Beveik kiekvieną nuosavo namo kiemą puošia didesni ar mažesni kiemo statiniai. Kai kurie iš jų būtini vienai ar kitai funkcijai atlikti, kiti tuo tarpu atlieka vaidmenį kuriant estetinę kiemo išvaizdą. Vienas iš dažniausių kiemo statinių – malkinė. Ją galima priskirti tiek kiemo puošmenos, tiek būtinojo statinio grupei. Svarstote, kodėl? Atsakome!

  • Malkinė – būtinybė

Be abejo, malkinės pirmiausiai statomos dėl savo pagrindinės funkcijos – tinkamos malkų laikymui vietos. Rekomenduojama šiam tikslui skirti būtent malkinę, o ne sandėliuką ar namų rūsį. Laikant malkas sandėliuke mediena nevėdinama, todėl prasčiau dega ir kūrenimo metu pagamina mažiau šilumos energijos. Kalbant apie rūsius, tai taip nėra geras pasirinkimas. Dažnai rūsiuose kaupiasi drėgmė, kuri medieną gali paversti apskritai netinkama kūrenimui. Tuo tarpu malkinėje malkos bus vėdinamos, natūraliai džius ir visuomet bus sausos.

  • Malkinė – kiemo puošmena

Galbūt atrodys ir keista, bet kartais malkinės naudojamos visiškai ne malkų laikymui. Kai kurie nuosavų namų savininkai malkinę pasirenka kaip kiemo puošybos statinį ir jame laiko pavyzdžiui įrankius, gėlių sodinukus ar pan. Tokiu būdu šis statinys vis tiek tampa naudingu ir suteikia namų kiemui jaukumo ir vientisumo. Tuo labiau, kai gamintojai gali pasiūlyti itin platų malkinių dizainų pasirinkimą. Statant malkinę kaip kiemo puošmeną, jos spalva ir stilius dažnai derinami prie namo, tvoros ar kitų kiemo statinių spalvų. Taip sukuriama vientisa kiemo aplinka ir išbaigtumo efektas.

Štai ir įrodymai, kad malkinė gali būti tiek funkcionalus pastatas, tiek kiemo puošmena. Be abejo, norint, kad abu tikslai būtų pasiekti, svarbu pasirinkti patikimą šio pastato gamintoją. Tuomet bus išpildyti net išskirtiniai poreikiai ir lūkesčiai.

Ankstesnis straipsnisLimfodrenažinis masažas: nauda ir galimybės
Kitas straipsnisDarbuotojų iš Ukrainos įdarbinimas

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here