saulės jėgainė

Malaizijoje pradėjo veikti UAB „BOD group“ suprojektuota ir sumontuota dviejų dalių moderni saulės jėgainė, savo pajėgumais galinti konkuruoti su kokybiškiausiais kitų regiono gamintojų analogais. Į šį projektą, skirtą perduoti Lietuvos patirtį atsinaujinančių energijos išteklių srityje, investuota daugiau nei 200 tūkst. eurų.

Paskatins žaliąją energetiką

60 kW galingumo lietuviška saulės jėgainė sudaryta iš dviejų dalių, kurių kiekvienos galingumas – 30 kW. Vienas jėgainės modulis instaliuotas ant Sultono Idris universiteto (Universiti Pendidican Sultan Idris), įsikūrusio Perako sultonate, stogo, o kita jėgainės dalis įrengta virš birių krovinių konvejerio Lumuto uoste.

„Mūsų įmonės sukurtų saulės modulių gaminamą elektrą naudos Perako sultonate įsikūrusios mokyklos, maldos namai ir universitetas, su kuriuo bendradarbiaujame. Svarbiausia, kad lietuviška saulės jėgainė Malaizijoje ne tik paskatintų žaliosios energijos vartojimą, bet ir prisidėtų prie šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekio mažinimo“, – teigia „BOD Group“ direktorius Rimgaudas Kalvaitis, antradienį dalyvavęs jėgainės atidarymo ceremonijoje.

Anot jo, tiesioginę moderniausių atsinaujinančios energetikos technologijų naudą pajus ir universiteto studentai, kurie galės tiesiogiai stebėti bei analizuoti jėgainės modulių veikimo principus ir panaudoti šiuos duomenis mokslo tikslais.

Elektros generuoja daugiau nei konkurentai

Pasak „BOD Group“ valdybos pirmininko Vidmanto Janulevičiaus, šio projekto įgyvendinimui buvo naudojami „BOD Group“ antrinės įmonės „Soli Tek“ gaminami stiklas/stiklas tipo, skirtingo galingumo ir dizaino pažangiausi saulės moduliai, elektros generuojantys 8 proc. daugiau nei kokybiškiausi konkurentų analogai.

„Mūsų jėgainė savo kokybe ir technologijomis nenusileidžia net geriausiems Japonijos gamintojams. Nepaisant to, kad jėgainė yra veikiama anglių dulkių, jūros druskos, rūgščių, karščio ir drėgmės, ji elektrą gamina be jokių trikdžių. Mūsų moduliai yra ilgaamžiai net ir tokioje agresyvioje aplinkoje. Pasiekti tokį rezultatą leidžią mūsų įmonės taikomos pažangiausios technologijos“, – tikina V. Janulevičius.

Saulė – 12 valandų per parą

R. Kalvaitis teigia, kad Malaizija šiam projektui pasirinkta neatsitiktinai – anot jo, šios šalies geografija itin palanki atsinaujinančiai energetikai.

„Nors „Soli Tek“ prioritetinės rinkos yra Skandinavija ir Vakarų Europa, Malaiziją mes matome kaip itin perspektyvų regioną. Prie pusiaujo esančioje šalyje saulė būna aktyvi apie 12 valandų per parą. Tai yra pagrindinis dalykas, reikalingas saulės energetikai. Be to, Malaizija dėl savo klimato yra vienas geriausių bandymų poligonų, kur galime ištirti saulės modulių ilgaamžiškumą“, – teigia „BOD Group“ direktorius.

Jėgainė Malaizijoje – tai Lietuvos Respublikos Aplinkos ministerijos projekto, skirto perduoti Lietuvos patirtį besivystančioms šalims atsinaujinančių energijos išteklių technologijų panaudojimo srityje, dalis.

Šį projektą UAB „BOD group“ laimėjo 2014 metais. Bendrovė projekto įgyvendinimui gavo 145 tūkst. eurų paramą ir įsipareigojo, panaudojant ir nuosavas lėšas, Malaizijoje įrengti saulės jėgainę.

Ankstesnis straipsnisPlastikiniai langai už geriausią kainą
Kitas straipsnisAr gali namų technika būti kalėdine dovana?