Siekiant, kad būtų sumažintas atotrūkis tarp didmiesčių ir regionų, NT projektų vystymui verslui reikalingos paskolos ir palankios plėtros sąlygos. Ir, laimei, šiandien galime matyti didelį verslui suteikiamų paskolų skaičių bei didelio masto NT projektų plėtrą. Žinoma, NT pasiūlą tiesiogiai didina kasmet auganti NT paklausa. Todėl jei šiuo metu jūs svarstote apie galimybę nekilnojamojo turto objektus įsigyti regione, turėtumėte atkreipti dėmesį į keletą svarbių veiksnių.

Veiksniai, kuriuos turėtumėte apsvarstyti

Pradėkime nuo to, kas yra teigiama investavimo į regionuose siūlomus nekilnojamojo turto objektus pusė:

  • Nedidelės NT kainos. Dažnai regionuose nekilnojamojo turto objektai yra siūlomi gerokai žemesnėmis kainomis nei dideliuose miestuose, o tai paverčia mažesniuose miesteliuose siūlomą NT patrauklesnį investuotojams. Trumpiau tariant, tai gali paspartinti investicinės grąžos gavimą.
  • Mažiau konkurencijos. Mažesniuose miestuose paprastai yra mažiau konkurencijos tarp investuotojų į nekilnojamojo turto objektus. Pavyzdžiui, jei nusprendžiate pasirinkti mažesniame miestelyje esančius NT objektus, kuriuos nuomosite, galite būti vos vienas iš kelių tokių paslaugų teikėjų. Ką jau kalbėti apie tai, kad perkant NT objektus regionuose dažnai galite išvengti nesėkmingų sandorių, kuomet konkurentai pasiūlo didesnę kainą, ar kitų panašių nesklandumų.
  • Aukštos nuomos kainos. Nereikėtų manyti, kad įsigijus nekilnojamojo turto objektus  mažesniuose miestuose jūs gausite gerokai mažesnį pelną. Jei tam tikri mažesni miesteliai sulaukia vis didesnio investuotojų dėmesio ir juose ima kurtis vis daugiau naujų darbo vietų, tai kartu padeda augti ir nekilnojamojo turto rinkai, didinant nuomos kainas. O jei nepamirštama atsižvelgti ir į mažesnę nekilnojamojo turto kainą, visa tai neretai gali padėti generuoti netgi didesnį pelną nei didmiesčiuose.

Tačiau visuomet yra ir neigiamų veiksnių, kurie turėtų būti tinkamai įvertinti:

  • Lėtesnis NT kainos augimas. Nekilnojamojo turto kainos mažesniuose miesteliuose papratai auga kur kas lėčiau nei didmiesčiuose, todėl galvojant apie investavimą į NT regionuose, taip pat turėtumėte galvoti apie ilgalaikę perspektyvą.
  • Mažesnė darbų pasiūla. Kai darbo pasiūlymų rinkoje yra daugybė, NT nuomos paklausa taip pat yra labai didelė, tačiau tuomet, kai darbo pasiūla reikšmingai sumažėja, nuomos paklausa taip pat susitraukia. Tokiais atvejais turimi NT objektai ilgesnį laiką gali būti be nuomininkų, o nuomos kainas gali tekti gerokai sumažinti. Dėl šios priežasties reikia būti pagalvojus ir apie tokią visuomet egzistuojančią riziką, kuomet dalį laiko turimi NT objektai gali tapti visiškai nenaudojami. Ir tai gali sukelti rimtų problemų, jei norima savo investiciją atgauti kuo greičiau ir neturima jokio kito atsarginio plano.
  • Mažesnis paslaugų asortimentas. Paprastai mažesniuose miesteliuose gyventojams yra siūlomas ir gerokai mažesnis paslaugų asortimentas. Tiesą sakant, kai kurių paslaugų teikėjų labai mažuose miesteliuose apskritai gali nebūti, todėl jums gali tekti atitinkamų sričių specialistų, kurių prireiktų NT įsigijimo proceso metu, ieškoti kituose miestuose, o tai reiškia, kad tai gali reikšmingai padidinti ir jūsų patiriamas išlaidas ieškant ir perkant NT objektus mažesniuose miesteliuose.

Žinoma, tai tikrai nėra vieninteliai privalumai ir trūkumai, kurie turėtų būti atidžiai įvertinti ir apgalvoti prieš nusprendžiant priimti vienokį ar kitokį sprendimą, susijusį su investavimu į nekilnojamojo turto objektus regionuose. Todėl, kai yra kalbama apie didesnio dydžio investicijas, taip pat visuomet turėtų būti kalbama ir apie kruopščią informacijos paiešką, konsultacijas su NT ir finansų srities specialistais, geriausių kreditorių taikomų pasiūlymų pasirinkimą ir savo investicinio plano sudarymą.

Ankstesnis straipsnisDarbuotojų iš Ukrainos įdarbinimas
Kitas straipsnisFaktai apie bene patį populiariausią kortų žaidimą pasaulyje

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here