Iš esmės atnaujintas miesto visureigis atvyko į Lietuvą

Miesto visureigis „Outlander“ Japonijos koncernui „Mitsubishi Motor Corporation“ yra itin svarbus, todėl modelio gamybos ciklo viduriui privalomas atnaujinimas virto tikru transformacijos stebuklu – „Outlander“ išorėje ir viduje atlikta daugiau nei 100 esminių patobulinimų. Pasikeitė ne tik visureigio išvaizda – viduje, jėgainėje ir važiuoklėje atlikti pokyčiai ne ką mažiau reikšmingi. Paskui „Outlander“ į Lietuvą atvyksta ir „Outlander PHEV“ – populiariausias Europoje „plug-in“ hibridinis miesto visureigis, savo gerbėjų turintis ir Lietuvoje. Šis modelis taip pat pasikeitė neatpažįstamai.

Per 3 metus nuo trečiosios kartos „Outlander“ gamybos pradžios „Mitsubishi“ iš viso pardavė daugiau nei 320 tūkst. šių automobilių. Kartu su 960 tūkst. pirmosios ir antrosios kartos „Outlander“, modelis yra vienas populiariausių sparčiai augančio miesto visureigių žanro atstovas pasaulyje.

Naujasis „Outlander“ (gamyklinis indeksas MY16) tapo pirmuoju masinės gamybos „Mitsubishi“ modeliu, kurio priekinė dalis sukurta laikantis naujos „Dinaminio skydo“ stilistikos. Automobilio „veido“ bruožuose aiškiai išsiskiria „X“ formos elementas, tarsi išplečiantis atpažįstamą „trijų deimantų“ „Mitsubishi“ logotipą. Koncernas žada, kad valingas ir sportiškas naujos stilistikos veidas bus būdingas visiems naujiems „Mitsubishi“ modeliams.

Mitsubishi Outlander
Mitsubishi Outlander

Keitėsi ne tik „Outlander“  veido išraiška – jo kėbulas pailgėjo 40 mm, visureigis atrodo žemesnis, sportiškesnis ir platesnis dėl kiek pakeistų kėbulo įspaudų linijų, atnaujinto galinių žibintų bloko bei chromuotų kėbulo bei buferių detalių. Salone daugiau kokybiškų medžiagų apdailos detalių, patobulinti išorės garso slopinimo komponentai, todėl akustinis komforto lygis bus dar  aukštesnis. Inžinieriai bei dizaineriai iš naujo suprojektavo priekinius krėslus ir vairą, apdailai naudojamos geresnės kokybės medžiagos,  atnaujintas MMCS navigacijos sistemos valdymas.

Hibridinis, elektra įkraunamas „Outlander PHEV“, kaip ir anksčiau, išsiskirs dar prabangesnėmis apdailos medžiagomis, oda aptrauktomis sėdynėmis, blizgia priekine panele, minkštomis valdymo rankenėlėmis ir kitomis maloniomis smulkmenomis.

„Mitsubishi“ inžinieriai itin didžiuojasi pokyčiais visureigio važiuoklėje ir kėbulo dalyse, turinčiose įtakos triukšmo ir vibracijos lygiui. Pasak jų, kruopštus viso automobilio auditas išryškino 40 potencialios rizikos taškų, kuriuose buvo atlikti reikalingi pokyčiai. Tobulinti ir atskiri važiuoklės mazgai, ir tokios smulkmenos kaip durų sandarinimo juostelės gumos mišinys. Rezultatas – tylesnis, subtilesnis, komfortabilesnis „Outlander“ ir „Outlander PHEV“.

Nepaisant aukštesnio komforto lygio, niekur nedingo ir firminis „Mitsubishi“ vairavimo tikslumas bei dinamika. Visureigio kėbulo konstrukcija tapo atsparesnė sukimui, naudojama daugiau itin tvirto plieno lydinio, sustiprinta priekinė pakaba, iš naujo sureguliuotas elektrinis vairo stiprintuvas.

Be to, Europos vartotojai pirmą kartą „Outlander“ visureigyje turės legendiniame „Lancer Evolution“ išbandytą visų varomų ratų valdymo sistemą „Super-All Wheel Control“ (S-AWC), kurioje integruota stabdžių, vairo stiprintuvo ir traukos kontrolės sistema AYC bei aktyvus priekinis diferencialas. Naujajame „Outlander“ sistemą galima nustatyti 4 skirtingais režimais: AWC ECO (varomi tik priekiniai ratai), „Normal“ (reguliuoja trauką kiekvienam iš 4 ratų atskirai), „Snow“ (pritaikyta sniego ir ledo paviršiui) ir „Lock“ (įsijungia diferencialo blokavimo galimybės).

Mitsubishi Outlander

„Outlander“ keleivių saugumu rūpinsis naujausios pasyvaus saugumo sistemos: kelio juostos stebėjimo ir perspėjimo sistema (LDW), adaptyvi greičio palaikymo sistema (ACC), susidūrimų prevencijos sistema (FCM). O PHEV modifikacija turės ir šio to neįprasto. Pavyzdžiui, originali netyčinio pagreitėjimo kontrolės sistema UMS padės išvengti susidūrimo su kliūtimi netyčia paspaudus akceleratoriaus pedalą (tokios avarijos itin dažnos stovėjimo aikštelėse), o nauja aplinkos vaizdo stebėjimo sistema ne tik rodys 4 vaizdo kamerų fiksuojamą vaizdą aplink automobilį, bet ir visureigio poziciją tarsi stebint iš viršaus. „Mitsubishi“ teigia, kad tokia perspektyva itin palengvina automobilio statymą prigrūstose aikštelėse.

„Mitsubishi Outlander“ tobulinimo manija užsikrėtė ir koncerno variklių specialistai. 2 litrų darbinio tūrio benzininiam varikliui į porą dabar siūlomas modernesnis variatorius su traukos konverteriu, o paties variklio anglies dvideginio emisija sumažėjo nuo 145 iki 139 g/km.

Tuo tarpu tobulinant 2,2 litro darbinio tūrio dyzelinį variklį ypač daug dėmesio buvo skirta azoto oksido emisijos sumažinimui. Naujasis „Mitsubishi“ sukurtas katalizatorius ne tik užtikrina gerokai mažesnę azoto oksido emisiją nei numato „Euro 6“ standartas (51,9 mg/km, kai leidžiama 80 mg/km), bet ir praktiškai neturi įtakos degalų suvartojimo bei anglies dvideginio emisijos rodikliams. Dyzelinis „Outlander“ ir toliau suvartos vos 5,8 l/100 km.

Patobulinimų sulaukė ir „Outlander PHEV“ jėgainė. Dabar hibridinis visureigis greičiau pagreitės, jo elektros variklis veiks efektyviau, o benzininio variklio anglies dvideginio emisija sieks vos 42 g/km.

Ką tik „Inchcape Motors“ salonuose pasirodęs naujasis „Outlander“ kainuoja nuo 22 950 eurų.

Ankstesnis straipsnisIšskirtinių automobilių nuoma išskirtinėms šventėms
Kitas straipsnisVeterinarijos klinika apie šunų šėrimą: kaip pasirūpinti augintinio sveikata?