Kalbant apie elektros darbus, kainos skirstymas paprastai susideda iš trijų pagrindinių komponentų: medžiagų ir reikmenų, darbo ir įrengimo bei leidimų ir patikrinimo mokesčių. Medžiagų ir reikmenų kaina priklauso nuo projektui reikalingos įrangos tipo ir kiekio. Medžiagų, kurių gali prireikti, pavyzdžiai yra elektros instaliacinės medžiagos, apšvietimas, šildymas, vėdinimas, IT ir telekomunikacijų įranga.

Darbo ir montavimo sąnaudos yra dar vienas reikšmingas bendros elektros darbų kainos veiksnys. Elektros instaliacijos darbai yra itin svarbūs statant bet kurį pastatą, todėl labai svarbu, kad darbai būtų atlikti teisingai, kad nekiltų problemų ar pavojų saugai. Darbo ir montavimo kaina skiriasi priklausomai nuo projekto apimties, reikalingų darbų ir medžiagų kiekio bei kitų faktorių. Įvertinęs šiuos veiksnius, elektrikas gali pateikti sąmatą, kurioje būtų nurodytos vidaus ar lauko elektros darbų kainos ir nustatyti jų atlikimo terminai.

Leidimai ir tikrinimo mokesčiai yra paskutinė elektros darbų sąnaudų paskirstymo dalis. Norint užtikrinti, kad instaliacija atitiktų saugos standartus ir taisykles, atliekant elektros darbus privaloma gauti reikiamus leidimus ir atlikti patikrinimus. Leidimų ir patikrinimų kaina skiriasi priklausomai nuo projekto vietos ir apimties. Pavyzdžiui, automatinio jungiklio įrengimas ar seno tipo saugiklių keitimas automatiniais jungikliais gali kainuoti apie 6 EUR už vienetą. Elektros darbų kaina skiriasi priklausomai nuo konkretaus projekto. Pavyzdžiui, LED lempų montavimas gali svyruoti nuo 15 iki 20 EUR už metrą arba vienetą. Apie numatomų remonto darbų apimtį, kainą, atlikimo datą būtina informuoti rangovą ne vėliau kaip prieš tris darbo dienas iki planuojamų remonto darbų.

 Elektros instaliacijos darbai yra esminė bet kurio pastato statybos dalis, todėl jie turi būti atliekami teisingai, kad būtų išvengta pavojų ir problemų saugai. Darbo ir montavimo kaina gali skirtis priklausomai nuo projekto apimties, reikalingų darbo ir medžiagų kiekio bei kitų veiksnių. Prieš pradėdamas projektą elektrikas turi įvertinti šiuos veiksnius, kad pateiktų sąmatą, į kurią būtų įtrauktos vidaus ar lauko elektros darbų kainos ir nustatyti terminai.

Ankstesnis straipsnisLipdukų spausdintuvas naudojamas ne tik etikečių gamyboje
Kitas straipsnisKą reikėtų žinoti apie Samsung telefonų krovimą?

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here