri yra tarptautinio žiniasklaidos koncerno „Modern Times Group” dalis. Koncernas Lietuvoje taip pat valdo televizijas TV6 ir TV8, žinomiausią televiziją internete TV3 Play, radijo stotį „Power Hit Radio” bei „Viasat” kanalų grupę.

Ankstesnis straipsnisLOGIN 2015 taps verslo lyderių, pradedančiųjų ir progreso vizionierių Meka
Kitas straipsnis„Siemens“ kuria rekordinės galios elektrinį variklį lėktuvams

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here