Keltai Graikijoje

Keltų Graikijoje temą pasirinkome dėl kelių priežasčių.
Pirma, daugelis žmonių prašo išsamiai papasakoti apie keltų paslaugas tarp Graikijos salų įvairius niuansus.
Ir, antra, atsižvelgiant į didelį skaičių salų Graikijoje, keltai, turbūt yra labiausiai patogus ir greitas būdas naršyti tarp jų turistams, kurie nori pamatyti daugiau naujų vietų ir tiems, kurie atvyksta pailsėti tik vieną konkrečią salą.
Laimei, keltų paslaugos Graikijoje labai gerai organizuotos, maršrutų tinklelis labai paltus, yra tiek brangūs greitaeigiai laivai, kurie leis per valandą ar dvi pasiekti net tolimiausias salas, taip pat pigesni tradiciniai keltai, su kuriais, vis dėlto, keliauti teks kiek ilgiau.

Keliaudami Graikijoje, tiek vietiniai gyventojai, tiek turistai labai aktyviai naudojasi keltais ir tai nenuostabu. Jų talpa yra daug didesnė nei lėktuvų, o išlaidos yra žymiai mažesnės net perkant greitųjų keltų bilietus. Ir, žinoma, įspūdžiai. Jūros reiso metu jie bet kuriuo atveju jų bus daug daugiau nei ore.
Pirmas dalykas, į kurį reikėtų atkreipti dėmesį, yra tai, kad visas keltų transportas Graikijoje yra aiškiai ribojamas jūros vandens telkinių. Tai reiškia, kad tarp Egėjo ir Jonijos jūros nėra kelto ryšio.
Antras dalykas, kurį svarbu atsiminti, – tai patikrinti tvarkaraštį prieš kelionę arba vietoje. Problema tame, kad grafiką galima pavadinti teisingu tik sekančiai savaitei, nes Graikijos keltų kompanijos kitos savaitės tvarkaraštį derina su atitinkamomis valstybės institucijomis.

Dažnai iš anksto užsakydami bilietų nebūtina – į daugelį keltų bilietus galima įsigyti uosto kasoje net ir paskutinę minutę prieš išplaukiant. Tačiau yra keletas išimčių, kada būtų geriau apsidrausti: tai trumpi bei vietiniais maršrutais iš Atėnų į Eginą, Idrą ir kitas Saronikų salas, ypač savaitgaliais, taip pat penktadienį vakare (iš Atėnų) ir sekmadienio naktį (į Atėnus). Jei vis dar nori rizikuoti ir pirkti bilietą  uosto kasoje be išankstinio rezervavimo, tai geriausia tuo pačiu užsisakyti ir grįžimo bilietą.

Lengviausias ir patikimiausias būdas išsiaiškinti keltų tvarkaraštį yra susisiekti su Graikijos nacionaline turizmo organizacija. Jos biuras yra Atėnuose, Amalias gatvėje priešais įėjimą į Nacionalinį sodą. Be to, patikimumo dėlei tvarkaraštį patikrinkite tiesiogiai keltų kompanijų internetinėse svetainėse.

Yra maršrutų, į kuriuos būtina užsisakyti bilietus iš anksto, nes turizmas juose yra labai populiarus, pavyzdžiui, Santorini-Mikėnai-Kreta.
Be to, būtina prisiminti, kad nuo liepos 25 d. Iki rugpjūčio 28 d. beveik visi maršrutai bus perpildyti, nes tai yra atostogų sezonas Graikijoje, o čia paklausa dažnai viršija pasiūlą.
Antrasis toks laikotarpis yra nuo gruodžio 20 iki 26 d., nes tuomet žmonės aktyviai keliauja Kalėdų šventėms.

Ankstesnis straipsnisLimfodrenažinio masažo efektyvumas celiulito paveiktai odai
Kitas straipsnisKai skolinasi ir turtuoliai