Higienos pažymėjimas įprastai yra būtinas asmenims, ketinantiems dirbti srityje, susijusioje su maisto žaliavų apdorojimu bei gamyba. Buitinėje kalboje ši pažyma dar vadinama žalia korta. Ne, su Amerika čia nėra nieko bendra. Tiesiog anksčiau higienos pažymėjimas būdavo atspausdinamas ant žalio popieriaus lapo, tad šis pavadinimas taip ir „prilipo“. Įgyti atitinkamos higienos įgūdžius bei pateikti tai patvirtinantį dokumentą privalo ir dirbantieji švietimo, sporto, kultūros, sveikatingumo, apgyvendinimo grožio paslaugų bei panašiuose sektoriuose. Egzistuoja tam tikros universalios higienos normos, kurių privalu laikytis, tačiau tam tikros taisyklės galioja atskiroms sritims, dėl to higienos kursai yra adaptuojami ir priklausomai nuo konkrečios veiklos srities.

Asmenys, kuriems higienos pažymėjimas – viena iš būtinų sąlygų, norint dirbti vieną ar kitą darbą, tam tikra prasme yra susitaikę, jog jiems savo daugiau ar mažiau užimtoje dienotvarkėje reikės rasti laisvo laiko šių kursų lankymui. Kai kuriais atvejais net ir tos kelios valandos gali sukelti nemažai problemų. Įsivaizduokite, jei jūs esate dirbantis (keičiate darbą į kitą, kuriam būtinas higienos įgūdžių pažymėjimas), o higienos kursai vyksta būtent jūsų darbo valandomis. Aišku, išsprendžiama, tačiau papildomų nervų reikalaujanti problema. Ar nebūtų puiku, jei higienos kursai…atkeliautų pas jus? Aišku, lektorius į jūsų namus neatvyks, tačiau nuotoliniai higienos įgūdžių kursai – puiki alternatyva.

Žmonėms, kuriems tam tikrų reikalų tvarkymas internetu nėra įprasta praktika (dažniausiai tai – vyresnio amžiaus žmonės), į tokią galimybę gali žiūrėti kritiškai. Pabandysime atsakyti į esminius klausimus, susijusius su nuotoliniais higienos kursais.

Kaip viskas vyksta? Tereikia išsirinkti tinkamą kursų modulį, priklausantį nuo veiklos srities, atlikti apmokėjimą bei išanalizuoti elektroniniu paštu gautą medžiagą. Higienos pažymėjimas yra išduodamas išlaikius žinių patikrinimo testą.

Ar gautas pažymėjimas yra galiojantis? Nuotolinių higienos kursų (taip pat ir pirmosios pagalbos) galimybę yra patvirtinusi Sveikatos apsaugos ministerija. Tad kiekviena įstaigai, kuriai reikalingas šis pažymėjimas, tiek įprastu, tiek nuotoliniu būdu įgytus įgūdžius turi pripažinti vienodai.

Ar nuotoliniai kursai suformuoja atitinkamus įgūdžius? Reali nauda nepriklauso nuo kursų organizavimo formos. Daugiausia lemia žmogaus suinteresuotumas išmokti kažką naujo. Individualus mokymasis nuotoliniu būdu leidžia pasirinkti asmeniškai tinkamiausią tempą, tuo tarpu tiesioginio kontakto metu medžiagos perteikimui skiriamas laikas yra ribotas.

Ankstesnis straipsnisKodėl reklama yra tokia svarbi?
Kitas straipsnisAuto paruošimas techninei apžiūrai – tik su auto serviso meistro paslaugomis?