Kūdikio laukimas reikalauja daug planavimo ir sprendimų priėmimo. Reikia iš anksto pasiruošti jo gimimui ir įsigyti pačius reikalingiausius daiktus. Jei tik turite galimybę, namuose rekomenduojama įrengti atskirą kūdikio kambarį, kuriame jis galėtų ne tik ramiai miegoti, tačiau jūs galėtumėte švariai laikyti jo drabužius, keisti sauskelnes bei maitinti.

Išrinkite kambario temą ir dizainą

Jei jau žinote būsimo kūdikio lytį, galite pradėti planuoti kambario tematiką. Šioje srityje būkite kūrybingi ir leiskite pasireikšti savo fantazijai. Svarbiausias patarimas – nepersistenkite su spalvų palete. Rekomenduojama rinktis švelnias ir akių nevarginančias spalvas. Jei kambario interjerą kuriate pirmą kartą, galite išsirinkti konkrečią kambario temą – taip bus daug paprasčiau priderinti įvairius interjero aksesuarus ir dekoracijas.

Renkantis grindų dangą, rekomenduojama naudoti kiliminę dangą arba patiesti minkštą kilimą. Kūdikiui pradėjus ropoti ar sėdėti, minkštas kilimas bus saugesnė ir malonesnė grindų danga, nei grindų plytelės ar parketas.

Norėdami užtikrinti ramų kūdikio poilsį dienos metu, būtinai pasirūpinkite šviesai nepralaidžiomis užuolaidomis ar žaliuzėmis. Didžiąją dalį pirmųjų savo gyvenimo mėnesių kūdikis praleis lovytėje, todėl vaikiškas piešinys ant lubų – tai dar viena puiki idėja kūdikio kambaryje, į kurią jūsų kūdikis galės žiūrėti kiekvieno pogulio metu ir lavinti savo vaizduotę.

Tinkamai parinkite kambario furnitūrą

Visi kūdikio kambaryje esantys baldai, turi būti saugūs, ergonomiški ir nekelti pavojaus jūsų kūdikio sveikatai. Įsitikinkite, kad balduose nebūtų aštrių kampų ir briaunų, į kuriuos galėtų susižeisti jūsų ropojantis kūdikis. Dėl šios priežasties rekomenduojama neperkrauti kambario baldais ir įsigyti tik pačius būtiniausius. Šį etapą planuokite iš ankščiau, nes kai kurios specializuotos parduotuvės baldus pristato tik pagal išankstinius užsakymus ir užtrunka daugiau laiko, nei įprastai. Jei norite sužinoti tikslią gimdymo datą ir dar tiksliau suplanuoti kūdikio atėjimą, nėštumo skaičiuoklė yra paprasčiausias ir greičiausias būdas, kuris parodo apytikslę kūdikio gimimo datą. Žinodami ją, galėsite tiksliau planuoti kambario įrengimo etapus.

Vienas iš svarbiausių baldų kambaryje – kūdikio lovytė. Rinkdamiesi ją, atkreipkite dėmesį į čiužinio kokybę ir lovytės gamyboje naudotų medžiagų saugumą. Jos turi būti nekenksmingos kūdikiams, be alergenų ir kitų kenksmingų medžiagų.

Antras pagal svarbumą baldas – tai vystymo stalas ir komoda. Vystymo stalas turi būti tvirtas, nejudėti ir tvirtai stovėti ant grindų. Jo aukštis turi būti toks, kad jūs galėtumėte saugiai paguldyti ir vystyti kūdikį. Be to, vystymo stalo stalčiai turėtų talpinti visas kūdikio vystymui reikalingas priemones. Tokiu būdu sutaupysite erdvės, o vystant kūdikį jums nereikės jo palikti vieno, nes visi būtiniausi daiktai bus visai šalia.

Kūdikio drabužėlių spinta turėtų talpinti ne tik esamu laikotarpiu dėvimus rūbus, tačiau ir tuos, kuriuos įsigysite ateičiai. Kūdikiai greitai auga, todėl skirtingose lentynose pagal dydį sudėliokite skirtingam kūdikio amžiui pritaikytus drabužius.

Sukurkite jaukią kambario atmosferą

Kai kurie aksesuarai, tokie kaip pagalvėlės, statulėlės, minkšti žaislai ar įvairių motyvų paveiksliukai, padės sukurti jaukią kūdikio kambario atmosferą. Tinkamai parinkti, vaikiškų motyvų ir lavinamieji paveikslai gali būti ne tik gražus kambario akcentas, tačiau ir padėti lavinti jūsų kūdikio vaizduotę. Didelę įtaką kambario jaukumui suteikia ir tinkamai parinktos langų užuolaidos.

Dažnai vyrauja nuomonė, jog mergaičių kambariai turi būti rožinių atspalvių, o berniukų – melsvi. Nepersistenkite su kūdikio lytį pabrėžiančiais aksesuarais ar interjero spalvomis, nes kūdikystės laikotarpiu, kūdikiams labiausiai rūpi maistas ir ramus miegas.

Ankstesnis straipsnisEkspertai pateikė patarimų, kaip kasdien naudoti šaldytuvą
Kitas straipsnisPatarimai, kurie padės džiaugtis nuostabiomis atostogomis Lietuvoje 2020-ųjų vasarą

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here