Tinkamai paruoštos kalnų slidės, tai kaip automobilis su naujomis ir pripūstomis padangomis: slysta maloniai, tiksliai, yra lengviau valdomos ir nuspėjamos. Taigi, jei norite dar daugiau malonumo kalnuose, šis straipsnis skirtas kaip tik Jums.

Snieglenčių / slidžių servisas susideda iš trijų pagrindinių etapų, kurie yra:

  1. Bazės / slystamojo paviršiaus remontas
  2. Briaunų sutvarkymas ir galandinimas
  3. Vaškavimas

Kaip sužinoti, ar Jūsų slidėms / snieglentei jau reikia atlikti servisą?

Pirmiausia, apžiūrėkite, ar nėra įbrėžimų ant pagrindo. Jeigu pamatėte dideles skyles, per kurias matosi šerdis, tokius pažeidimus pašalins tik specializuotas slidžių servisas. Tačiau mažesnius įbrėžimus galima lengvai sutvarkyti namuose.

Apžiūrėkite briaunas / kantus, ar nėra rūdžių ir smulkių įbrėžimų. Smulkius briaunų tvarkymo darbus nesunku atlikti namuose.

Slidžių servisą visada užbaikite jas vaškuodami. Taip pat rekomenduojama vaškuoti slides ne tik prieš ir po slidinėjimo sezono, bet ir per jį. Net jei neremontuojate pagrindo ar briaunų, galite slides nuvaškuoti naujai kas kelias slidinėjimo dienas. Slidėms vaško niekada nebus per daug: kuo dažniau tai darysite, tuo geriau slidės bus valdomos ir greičiau slys. Naujas slides rekomenduojame nuvaškuoti 3 kartus iš eilės prieš pirmąjį naudojimą.

Bazės / slystamojo paviršiaus remontas

Kiekvienas neišvengs bazės pažeidimų, dažniausiai dėl to, kad slidėmis ar snieglente lengva netyčia užvažiuoti ant įvairių sniege besislepiančių šiukšlių, akmenukų ir pan. Didesni bazės įbrėžimai turi įtakos slidžių slydimo kokybei, todėl svarbu juos pašalinti.

Tam Jums reikės šių įrankių:

  • Švarių servetėlių.
  • Pagrindo valiklio / nefraso.
  • Metalinio grandiklio.
  • P-Tex žvakės.
  • Žiebtuvėlio.
  • Vielinio šepečio.

Nuvalykite slidžių bazę, kurią ruošiatės taisyti, specializuotu valikliu ar nefrasu. Uždekite P-Tex žvakę ir užlašinkite tiek lašų, kad būtų pilnai užpildytas pažeidimas. Palaukite, kol P-Tex sustings. Jo perviršį pašalinkite metaliniu grandikliu. Ir galiausiai, sušveiskite vieliniu šepečiu.

Briaunų sutvarkymas ir snieglentės / slidžių galandinimas

Ne tik, kad ant slidžių briaunų esančios rūdys ir įbrėžimai sukelia pasipriešinimą ir lėtina slydimą, bet ir neleidžia tinkamai atlikti pagrindinės jo funkcijos – pjauti sniegą. Be to, kantas gali tiek surūdyti, kad taps visiškai nebetinkamas ir teks ieškoti naujų slidžių ar snieglentės. Todėl jei pastebėjote rūdis ar briauna visiškai atbukusi, reikia atlikti briaunos servisą.

Jums reikės šių įrankių:

  • Švarių servetėlių.
  • Deimantinio akmens.
  • Grubios ir smulkios dildės.

Mažas rudis ir įbrėžimus galite lengvai nuvalyti servetėlėmis ar supoliruoti deimantiniu akmeniu, tačiau įsisenėjusias rūdis pavyks pašalinti tik grubia dilde ar tik švitriniu popieriumi. Pašalinę rudis, smulkia dilde pagaląskite briauną. Jei ruošiatės naudoti slides ant ypač kieto ar apledėjusio pagrindo, tinkamu aštrumu slides pagaląsti sugebės tik specializuoti slidžių servisai.

Vaškavimas

Snieglentės ar slidžių vaškavimas – geriausias būdas apsaugoti slides ir užtikrinti geriausią jų būklę. Svarbu vaškuoti slides po pagrindo remonto darbų ir briaunų tvarkymo darbų. Geriausia slides vaškuoti bent kas 6 slidinėjimo dienas.

Jums reikės šių įrankių:

  • Švarių servetėlių.
  • Specializuoto bazės valiklio ar nefraso.
  • Vaško.
  • Plastikinio grandiklio.
  • Šepečių rinkinys.
  • Vaškavimo lygintuvo.

Nuvalykite slystamąjį paviršių specializuotu bazės valikliu ar nefrasu. Po nuvalymo, leiskite kelias minutes jam pilnai išdžiūti. Tuomet naudodamiesi vaškavimo lygintuvu, nustatę reikiamą temperatūra, nurodytą ant vaško etiketės, užlašinkite vaško per visą bazę juostele. Tuomet, lygintuvo pagalba, tą juostelę paskleiskite, kad ji padengtų bazę visiškai. Palaukite bent kelias valandas ir leiskite vaškui ataušti, o geriausia, palikite per naktį. Tuomet plastikiniu grandikliu nuvalykite vaško perteklių ir supoliruokite bazę naudodami bazės poliravimo šepečius.

Ankstesnis straipsnisPlastinė chirurgija: viskas apie nosies korekciją ir akių vokų plastiką
Kitas straipsnisKą gali parodyti VIN patikra?