hostingas

Esate naujas verslas. Jums jau kuria interneto puslapį ir reikalauja serverio, kur bus talpinama jūsų svetainė. Ką daryti? Koks hostingas (Hosting) jums reikalingas?

Hostingas būna pačių įvairiausių rūšių. Nelabai besigaudantys technologijose jų nežino, be to ir nereikia. Šiame straipsnyje paaiškinsime, kokio hostingo reikia pradedančiajai įmonei. Užduokite sau keletą klausimų:

  • Kiek dirba darbuotojų dabar ir kiek jų gali dirbti po 2 metų? Šis klausimas reikalingas tam, kad geriau įsivaizduotumėte, kiek el. pašto paskyrų jums reikės laikyti. Per metus vienas darbuotojas sukaupia apie 1 GB el. laiškų ar net daugiau. Taigi, jei numanote, kad jūsų verslas nuo vieno darbuotojo plėsis iki 8 per artimiausiu pora metų, reiškia vien tik el. paštui reikės 10 GB vietos serveryje.
  • El. parduotuvė ar paprasta informacinė svetainė? Kitas svarbus klausimas būtų apie jūsų puslapį internete. Jei tai el. parduotuvė su tūkstančiais prekių, kurios turi mažiausiai po 3-5 nuotraukas, rezervuokite dar mažiausiai 10 GB vietos diske. Jei paprasta svetainė su keliais puslapiais, pakaks ir 1 GB. Nebent iš jos transliuosite video.
  • Ar bus naudojamos verslo valdymo sistemos? Kuo įmonė didesnė, tuo verslo valdymo sistemos yra neišvengiamesnės. Esamų debesies tarnybų gali nepakakti, todėl rezervuokite dar 5 GB vietos.

Štai jums ir pradinis atspirties taškas. Jūsų pasirinktas hostingas turi būti bent 25-30 GB talpos. Iš pradžių jos visos nereikės, tačiau numatyti planą galima iš karto.

Rinkdamiesi hostingo paslaugų teikėjus atkreipkite dėmesį ir į dar kelis momentus.

Ar suteikiamas nemokamas SSL sertifikatas? Jei taip, viskas puiku – jūsų puslapis bus peradresuojamas į https://. Tai užtikrina saugumą ir patikimumą, be to Google akyse būsite vertinami rimčiau ir aukščiau.

Kadangi hostingas nelabai didelis, daug vietos nereikia, greičiausiai kalba eina apie vadinamąjį „shared hosting“ – bendrinį talpinimą, kai viename fiziniame serveryje yra išskiriama vieta ir resursai daugybei užsakovų. Aišku, jų pavadinimų tikrai nesužinosite, tačiau jei kažkurį iš „kaimynų“ užpuls programišiai, greičiausiai kentėsite visi, esantys tame serveryje. Kad taip nenutiktų, hostingo kompanijos siūlo VPS hostingą. Jo esmė yra paprasta – jūsų paskyros duomenys yra saugomi keliuose skirtinguose serveriuose skirtinguose duomenų centruose. Taigi, jei vienas serveris bus užpultas, galėsite naudotis resursais iš kitų serverių ir niekas su jūsų duomenimis nenutiks.

Kartais pasirodo pranešimų, kad reiktų rinktis SSD hostingą. Kuo jis toks ypatingas? Čia reiktų žinoti SSD ir HDD diskų privalumus ir trūkumus. Jūsų interneto svetainė, el. paštas, verslo valdymo programos naudoja atminties resursus. Kai sujungiate visas programas vienu metu, serveris gali pradėti veikti lėčiau. Tai yra dėl to, kad HDD diskai informaciją perduoda ir apdoroja lėčiau, nei SSD diskai. Dėl to hostingo tiekėjai ir pabrėžia, kad jų hostingas yra SSD. Reiškia viskas vyksta kur kas sparčiau. Jei naudojama NVMe technologija, sparta yra tūkstančius kartų didesnė. Tai itin spartus hostingas, skirtas rimtiems verslo projektams.

WordPress hostingas yra dar viena hostingo rūšis. Ji skirta paprastoms svetainėms, naudojančioms WordPress turinio valdymo sistemą. Skirtumas tik tas, kad hostingo paketas yra subalansuotas būtent vienai turinio valdymo sistemai, o ne daugybei kitų. Dėl šios priežasties svetainės veikia greičiau ir patikimiau.

Ieškote spartaus hostingo? Rekomenduojame pradėti nuo getspace.lt, kol kas vienintelio hostingo Lietuvoje su SSD NVMe.

Ankstesnis straipsnisDažniausi mašinos gedimai. Kada lietuviams labiausiai reikia pagalbos?
Kitas straipsnisWake parkas – puiki pramoga įvairiomis progomis