irc
irc

IRC (Tiesioginiai pokalbiai internete) – tai pokalbių su keliais pašnekovais iš karto sistema. Pats žodis Chat reiškia ,,plepėjimas“, t.y. tai yra niekuo neįpareigojantis pasišnekėjimai su įvairiais, dažniausiai nepažįstamais, žmonėmis iš įvairių šalių, puikus būdas

Susirasti bendraminčių ar net draugų, viena iš laisvalaikio leidimo formų (tik nereikia užmiršti, kad kiekviena tokio pašnekesio minutė kainuoja!).

Pašnekesiai vyksta specialiuose Chat serverių virtualiose kambariuose. Pokalbis vyksta raštu – renkant tekstą klaviatūra. Visų dalyvių pranešimai vienas po kito pasirodo ekrane.

Pokalbio dalyviai (išvardyti dešiniajame lange) gali siųsti pranešimus tiek visiems kambaryje esantiems pašnekovams iš karto, tiek ir individualiai.

Prisijungę prie vieno iš serverių, galite bendrauti su kitais prie to paties serverio prisijungusiais žmonėmis. Jei norite bendrauti su konkrečiu žmogumi, turite susitarti, kada ir prie kokio serverio jungsitės ir kokį kambarį pasirinksite.

Jei norite išbandyti IRC, jums reikalinga kliento programa. Jų yra gana daug (pvz., WSIRC, InteRfaCe, Virc, ChatMan ir kt.). Šiuo metu populiariausios – mIRC ir Microsoft Chat.).

Ankstesnis straipsnisTelnet
Kitas straipsnisAutomobilių nuoma kaip paslauga

1 KOMENTARAS

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here