Jei jūs jaučiate kelių skausmą, jie yra nepaslankūs ar patinę, masažas gali būti viena iš veiksmingų šių problemų sprendimo priemonių. Nepaisant to, ar šie nemalonūs simptomai yra sukeliami osteoartrito, ar kitos ligos, kuri pažeidžia jūsų sąnarius, egzistuoja pakankamai įrodymų, jog masažas gali būti labai puikia pagalbine gydymo priemone. Ir nors fizinė terapija arba skausmą malšinantys vaistai gali būti paskiriami dažniau, masažas gali būti papildoma priemone, kurios pagalba galima pagerinti savo kasdienio gyvenimo kokybę.

Kelių masažo privalumai

Kadangi didelė dalis dažnai kelių skausmo mažinimui skirtų priemonių turi nemažai pašalinių poveikių ir kai kurių privalumai yra pakankamai riboti, daugybė žmonių ima ieškoti alternatyvių gydymo būdų. Vienu iš tokių būdų ir yra kelių masažas. Keleto atliktų tyrimų rezultatai parodė, kad skaudančių arba artrito paveiktų sąnarių masažas gali pasižymėti daugybe privalumų, tarp kurių yra ir:

 • Pagerinamas sąnarių aprūpinimas krauju;
 • Pagerinama kraujo cirkuliacija pažeistoje vietoje;
 • Sumažinamas patinimas;
 • Sąnariai aprūpinami nauju sąnarių skysčiu;
 • Sumažinamas jaučiamas skausmas ir sąstingis.

Masažas taip pat gali pagerinti ir tonusą bei padidinti bendrą keliams padedančių raumenų lankstumą ir pažeistos kelio vietos stabilumą. Ir nors visi šie fiziologiniai privalumai yra labai svarbūs, būtina pabrėžti ir masažo teigiamą poveikį mūsų kasdieniam gyvenimui.

Atlikti tyrimai rodo, kad masažo terapija gali reikšmingai sumažinti kelių skausmo lygį, sąstingį ir bendras kasdienes su osteoartritu keliuose susiduriančio žmogaus funkcijas. Tai taip pat gali būti ypatingai naudinga trumpuoju laikotarpiu, kai kenčiama nuo staigaus ir didelio kelių skausmo.

Dar vienas masažo privalumas yra tai, jog tokia natūrali priemonė gali turėti labai nedaug šalutinių poveikių – lyginant su kitomis kelių skausmui mažinti skirtomis tradicinėmis priemonėmis. Ir nors ši priemonė nėra skirta pakeisti labiau tradiciniams priskiriamiems gydymo būdams, tokiems kaip fizinė terapija, svorio mažinimas ar skausmą malšinančių vaistų vartojimas, ji gali būti labai puiki pagalbinė priemonė, kurios pasitelkimo atveju ypatingai retai susiduriama su pašaliniu poveikiu.

Patarimai kelių masažui

Jei mažindami keliuose jaučiamą skausmą jūs norite išbandyti masažą, labai svarbu, kad visa tai būtų atliekama saugiai ir taisyklingai. Todėl visų pirma jūs turėtumėte kreiptis į savo gydytoją, kuris atsižvelgdamas į jūsų sveikatos būklę galėtų nustatyti ar masažas galėtų būti jums tinkamas. Kai kurių rūšių masažas tokiais atvejais gali būti netinkamas ar netgi kenksmingas, todėl nepamirškite pasitarti su savo gydytoju. Juolab, kad turėtumėte nepamiršti, jog masažas turėtų sumažinti jūsų keliuose juntamą skausmą, o ne jį sustiprinti. Taisyklė, kuri sako „nėra skausmo – nėra ir rezultato“, šiame kontekste ir tokiomis aplinkybėmis yra visiškai netinkama.

Masažas savo pačių rankomis

Jei pirmiausia jūs norite išbandyti kelių masažą savo pačių rankomis, galite pasitelkti keletą specialistų rekomenduojamų masažo technikų. Žemiau paminėti masažiniai judesiai gali būti atliekami tiek su masažiniu geliu, tiek ir be jo.

 1. Pradėkite ritmiškai delnais tapšnoti viršutinę, vidurinę ir apatinę šlaunies dalį. Judesiai turėtų būti lengvi. Kiekvieną vietą tapšnokite nuo 30 iki 60 sekundžių, o tuomet pereikite prie kitos. Kai baigsite, pakartokite tą patį procesą dar du kartus.
 2. Atsisėskite ištiesę kelį ir kulną pastatę ant grindų. Delnu slinkite nuo šlaunies viršaus žemyn iki kelio apačios. Atitraukite ranką sumažindami spaudimą ir tokį patį veiksmą pakartokite dar 5-10 kartų.
 3. Baigę masažuoti šlaunies viršų, pakartokite tą pačią masažinių veiksmų seką vidinėje ir išorinėje šlaunies dalyje. Kiekvienoje dalyje atlikite po 5 spaudimus.
 4. Kai baigsite masažuoti šlaunis, pasitelkite visus savo pirštus ir tvirtai įspauskite juos į kelį supančius audinius. Trumpais spaudimais masažuokite šias vietas pirmyn ir atgal, atlikdami penkis pakartojimus kelio viršuje, apačioje, viduje ir išorėje.
 5. Galiausiai atsisėskite prieš save ištiestomis kojomis ir savo delnu slyskite koja link kelio šlaunies išore, o tuomet sugrįžkite į pradinę padėtį. Visą šią minėtą masažinių veiksmų seką pakartokite penkis kartus prieš pabaigdami savarankišką masažą.

