Gal jūs tiesiog norite pastoti kuo greičiau, o gal kad vaikas gimtų tam tikrą dieną. Žemiau aprašyti metodai, padės jums sužinoti kaip greičiau pastoti.

Sužinokite kada pas jus vyksta ovuliacija

Tam kad pastoti greitai, reikia žinoti, kada pas jus ovuliacija (kada kiaušinėliai išsilaisvina iš kiaušidžių). Įsivaizduokite, kad kiaušinėlis – taikinio centras, o spermatozoidas – strėlė. Tam kad užsimegztų vaisius, strėle turėtų pataikyti į centrą.

Kaip greičiau pastoti?

Kadangi daugumai moterų vieno ciklo metu išsilaisvina viena kiaušialąstė, per mėnesį yra tik keletas dienų, kada seksas gali sukelti nėštumą. Jei žinote, kada ovuliacija, tada jūs ir jūsų partneris žinote kur tikslas ir stengiatės į jį pataikyti, o ne šaudote strėles aklai, tikėdamiesi, kad vienas iš jų pataikys į dešimtuką.

Santykiaukite tinkamu laiku

Nustačius ovuliacijos laiką, galite suplanuoti lytinius santykius pastojimui palankiausiomis dienomis – trys dienos prieš ovuliaciją ir ovuliacijos dieną. Jei pradėsite anksčiau, tai taip pat neblogai – kai kurios moterys pastoja po lytinių santykių prieš šešias dienas prieš ovuliaciją. Turite keletą dienų „produktyviam” seksui, nes spermatozoidai gyvena iki 5-6 dienų (kiaušialąstė tik vieną dieną). Tai reiškia, jei jūs turėjote lytinių santykių pirmadienį, sperma gyvens kiaušintakiuose laukdama į iki ketvirtadienio, arba net iki šeštadienio.

Jei nesate tikri, kada ateina jūsų pačios vaisingiausios dienos, yra paprasta taisyklė: pasimylėkite kas antrą dieną. Tada jūsų kiaušintakiuose visada gyvens spermatozoidai ir pasiruošęs veikti tuo metu, kai ten atsiras kiaušialąstė. Jei norite dažniau pasimylėti, tai taip pat neblogai, nors jūsų šansų pastoti tai nepagerins, bet ir nepakenks.

Kitas patarimas: jei su partneriu susilaikote nuo sekso laukdami palankių dienų, įsitikinkite, kad abstinencijos laikotarpis netrunka per ilgai. Keletas dienų prieš palankų laikotarpį partneris turi bent vieną kartą ejakuliuoti. Priešingu atveju, jo spermoje gali susirinkti daug negyvų spermatozoidų, o tokia negali apvaisinti.

Mėgaukitės procesu

Jei norite pastoti kuo greičiau, galite dėl to jaustis nepatogiai ir nerimauti. Nors tai yra visiškai normalu, bet jūsų šansai padidėtų, jei tuo metu nepatirtumėte streso.

seksas

Hipofizė – smegenų liauka, kuri reguliuoja ovuliacijos hormonus, veikia blogiau jei jūs patiriate stresą. Tai reiškia, kad ovuliacija gali įvykti vėliau nei įprastai arba jos apalmai nebūti. Taigi padarykite viską, kad procesas taptų malonus. Žaismingas ir lengvai požiūris į seksą, vietoj „mes turime tai padaryti dabar ir pastoti”, iš tiesų padidina sėkmės tikimybę. Jei jums patinka įvairovė ir eksperimentai, tai puiku – nėra jokios konkrečios pozos, kuri padidintų pastojimo tikimybę.

Saugokite spermos sveikatą

Apvaisinimo tikimybė didesnė kada spermatozoidai sveiki, stiprūs ir jų daug. Jūsų partneris gali imtis šių priemonių kad sperma būtų geros formos:

  • Sumažinti alkoholio vartojimą;
  • Mesti rūkyti tabaką ir pramoginius narkotikus;
  • Naudoti pakankamai maistinių medžiagų, kurios prisideda prie sveikų, judrių spermatozoidų augimo. Tokios medžiagos yra cinkas, folio rūgštis, kalcis, vitaminai C ir D;
  • Vengti saunos ir sūkurinės vonios, nes šiluma yra žalinga spermos kokybei

Anksčiau jūsų partneris atliks šiuos pakeitimus savo gyvenime, tuo geriau – spermos kokybės gerinimas užima daug laiko. Taigi, jei jūsų kita pusė imsis veiksmų dabar, rezultatas bus pastebimas po maždaug trijų mėnesių.

Paruoškite savo kūną

Jūsų nėštumas bus sveikas, jei esate gerai jam pasirengę fiziškai. Turėtumėte susilaikyti nuo alkoholio, narkotikų ir rūkymo, nes jis neigimai veikia gebėjimą pastoti, jau nekalbant apie tai, kad daro žalą vaisiui. Pagalvokite ir apie tai, kaip sumažinti suvartojamo kofeino kiekį. Pagal kai kuriuos šaltinius, daugiau nei du puodeliai kavos per dieną taip pat sumažina pastojimo tikimybę.

Kada kreiptis pagalbos

Jei jūs planuojate pastoti natūraliai, tai gali įvykti per pirmuosius tris mėnesius. Apie 6 iš 10 porų pastoja per šį laikotarpį.

Pasibaigus šiam laikotarpiui, jeigu pastojimas neįvyksta, tada reikėtų kreiptis į nevaisingumo specialistą, priklausomai nuo jūsų amžiaus. Su amžiumi, jūsų gebėjimas pastoti mažėja, todėl jei esate virš 40 metų, kreipkitės į profesionalus iš karto. Jei esate 35-40 metų, galite ir toliau bandyti dar apie šešis mėnesius ir tik po to ieško pagalbos. Jei esate jaunesnė nei 35 metų, galite pabandyti pastoti natūraliu būdu maždaug metus, ir tik tada, jei nieko nesigavo, kreipkitės į specialistą.

Žinoma, jei įtariate kad jūs arba partneris gali turėti vaisingumo problemų, vizito pas gydytoją nereikia atidėlioti. Kiaušintakių nepraeinamumo atvejais gali padėti nesudėtingas jų masažas, apie kurį plačiau skaitykite čia.

Ankstesnis straipsnisTuristiniai žygiai. Žygiai pėsčiomis
Kitas straipsnisNežinote kaip gauti svajonių darbą? Klauskite darbdavių!

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here