Daugelis verslo trenerių sutaria, kad lyderiu gali tapti bet kas, tačiau tai nėra lengva užduotis. Daugelis turi įgimtų savybių, padedančių vadovauti žmonėms ir greitai priimti sprendimus, tačiau niekas negimsta lyderiu. Norėdami juo tapti, turite sunkiai dirbti su savimi ir domėtis lyderystės ugdymu.

Prisiimkite atsakomybę

Tikras lyderis nebijo atsakomybės. Jis atsakingas už savo gyvenimą už save, už savo darbą, už kitus žmones. Be to, vadovai nieko nekaltina. Ištikus nesėkmei, jie nepuola ieškoti kaltųjų, o galvoja, kaip tai ištaisyti, analizuoja klaidas. Kad ir kas nutiktų aplinkui, tikras lyderis sugebės sutvarkyti savo pasaulį taip, kad visi būtų laimingi.

Būk ekspertas

Lyderis visada yra savo srities profesionalas, seka naujausias tendencijas ir tobulėja, lavina naujus įgūdžius. Tai daro jį ekspertu, į kurį kiekvienas gali kreiptis patarimo ir patarimų. Be to, žinios padeda strategiškai mąstyti ir greitai priimti sprendimus, taip pat ir netikrumo sąlygomis.

Sukurkite strategiją

Lyderis nustato tikslus, priima sprendimus ir vadovauja grupei. Todėl visų pirma nuspręskite, kaip matote komandos ateitį. Ką galite pasiūlyti? Ar esate pasirengęs priimti sunkius sprendimus? Atsakykite sau į šiuos klausimus. Tai pirmas žingsnis siekiant tapti lyderiu. Pasidalykite savo ateities vizija su komanda. Įkvėpkite, motyvuokite ir vadovaukite kiekvienam ir visiems komandos nariams. Žmones traukia toks lyderis, kolektyvas juo tiki ir seka. Šalia jo kiekvienas komandos narys turėtų jaustis labiau pasitikintis savimi.

Neatsiribokite nuo komandos

Atminkite, kad lyderis, nors ir pagrindinis grupėje, yra komandos dalis. Domėkitės, kaip gyvena grupė, kokios problemos, kaip kolektyvo nariai leidžia laisvalaikį ir ką norėtumėte patobulinti bendrame darbe. Elkitės kaip vyresnis bendražygis, tuomet grupės nariai vykdys nurodymus ne iš baimės ar užgaidos, o iš pagarbos.

Visada laikykis savo pažadų

Vadovu pasitikima ir juo sekama iš dalies dėl to, kad jis visada laikosi duoto žodžio. Vadovas neduoda netinkamų pažadų, o jei jau pažadėjo, susitarimo niekada nesulaužys. Tai įkvepia pagarbą ir pasitikėjimą, kuris yra neįkainojamas ilgalaikėje perspektyvoje bet kokiuose santykiuose.

Parodykite rūpestingumą

Išskirtinis didžiųjų vadų bruožas yra rūpestis savo kariuomene. Daugelis lyderių atsisakė savo privilegijų, pabrėždami, kad jie supranta ir dalijasi sunkumais su likusia komandos dalimi. Pavyzdžiui, Aleksandras Makedonietis dažnai pietaudavo su kareiviais, o Suvorovas nakvodavo toje pačioje paprastoje palapinėje kaip ir kiti. Iškelkite kitų interesus aukščiau savo poreikių. Kartais dėl to tenka ką nors paaukoti. Jei artėjant projekto pabaigos terminui, gali atsirasti neplanuotų užduočių. Didžiąją dalį naštos prisiimkite sau ir neperkelkite jos kitiems.

Vadovo vieta yra viena iš nestabiliausių pozicijų. Verta vieną kartą nuvilti komandą ir jūsų sugebėjimais bus nuolat abejojama. Jauskite kiekvieną grupės narį ir palaikykite draugišką atmosferą, tobulinkite savo lyderio savybes ir visada būkite priekyje.

Ankstesnis straipsnisVirtuvinių baldų gamyba: ką reikėtų žinoti?
Kitas straipsnisSportinė apranga moterims: kaip išsirinkti patogią ir kokybišką?

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here