virtuali mokymosi aplinka

Šiuolaikinis darbas keičia savo veidą. Darbuotojai vis račiau užsisėdi darbe, nes daugumą užduočių gali atlikti namuose. Kadangi į darbo rinką ateina jauni darbuotojai, užaugę socialinių tinklų, Skype, el. pašto ir SMS žinučių eroje, bendravimas tarpusavyje nuotoliniu būdu jiems nesudaro didelių problemų ir diskomforto. Dažna įmonė dabar turi nedidelius biurus visoje Lietuvoje, kuriuose net nėra nuolatinių darbo vietų – darbuotojai tiesiog ateina ir sėda ten, kur laisva kėdė. Tokia darbo aplinka sudaro ir kitokias sąlygas tobulėti ir įsisavinti tam tikrą vidinę įmonės informaciją.

Nuotoliniai kursai padeda darbuotojams išlaikyti aukštą kvalifikaciją. Viskas, ko reikia – tik tam tikru metu prisijungti prie interneto ir išklausyti nuotolinių kursų medžiagą. Studijavimas virtualiuose universitetuose nuotoliniu būdu taip pat nėra naujiena šiuolaikiniams darbuotojams, kurie kai kuriuos kursus pradeda tiesiog dėl savęs.

Kaip veikia tie nuotoliniai kursai?

Įmonės vadovybė pasamdo lektorių, kuris turėtų dėstyti tam tikrą reikalingą kursą. Tai gali būti patys įvairiausi nuotoliniai kursai, reikalingi tolimesnei verslo plėtrai – klientų aptarnavimas, psichologija, buhalterija, pardavimai, projektų valdymas, žmogiškųjų išteklių valdymas, sutarčių rengimas ir t.t. Įmonės IT administratoriai naudodamiesi tam tikrais „debesies“ sprendimais, sukuria kursų medžiagą. Tokai virtuali mokymosi aplinka yra standartizuota, tad priimtina visiems dalyviams ir studentams.

Paruošta kursų medžiaga sudedama į specialią pamokoms skirtą aplinką. Jei reikia, lektoriaus pamokos įrašomos video formatu iš bet kurios pasaulio vietos. Reikalui esant, galima organizuoti ir tiesioginę video transliaciją, kurios metu galimas tiesioginis bendravimas tarp studentų ir lektoriaus.

Kurso medžiaga išsaugoma neribotam laikui. Ją vėliau galima parodyti naujai atėjusiems darbuotojams ir taip sutrumpinti mokymosi procesą.

Kursų nauda

Visi nuotoliniai kursai taupo pinigus. Nebereikia nuomotis konferencijų salės, pirkti kavos, užkandžių, rūpintis kurso dalyvių atvežimu iš kitų miestų ir parvežimu. Kai įmonės darbuotojai dirba ir užsienyje, tai kainuoja dar daugiau…

Kitas didelis privalumas – išliekamoji vertė. Kartą vesti kursai lieka įrašyti ir prieinami naujiems darbuotojams. Jie savo bandomojo laikotarpio metu turi juos išklausyti. Kadangi nuotolinių kursų sprendimai leidžia organizuoti ir testus bei atsiskaitymus, galima aiškiai matyti, kaip sekasi naujiems darbuotojams perprasti tam tikras vidinių procesų subtilybes.

Kursus galima peržiūrėti namie, pakeliui į darbą planšetinio kompiuterio ekrane ar net išmaniajame telefone. Viskas, ko reikia – interneto ryšio.

Kaip tai padeda verslui plėstis?

Ne paslaptis, kad dėl susidariusios demografinės padėties Lietuvos įmonėms trūksta tam tikrų specialybių darbuotojų. Nuotoliniai kursai gali labai padėti atidarinėti atstovybes kitose šalyse ir darbus vykdyti iš ten. Lietuviai dabar naudojasi atsivėrusios Ukrainos žmogiškaisiais resursais. Tai ne gamybinė sritis, kur darbuotojai būtinai turi atvykti į mūsų šalį. Viskas daroma tiesiog internetu. Bet prieš tai reikia apmokyti darbuotojus. Kam dairytis taip toli? Lietuvos provincijoje yra daug gabių ir patyrusių darbuotojų, kurių potencialą reiktų išnaudoti. Be to šis būdas itin patogus judėjimo negalią turintiems žmonėms. Tinkamas išsilavinimas ir buhalterė iš Naujosios Akmenės gali dirbti Vilniaus finansinių paslaugų įmonėje. Tai tik vienas iš realių pavyzdžių. Tinkamai organizuojant paslaugas ir darbą, tokių situacijų gali būti ir daugiau.

Ankstesnis straipsnisLEGO Duplo lavinamieji žaislai vaikams
Kitas straipsnisGreitas kreditas – pagalba kiekviename žingsnyje

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here