Profesionali masažo terapija

Jei jūs nenorite patys atlikti savarankiško kelių masažo arba jį jau esate išbandę ir nemanote, jog patiems tai padaryti jums sekėsi pakankamai sklandžiai, galite kreiptis į profesionalų masažo specialistą, kuris atliktų kokybišką kelių masažą. Masažo specialistai geba parinkti pačias tinkamiausias masažo metodikas, kurios galėtų veiksmingiausiai pagelbėti skausmingiems ar artrito paveiktiems keliams.

Vieno atlikto tyrimo metu buvo nustatyta, kad tyrimo dalyviai, kurie susidūrė su kelių osteoartritu, pasinaudoję 60 min. trukmės masažo terapija vieną kartą per savaitę aštuonias savaites iš eilės, jautė sumažėjusį skausmą ir trumpuoju laikotarpiu galėjo lengviau atlikti kasdienes užduotis, lyginant su tais, kuriems buvo pritaikyta standartinė priežiūra arba tradicinėms priskiriamos priemonės. Taigi, jei jūs nuspręsite apsilankyti pas profesionalų masažo terapijos specialistą, nepamirškite kelių labai naudingų detalių.

 • Būkite atviri su savo pasirinktu masažo specialistu. Jam turėtumėte labai tiksliai nupasakoti, kokia yra jūsų kelių būklė, kokio lygio skausmą jūs jaučiate, kiek laiko susiduriate su tokiomis problemomis, ką jums rekomendavo jūsų gydytojas ir kokie judesiai ar kokia fizinė veikla jums sukelia didžiausią kelių skausmą. Visa ši informacija padės masažuotojui parinkti tinkamiausią masažo techniką, užtikrinančią geriausius įmanomus rezultatus.
 • Informuokite masažo specialistą, jei masažo terapijos metu pajusite bet kokį skausmą ar kitus nemalonius pojūčius. Pagrindinis masažo tikslas yra sumažinti juntamą skausmą, o ne jį padidinti. Dėl šios priežasties nėra produktyvu skaudamai vietai skirti dar didesnį spaudimą, tokiu būdu iššaukiant dar didesnį skausmą.
 • Jei jums iki šiol dar niekuomet nebuvo tekę kreiptis į masažo specialistą ir pasinaudoti masažo terapijos teikiamais privalumais, galite pasiteirauti savo gydytojo, ką jis jums rekomenduotų, arba tiesiog pasinaudokite internetu, apsilankydami masažo paslaugas teikiančių specialistų tinklalapiuose, pvz., https://www.masazuotojas.lt/paslaugos/.

Kada kreiptis į gydytoją

Nors skaudantiems ar artrito paveiktiems keliams gali pagelbėti įvairios tinkamai pasirinktos masažo technikos, yra labai svarbu atkreipti didelį dėmesį ir į kitus požymius bei simptomus, kurie galėtų rodyti apie gerokai rimtesnes sveikatos problemas. Jei jūs susiduriate su vis labiau didėjančiu kelių skausmu, patinimu, nuolatos augančiu keliuose juntamu karščiu ar kelių raudoniu, arba jei jūsų simptomus lydi karščiavimas ar jums tampa sudėtinga perkelti svorį ant kojų, labai svarbu apsilankyti pas savo gydytoją. Be to, jei kelio skausmas atsiranda po traumos (tokios kaip kritimas ar avarija), turėtumėte nedelsiant kreiptis į savo gydytoją, kadangi tokiu atveju gali būti reikalingi papildomi tyrimai ir kompleksinis gydymas.

Pabaigai

Masažas gali būti labai naudinga pagalbinė priemonė siekiant sumažinti kelių skausmą, tačiau masažas nėra skirtas pakeisti visas kitas gydymo priemones, kurias rekomenduoja gydytojai. Todėl visuomet atsakingai žvelkite į savo sveikatos būklę ir siekdami geriausių rezultatų pasistenkite pasitelkti kompleksines gydymo priemones, kurių pagalba galėsite pagerinti savo gyvenimo kokybę ir sumažinti juntamus kelių skausmus.

Daugiau informacijos apie masažą: Masazuotojas.lt

Ankstesnis straipsnisKokie kalėdiniai atvirukai sulaukia daugiausia dėmesio?
Kitas straipsnisStatybų pradžia – statybinės technikos nuoma

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here