Valstybės sostinė nėra vien sausas faktas, kurį privalu „iškalti“ susipažįstant su konkrečia šalimi, jos geografija, istorija bei kitais faktais. Visose sostinėse gyvenimas tiesiog virte verda! Tai – tiek privalomas aplankyti  „taškas“ užsienio turistams, tiek populiarus traukos objektas ir pačios šalies gyventojams. Tad klausimas, ką veikti Vilniuje, savo populiarumo nepraranda niekad. Aišku, visą pasaulį sukausčiusi pandemija – išimtis, tačiau reikia išlikti optimistais: viskas, kas bloga, anksčiau ar vėliau praeina. Jei dabar dar ir negalime gyventi įprasto aktyvaus gyvenimo, ruoškimės ateičiai. Tegul idėjų trūkumas nepriverčia jūsų likti nuobodžiai sėdėti namuose.

Užlipk į Vilniaus televizijos bokštą. Jei nei karto nesi čia buvęs ar nuo paskutinio apsilankymo praėjo nemažai laiko, aplankyti šį objektą tiesiog privalai. Vilniaus TV bokštas – aukščiausias statinys mūsų šalyje, o ir pasaulio mastu – reikšmingas objektas. Pastarasis užima 26-tąją vietą tarp aukščiausių televizijos bokštų pasaulyje. 19-tame bokšto aukšte (lyginant su daugiabučiu namu, tai būtų net…55 aukštas!)  lankytojų laukia besisukanti apžvalgos aikštelė ir restoranas, pro kurio langus (aišku, netrukdant debesuotumui) prieš akis atsiveria įspūdinga, net 50 km spinduliu besitęsianti Vilniaus miesto panorama.

Apsilankyk  kačių kavinėje. Jei esi neabejingas keturkojams, o ypač – ilgauodegiams murkliams, ši vieta – būtent tau. „Cat Cafe“ kavinėje, įsikūrusioje adresu Gedimino g. 5, turi unikalią galimybę, gurkšnodamas aromatingą kavą ar „kapodamas“ dienos pietus, pasidžiaugti ir murklių draugija. Tikra terapija tiek dideliems, tiek mažiems gyvūnų gerbėjams.

Dalyvauk „Sostinės dienose“. „Sostinės dienos“ – pati masiškiausia, daugiausia miesto gyventojų bei svečių sutraukianti šventė, kasmet organizuojama jau nuo 1993 metų. Nemokami renginiai, orientuoti į skirtingų skonių auditoriją, organizuojami įvairiose atvirose miesto erdvėse, pavyzdžiui, Gedimino prospekte ar Vingio parke. Jei tavo kelionė į sostinę sutampa su šiuo renginiu, jame nesudalyvauti būtų tikrų tikriausia nuodėmė.

Apsilankyk Vilniaus senamiestyje. Tai – sostinės vieta, spinduliuojanti ypatinga dvasia. Kaskart, užsukęs į senamiestį, tikrai rasi kur paganyti akis. Kitokia čia ne tik architektūra ar pastatų interjeras, ypatingi atrodo net ir žmonės, su kuriais prasilenki. 

Ankstesnis straipsnisKas yra biocidai ir kokia jų paskirtis?
Kitas straipsnisKurie nuotekų siurbliai tiks būtent Jums?

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here