Senstant žmogaus odos struktūra pradeda palaipsniui keistis. Pirmiausiai atsiranda raukšlių tinklas, kuris dienoms bėgant ima gilėti. Kai persiritama per keturiasdešimties metų ribą, odos stangrumas akivaizdžiai mažėja, ji praranda švytėjimą. Tada ateina metas pagalvoti apie veido išvaizdos kokybės gelbėjimą. Pagrindinės odą jauninančios priemonės yra sudėtos maisto papilduose su hialurono rūgštimi. Ši rūgštis pasitarnauja ir geros būklės atstatymui sąnariuose.

Kodėl odos gaivumui ir elastingumui palaikyti yra reikalinga hialurono rūgštis?

Ši rūgštis atsako už vandens išlaikymą organizme, ji garantuoja tai, kad žmogaus organizmo audiniai būtų gerai ištepami ir sudrėkinami. Hialurono rūgštis gali būti naudojama išoriškai, kaip kosmetikos priemonė, tačiau ją galima vartoti ir kaip maisto papildą. Nuo to jos poveikis nepakinta. Maisto papilduose yra naudojamas glikozaminoglikanas, kuris yra skirtas sąnariams sutepti. Jis palaiko kūno audinių ir organų drėgmę. Žmogaus organizme hialurono rūgštis jungiasi su vandens molekulėmis ir virsta klampia, gelį primenančia medžiaga. Tai prisideda prie išorinio grožio palaikymo.

Kokios problemos su sąnariais kyla pasiekus solidesnį amžių?

Kad ir kokie jaunystėje būna sveiki bei lankstūs sąnariai, laikui bėgant jie nusinešioja. Iš to seka nuolatinis sąnarių maudimas, traškėjimas ir kitokie negalavimai, kurie smarkiai riboja žmogaus judesių laisvę ir grakštumą. O tai sąlygoja geros nuotaikos praradimą, kai žmogus negali laisvai, be fizinio diskomforto užsiimti mėgstama fizine veikla. Juk ir vyresniems žmonėms norisi keliauti, traukti į žygius gamtos takeliais, tad atsidūrus šiame amžiuje verta prisiminti, jog yra puiki priemonė nuo sąnarių negalavimo – tai maisto papildai su hialurono rūgštimi.

Kokią naudą sąnariams duoda maisto papildai su hialurono rūgštimi?

Sąnariams yra reikalingas drebučius primenantis skystis, kuris sutepa kremzlės audinį ir apsaugo sąnarį nuo galimos išorinės trinties, dilimo ir kitų neigiamų reiškinių. Tas skystis taip pat šalina iš organizmo šlakus ir mažina sąnariams kliūvančias apkrovas. O tame skystyje daugiausiai vietos užima hialurono rūgštis. Ji puikiai prisideda prie degeneracinių procesų sąnariuose. Ši rūgštis labai teigiamai veikia sąnarius ir tais atvejais, kai sunkiai fiziškai dirbama, intensyviai sportuojama ar patiriama trauma.

Ankstesnis straipsnisKaip išsirinkti vestuvinius žiedus?
Kitas straipsnisAr Lietuvoje yra būtina naudoti kremą nuo saulės?

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here