Be telefono šiais laikais išsiverčia tikrai nedaugelis. Modernūs Asus, Samsung, https://www.bite.lt/apple-telefonai ir kiti suteikia labai platų galimybių spektrą. Neretas prie telefono ekrano praleidžia net labai daug laiko per dieną. Visgi jei stebėtume šiuo prietaisu besinaudojančius asmenis, pamatytume tendenciją, jog daugelio laikysena yra netaisyklinga. Dažnas sėdi daugiau ar mažiau susilenkęs, galva nunarinta žemiau. Nereikėtų stebėtis, jei ilgainiui pradedama skųstis kaklo, sprando, galvos, nugaros skausmais. Ką reikėtų žinoti, siekiant užtikrinti taisyklingą laikyseną net ir ilgiau naudojantis telefonu? Taigi keli svarbūs patarimai tiems, kurie visgi nežada riboti naudojimosi telefonu laiko.

Kaip teisingai laikyti telefoną?

Taisyklė paprasta – telefoną laikykite priešais save, tiesiai, akių lygyje. Geriausia, jei žvelgiant į ekraną nereikės žemyn palenkti galvos. Tai neleis apkrauti kaklo, taip pat mažins apkrovas, tenkančias stuburui.

Jei yra galimybė, išvenkite SMS

Kartais galime rinktis: SMS žinutė, pranešimas Facebooke ar kitame socialiniame tinkle arba skambutis. Jei galimybė yra, prioritetą teikite skambučiui – taip išvengsite netaisyklingos kaklo padėties žvelgiant į telefono ekraną.

Tiesa, ar žinojote, jog yra programėlių, padedančių saugoti akis? Pavyzdžiui, naudojant jas telefono ekranas užsirakina, kai atsiduria per arti akių. Tai leidžia ir išlaikyti tinkamą atstumą tarp akių bei ekrano, ir nelenkti galvos žemyn, kas kartais nutinka tiesiog nejučia.

Tinkama laikysena

Naudodamiesi telefonu vis priminkite sau, kad turite sėdėti tiesiai, nesikūprinti. Negana to, darykite pertraukas, nesėdėkite po kelias valandas vienoje pozicijoje. Jei telefonu naudojatės ilgiau kaip valandą, padarykite bent trumpą pertrauką, kurios metu atsikelkite, pajudėkite, galite padaryti mankštos pratimų. Tam puikiai tiks ir daugelio mėgiama joga, taip pat nemažai pratimų galite rasti virtualioje erdvėje.

Ankstesnis straipsnisEl. parduotuvių nuoma yra tai, kas pastūmės Jūsų verslą į priekį
Kitas straipsnisKurių specialistų poreikis 2023-iaisiais vis dar auga?

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here