Slidinėjimas

Slidinėjimas – tai įdomi sporto šaka ir itin smagi laisvalaikio pramoga nebijantiems žemos temperatūros bei norintiems pajudėti gryname ore. Nors oficialiu slidinėjimo sezonu laikoma žiema, ne paslaptis, jog slidinėjimo kelionės dažnai planuojamos ir kitais metų laikais, o vis dažniau – vasarą. Tiek patyrę slidinėjimo mėgėjai, tiek dar tik ketinantys išbandyti šią pramogą žino keletą populiariausių kelionių slidinėti krypčių. Kur geriausia vykti, norint tobulai praleisti laiką ant slidžių?

Austrija – slidinėjimo rojus Europos viduryje

Bene žinomiausia ir labiausiai slidinėjimo entuziastų pamėgta kryptis – Austrija. Čia įsikūrę bene populiariausi slidinėjimo kurortai visoje Europoje, kurių priskaičiuojama tikra gausybė: Alpėse esama daugiau nei 600 vietų, kuriose galite sėkmingai slidinėti. Dauguma slidinėjimo keltuvų bei trasų yra įrengtos mažuose tradiciniuose kaimeliuose, kur ypač jauku leisti laiką autentiškuose mediniuose nameliuose su dideliais židiniais bei tradicinėmis spalvomis dažytomis langinėmis. Slidinėjimas Austrijoje nenuvils ne tik tradicijų mėgėjų, bet ir įvairaus pajėgumo slidininkų. Čia esančios trasos pritaikytos įvairiausius slidinėjimo lygius pasiekusiems asmenims: tiek šeimoms su vaikais, tiek pradedantiems slidininkams mėgėjams, tiek jau pažengusiems bei profesionalams. Be to, kurortuose įsikūrusių trasų bei keltuvų pasiūla iš tikrųjų nustebins – teks neblogai paplušėti, norint išbandyti visus slidinėjimo maršrutus, nes jų Austrijoje tikrai gausu. Slidinėjimo kelionės autobusu – puikus būdas pasiekti Austriją atostogoms, tad verta pasidomėti šiuo patogiu keliavimo būdu.

Latvija – draugiška poilsiaujančioms šeimoms

Dėl žavingo kraštovaizdžio Italija dažnai pasirenkama kaip kryptis vasaros kelionėms: maloni šiluma, saulės atokaita, mada alsuojantys miestai, įspūdingi Toskanos reljefai ir gausybė kultūros paminklų nuolat traukia daugybę turistų. Tačiau ši šalis kartu – ir puikus slidinėjimo kurortas: Italijoje veikia daugiau nei 300 slidinėjimo centrų, tad sniego kalnuose tikrai pakankamai. Slidinėjimas Italijoje pradžiugins tuos, kuriems kelionėse patinka ir sutaupyti – šioje šalyje slidinėti pigiau nei kituose Europos kurortuose. Be to, Italijoje dažniau džiugina saulėtos dienos, dažniausiai apsieinama be ypatingai žvarbių orų, o slidinėjimo trasos įrengtos taip pat puikiai, kaip ir kituose kurortuose. Be to, slidinėjimo sezonas čia paskelbiamas nuo lapkričio ir dažniausiai trunka iki pat gegužės.

Atostogų kaina

Slidinėjimas Slovakijoje – klasikinis slidžių mėgėjų pasirinkimas. Slovakijos Aukštieji bei Žemieji Tatrai jau seniai vilioja daugybę turistų, o ir slidinėjimo atostogos čia dažniausiai kainuoja pigiau nei kituose kurortuose. Tatrų kalnai – puiki vieta tiek pradedantiesiems, tiek jau pažengusiems. Šalyje esama daugiau eni 100 slidinėjimo centrų, o slidininkus į kalnus sėkmingai kelia maždaug 1000 keltuvų. Slidinėjimas Slovakijoje – puikus pasirinkimas, nes daugumoje Aukštųjų bei Žemųjų Tatrų kurortų galioja vienas ir tas pats slidinėjimo leidimas – GoPass, kurį nesunkiai pavyks įsigyti internete.

Patogiausias būdas nuvykti

Prieš ruošdamiesi patirti slidinėjimo kelionės malonumus, pasidomėkite, kaip pasiruošti šiai pramogai. Svarbu ne tik įsitinkinti tuo, jog užtikrinote savo bei kelionės bendražygių saugumą kalnuose, bet ir tai, kokia transporto priemone planuojate vykti. Geriausia kelionių pasiūlymais domėtis internetu – paprasčiausiai į paieškos laukelį įveskite žodžius kelionės slidinėjimas ir rinkitės iš pasiūlytų išvykų variantų. Bene populiariausias ir patogiausias variantas – rinktis slidinėjimo kelionės autobusu. Tiesa, svarbu atkreipti dėmesį į tinkamą pasiruošimą kelionei šia transporto priemone. Prieš įsigydami bilietus, įsitikinkite, jog Jus aptarnaus patikima kompanija bei iki kelionės tikslo sėkmingai nugabens ilgametę patirtį turintys vežėjai. O tam, kad slidinėjimo kelionės autobusu neprailgtų, pasirūpinkite įdomia veikla – į lagaminą įsidėkite įdomią knygą, pasiimkite nepabosiančių filmų ar žaidimų bei kitų kelionės komfortą užtikrinsiančių daiktų.

Ankstesnis straipsnisIšmaniųjų telefonų ypatybės: svarbiausia, kad tenkintų asmeninius poreikius
Kitas straipsnisRanka pasiekiama egzotika

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here