čiužiniai

Geras, ramus miegas – būtina sąlyga puikiai sveikatai ir žmogaus darbingumui. Ir nuo to, ne tik kaip, bet ir ant ko miegate priklauso bendra organizmo būklė ir nuotaiką, o tai reiškia – ir gyvenimo kokybė.

Trečdalį savo gyvenimo laiko žmogus praleidžia miegodamas, todėl miegamojo baldams derėtų skirti ypatingą dėmesį. Mums reikia pradėti nuo svarbiausio klausimo – kaip teisinga išsirinkti čiužinį lovai? Visų pirma, jis turėtų būti ortopedinis, tai yra atkartojantis kūno kontūrus. Tik tokiu būdu jis gali išlaikyti stuburą natūraliame būvyje, išvengiant deformavimosi ir papildomo krūvio.

Dabar pirkėjams siūlomas didžiulius pasirinkimas čiužinių su įvairiomis ortopedinėmis savybėmis: kietumu, medžiagomis ir kaina. Kaip nepasiklysti visoje šioje įvairovėje ir kaip pasirinkti ortopedinį čiužinį, kad jis iš tiesu turėtų gydomąjį ir prevencinį poveikį?

Renkamės dydį

Pradžiai apsispręskime dėl matmenų – išmatuokime miegamosios vietos plotį ir ilgį. Mūsų naujas čiužinys turi tiksliai atitikti lovos matmenis, o geriausias variantas – ūgis žmogaus, kuriam jis skirtas, plius 20 centimetrų.

Patogus plotis viengulei lovai negali būti mažesnis nei 80 centimetrų. Ir jei jums įdomu, kaip pasirinkti čiužinį dvigulei lovai, šis skaičius turėtų būti ne mažiau kaip 140 centimetrų. Erdvės turėtų būti pakankamai, kad žmogus galėtų atsipalaiduoti ir pasirinkti bet kurią miego pozą, kuri padėtų jaustis labiausiai patogiai. Tai labai svarbus kriterijus perkant.

Renkamės pagal technines charakteristikas

Visi čiužiniai gali būti suskirstyti į du tipus: su spyruoklėmis ir be jų. Spyruokliniai čiužiniai taip pat gali būti dviejų tipų:

  • Su nepriklausomu spyruoklių bloku;
  • Su „Bonnell“ spyruoklių bloku.

Pirmuoju atveju kiekviena spyruoklė veikia nepriklausomai nuo kitų, o jų skaičius svyruoja nuo 250 iki 300 vienetų vienam kvadratiniam metrui. „Multipaketo“ tipo čiužiniuose jų skaičius yra padidinamas iki 400 ar daugiau. Tokios spyruoklių sistemos gali tiksliausiai prisitaikyti prie anatominių kūno savybių, suteikiant jam patogiausias sąlygas viso miego metu.

Antruoju atveju, spyruoklės turi tokį pat standumą ir kiekviena iš jų yra tampriai sujungta su kaimyninėmis. Pagal veikimo principą tokios sistemos primena šarvuotą tinklelį ir turi mažiau ryškų ortopedinės poveikį nei pirmasis variantas. Stiprus argumentas renkantis čiužinį su „Bonnel“ spyruoklių blokas gali būti santykinai maža kaina, todėl jis tampa patraukliu vartotojų akyse.

Bespyruokliai čiužiniai taip pat būna dviejų tipų: monolitiniai – su vienos rūšies užpildo naudojimu, ir kombinuoti – su dviejų ar daugiau medžiagų panaudojimu.

Abiejų tipų čiužinių gamyboje dažniausiai naudojamos natūralios medžiagos: kokoso pluoštas, poliuretano putos, vilna, medvilnė, veltinis, lateksas.

Renkamės standumą

Aptariant, kaip pasirinkti čiužinį, kad jis mums suteiktų gražų poilsį ir sveiką miegą, būtina atskirai pakalbėti apie jo standumo laipsnį. Tai priklauso, visų pirma, nuo užpildo arba jų derinio sudėties.

Yra klaidinga nuomonė, kad kieti čiužiniai turi geresnes ortopedines savybes nei minkšti. Tai ne visai tiesa. Silpno sudėjimo žmonėms su trapiu kūnu tokie čiužiniai gali pakenkti. Bet tiems, kurie turi antsvorio, priešingai – turėtų vengti minkštos lovos.

Panagrinėkime šį klausimą išsamiau. Minkšti čiužiniai subtiliai palaiko stuburą ir ne daro spaudimo tam tikroms kūno sritims. Jie puikiai tinka vyresnio amžiaus, mažo svorio žmonėms ir mėgstantiems miegoti ant šono.

Vidutinis kietumo lygis skirtas tiems, kurie propaguoja aktyvų gyvenimo būdą, nuolat sportuoja, yra vidutinio ūgio ir svorio. Šio tipo čiužinių labiausiai paplitęs variantas yra su kombinuotu kokoso pluošto ir latekso užpildu.

Kieti čiužiniai labiausiai rekomenduojami vaikams ir paaugliams, kurių kaulų ir raumenų sistema dar tik formuojasi, ir žmonėms, turintiems antsvorio. Šių čiužinių gamyboje dažniausiai naudojamas natūralus kokoso pluoštas.

Dabar bus nesunku nuspręsti, kuris čiužinys tinka būtent jums ir padaryti teisingą pasirinkimą remiantis bendrosiomis rekomendacijomis ir asmeniniais pageidavimais. Linkime Jums sveiko miego ir malonių sapnų!

Ankstesnis straipsnisPlastikiniai langai Vilniuje – kur įsigyti?
Kitas straipsnisKaip teisingai išsirinkti sekciją?