Kuo toliau, tuo vis daugiau darbuotojų iš užsienio šalių, o dar tiksliau – iš trečiųjų šalių, atvyksta į Lietuvą įvairiems darbams. Ne paslaptis, kad ši darbo jėga mūsų verslo įmonių yra itin vertinama ir nesibodima jų įdarbinti, kadangi jie pasižymi atsakomybe ir darbštumu.

Iš trečiųjų šalių atvyksta įvairių sričių atstovai, dažniausiai sezoniniams darbams, tačiau ne tik. Ypatingai paklausūs yra mūrininkai, suvirintojai, statybininkai iš Ukrainos ir kitų trečiųjų šalių – Baltarusijos, Pietų ar Viduriniosios Azijos. Taip pat užsieniečiai mielai dirba įvairius nekvalifikuotus darbus, daugelis jų dirba gamyklose. Tiesa, atvyksta nemažai ir kvalifikuotų specialistų, kurie sėkmingai realizuoja save IT paslaugų ar transporto sektoriuose.

Darbdaviai, sėkmingai bendradarbiaujantys su šiais darbuotojais teigia, kad Ukrainos piliečiai yra itin motyvuoti ir atsakingi. Kai kuriais atvejais yra net labiau patenkinti savo darbo vieta už mūsų šalies piliečius, todėl su jais yra paprasta rasti bendrą kalbą. Tačiau yra ir tokių darbdavių, kurie nelabai nori įdarbinti trečiųjų šalių piliečius, nes mano, kad jų įdarbinimas yra labai sudėtingas ir komplikuotas.

Tiesa, tam, kad įdarbinti darbininką iš Ukrainos, reikalinga sutvarkyti nemažai su įdarbinimu ir apgyvendinimu susijusių formalumų. Tačiau kai žinai, kaip tai padaryti, nieko nėra sudėtingo, o visuomet galima pasinaudoti šias paslaugas teikiančiomis agentūromis. Jos ne tik suranda, tačiau ir sutvarko visus reikiamus dokumentus, todėl darbdaviams tereikia pasirūpinti darbuotojo supažindinimu su darbo vieta ir aprūpinimu darbo priemonėmis.

Tokiu būdu nereikia rūpintis nei laikinojo leidimo gyventi ar dirbti Lietuvoje, nei vizomis ar kitų dokumentų tvarkymu. Tai greitai ir kokybiškai atlieka šias paslaugas teikiančios bendrovės, todėl darbdaviui nereikia į tai gilintis ar gaišti laiką, stengiantis viską išsiaiškinti.

Ankstesnis straipsnisMalkinė – kiemo puošmena, ar būtinybė?
Kitas straipsnisNT projektai regionuose: svarstant apie nekilnojamojo turto objektų įsigijimą

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here