Gyventi šviesiuose namuose madinga. Tokią išvadą galima daryti įvertinus augančius stogo langų plokštiems stogams pardavimus Lietuvoje. Kaip sako sparčiausiai besivystančio stogo langų gamintojo pasaulyje „Fakro“ atstovai, mūsų šalyje šie langai itin išpopuliarėjo pastaraisiais metais, susidomėjimas neatslūgsta iki šiol.

Gaminys pelnė dizaino „Oskarą“

„Natūralaus pastato apšvietimo nauda yra neginčijama, tačiau pastatuose su plokščiais stogais ne visada įmanoma pastatyti papildomus vertikalius langus. Idealus sprendimas šviesos suteikimui – plokštiems stogams sukurtų gaminių įrengimas“, – populiarėjantį produktą pristato „Fakro“ atstovė Eglė. Šie stoglangiai gali būti montuojami tiek statant naujus pastatus, tiek rekonstruojant senus – svarbu atsakingai įvertinti pastato technines charakteristikas. Vienas aktualiausių dalykų – stogo perdangos storis ir jos savybės.

Dar vienas svarbus klausimas, kurį turite užduoti sau – kokio tipo stoglangį rinksitės. Šiuo metu bendrovės asortimente yra plokščio stogo langai su arba be kupolo, sistemos langams su montuojamu pakėlimo kampu ir plokščio stogo kraiginė sistema.
stogo-langai
„Fakro“ siūlomi stoglangiai plokštiems stogams ne tik apšviečia interjerą natūralia šviesa, vėdina patalpas, bet ir apjungia aukšto funkcionalumo ir puikius šilumos izoliacijos parametrus. Šiame straipsnyje aptarsime vieną moderniausių ir inovatyviausių „Fakro“ siūlomų produktų – stogo langą be kupolo, dar žinomą kaip modelį F. Vos prieš porą mėnesių Vokietijoje vykusiuose prestižiniuose apdovanojimuose „Red Dot 2016“ šis „Fakro“ gaminys buvo įvertintas dizaino „Oskaru“.

„Tai produktas, kuriame dera pažangiausi techniniai ir moderniausi dizaino sprendimai. Iš panašios kategorijos gaminių jis išsiskiria itin minimalistiniu, akiai neįprastu dizainu. Ko gero, tai viena priežasčių, dėl kurios stogo lango F modelis greitai išpopuliarėjo skirtingose pasaulio šalyse. Taip pat klientai įvertino ir pagerintas izoliacines šilumos savybes, automatinio valdymo sistemą“, – sako bendrovės atstovė. Pasak jos, toks įvertinimas liudija, kad daugiau nei 100 inžinierių komanda specialiame „Fakro“ tyrimų ir projektavimo centre dirba ne veltui.

Tinka ir pasyviems namams

Modelio F, kaip ir kitų „Fakro“ plokščio stogo langų, rėmas yra gaminamas iš kelių kamerų PVC profilių. Medžiaga, iš kurios gaminami profiliai, atspari rūgštims ir sugeria itin mažai drėgmės, todėl langas gali būti įrengtas kiekviename kambaryje. Profilio vidus yra užpildytas izoliacine medžiaga, tai papildomai pagerina produkto energijos taupymo parametrus. Specialiai sukurta papildoma dengiamoji medžiaga po rėmo kupolu pagerina lango dalių apdailos susijungimą su stogo medžiagomis.

Be standartinių dydžių, F tipo langai gali būti gaminami bet kokių matmenų (nuo 60×60 iki 120×220 cm). Tai leidžia lengvai ir tiksliai pakeisti senus, sandarumo reikalavimų neatitinkančius, dažnai nestandartinio dydžio stoglangius.

Plokščiuose stoguose F tipo stogo langai gali būti montuojami varstomi arba nevarstomi.

Nevarstomas langas atlieka tik šviesos skleidimo funkciją, o varstomas – ir vėdina. Stoglangiai gali būti varstomi rankiniu būdu arba atidaromi elektros pagalba nuotoliniu valdymo pultu. Automatinio reguliavimo variklis elektra atidaromuose languose yra patalpintas varsčiuose ir apsaugotas nuo nepalankių oro sąlygų, tokių, kaip lietus ir sniegas. Tai užtikrina automatinio reguliavimo variklio netrukdomą veikimą visais metų laikais. Elektra valdomi langai turi įmontuotus jutiklius, kurie automatiškai aktyvuoja varsčių uždarymo funkcijas lietui lyjant.

F modelio langas gaminamas su keturgubu dU8 stiklo paketu. Šilumos perdavimo koeficientas visam langui yra U=0,76W/kv. m, todėl šis langas tinkamas naudoti energiją taupančiuose ir netgi pasyviuose pastatuose. Energiškai taupių namų savininkams aktuali ir dar viena šių langų savybė – specialiai sukurtos plokščių stogų langų profilių formos, palyginus su kitų gamintojų panašaus dydžio langais, „Fakro“ stogo lango plotą padidina 16 procentų

„Fakro“ – tai vienas iš didžiausių stogo langų gamintojų pasaulyje, bendrovės parduodami langai sudaro 15 proc. pasaulinės stogo langų rinkos. Šiemet bendrovė mini 25-erių metų veiklos jubiliejų.

Ankstesnis straipsnisDizaino kūrybinės dirbtuvės „New Idea-2016“ jau ketvirtąkart maloniai stebina užsakovus
Kitas straipsnisHow to travel around the Baltic countries with maximum pleasure?

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here