omitės serverių nuomos rinka ir svarstote, kokia duomenų centro lokacija tinkamiausia jūsų unikaliam projektui? Specialistai akcentuoja, kad lokacijos pasirinkimas turėtų būti vertinamas kur kas plačiau nei vien tik fizinė vieta. Juk strategiškai gera duomenų centro vieta neatsiejama nuo kitų paslaugos kokybės standartų. Ekspertai atskleidžia esminius vertinimo kriterijus, kurie leis pasirinkti tiek tikslingą lokaciją, tiek patikimą paslaugos teikėją.

Galinga įranga ir saugumas

Visa prasideda nuo aukščiausios kokybės techninės įrangos. Net jei duomenų centro adresas bus vos per kelis kvartalus nuo jūsų biuro, be galingos įrangos lokacija netenka prasmės. Tad verta pradėti nuo aukščiausius kokybės standartus atitinkančio duomenų saugojimo centro paieškos.

Norite sutaupyti laiko ir išvengti ilgo paieškos proceso? Pasidomėkite serverių nuoma Lietuvoje TIER III sertifikatu pažymėtame duomenų centre. Šis tarptautinis dokumentas parodo, kad paslaugų teikėjas užtikrina:

  1. aukščiausią įrangos kokybę;
  2. 99,98 % serverio pasiekiamumą;
  3. virtualų duomenų bei fizinį įrangos saugumą.

Galima sakyti, TIER III sertifikatas yra kokybės garantas – kvalifikuoti specialistai esminius niuansus jau patikrino už jus. Tiesa, tai taip pat patvirtina, kad duomenų centre esantys serveriai bus pajėgūs pateisinti jūsų lūkesčius ne tik šalyje, bet ir visame žemyne.

Paslaugų kokybė ir lankstūs partneriai

Kitas kertinis kriterijus – serverio nuomos paslaugos kokybė ir tinkamas partnerių požiūris. Kuo tai susiję su lokacija? Specialistai primena, kad visa yra persipynę, tad nelanksti paslauga paverčia lokaciją ne tokiu jau ir svarbiu aspektu. Jei norite mėgautis sklandžiu projekto vystymu, įsitikinkite, kad sutartį sudarote ne tik su geriausią techniką turinčiu centru, bet ir jūsų gerove suinteresuota komanda.

Kaip atskirti lanksčius partnerius? Peržiūrėkite jų siūlomų paslaugų asortimentą, teikiamas reikšmingas paslaugas, lengvai pastiprinamus resursus. Įsitikinkite, kad nėra neaiškių papildomų sąlygų ir mokesčių. Taip pat, verta pasidomėti IT bendruomenės atsiliepimais.

Fizinis pasiekiamumas ir verslo būstinės vieta

Norite serverio sistemų administravimu rūpintis patys? Tuomet reikėtų įvertinti fizinį serverio pasiekiamumą. Sakykime, kad jūsų verslo būstinė įsikūrusi Vilniuje. Tuomet pravartu duomenų centro ieškoti šiose apylinkėse ar bent jau Lietuvoje.

Yra kūrėjų, kuriems itin svarbūs gyvi susitikimai, aptarimai, apžvalgos, galiausiai, paslaugos teikėjo pasiekiamumas patogiomis darbo valandomis. Tokiu atveju duomenų centro reikėtų dairytis santykinai netoliese, panašioje laiko zonoje.

Patikimas interneto ryšys

Gera lokacija yra ne ta, kuri yra fiziškai artimiausia, bet ta, kuri yra tikslingai, strategiškai apgalvota. Ar kada teko girdėti, kad Lietuva gali pasigirti kone geriausiu interneto ryšiu ir sparta? Bent jau Europoje mūsų šalis tikrai atsiduria pozicijoje tarp lyderių. Tai reiškia, kad net jei jūsų verslo būstinės išsidėsčiusios skirtingose Europos valstybėse, tikslinga duomenų centro žvalgytis čia, Lietuvoje. Interneto ryšys pakankamai spartus ir greitas, tad reikalingi duomenys sklandžiai cirkuliuos ten, kur jums reikia.

Tikslinės auditorijos vieta

Tęsiant strategiškai apgalvotos lokacijos mintį, čia svarbus ir tikslinės auditorijos faktorius. Jei jūsų tikslinė auditorija Europoje, netikslinga duomenų centro dairytis, pavyzdžiui, Azijoje. Kad ir kaip bebūtų, lokacija lemia duomenų kelionės greitį, procesų kokybę. Jei didžioji dalis tikslinės verslo auditorijos yra Europoje – ieškokite paslaugos teikėjo šio žemyno ribose. Plečiantis globaliai, galima pasvarstyti apie kelias skirtingas serverių lokacijas.

Panašu, kad strategiškai gera fizinė duomenų saugojimo vieta išties neatsiejama nuo kitų paslaugos kokybės kriterijų. Patikimo partnerio paieškose susitelkite ne tik į lokaciją, bet ir specialistų naudojamą įrangą, siūlomus planus, galingą interneto ryšį. Kitaip tariant, įvertinę savo unikalius lūkesčius, ieškokite ekspertų, kurie yra pasiruošę juos išgirsti ir kokybiškai įgyvendinti.

Ankstesnis straipsnisKodėl padangos internetu pigiau kainuos nei perkant parduotuvėje?
Kitas straipsnisKuo „freelanceriams“ naudinga el. pašto rinkodara?

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here