Geri sveikatos ir buitiniai patarimai

Viena stiklinė kolos iš organizmo pašalina daugybę reikalingų vitaminų, apkrauna kepenis sunkiu darbu ir padidina insulino kiekį. Naujienų agentūra „Ria Novosti“ pateikė informaciją, kaip sureaguoja žmogaus organizmas į stiklinę kolos. Per pirmas 10 minučių į žmogaus organizmą patenka 10 šaukštelių cukraus (tai yra rekomenduojama paros norma). Tačiau pykinimo nuo saldumo jūs nepajusite, kadangi jį malšins fosforo rūgštis. Per 20 minučių insulino lygis organizme ims kilti. Kepenys cukrų pradės versti riebalais. Per 40 minučių pasibaigia kofeino pasisavinimas. Akių vyzdžiai ima
plėstis. Kraujo spaudimas ima kilti, kadangi kepenys likusią cukraus dalį išskiria į kraujotaką. Sumažėjęs cukraus kiekis organizme sukelia alkį. Tačiau dingsta mieguistumas, kadangi jį išvaiko blokuojami adenozino receptoriai smegenyse. Per 45 minutes organizme padidėja dopamino kiekis ir tokiu būdu stimuliuoja smegenų malonumų centrus. Taip pat veikia ir heroinas. Per 1 valandą fosforo rūgštis žarnyne sujungia kalcį, magnį ir cinką, kurie vėliau pašalinami su šlapimu. Po 1 valandos prasideda šlapimo išsiskyrimą skatinantis poveikis. Kalcis, magnis, cinkas (kurie yra būtini kaulams) taip pat elektrolitai šalinami iš organizmo. Jūs tapsite irzlus ir mieguistas  (magnio aliejus taip pat vertas dėmesio).

_______________________________________________________

Valgomoji soda – gerai namų šeimininkėms pažįstamas produktas.  Ji nepakeičiama virtuvėje: sodos pilame į tešlą, kad pyragas būtų purus, kai kas soda pakeičia pirktinius valiklius. Tačiau ar tik tokie tėra būdai valgomajai sodai panaudoti? Tikrai ne. Surinkome 20 pasiūlymų, kaip namuose pasinaudoti sodos savybėmis. 1. Padėkite indelį su soda šaldytuve ir jis visuomet gaiviai kvepės. Tik  nepamirškite retsykiais sodos pakeisti. 2. Prastai vėdinamose spintose gali atsirasti nemalonus kvapo. Jį panaikinsite viduje pastatę indelį su valgomąja soda. 3. Grįžę iš sporto klubo įpilkite šiek tiek sodos į prakaituotus sportbačius. Kai vėl ateis metas eiti sportuoti – išpilkite ją lauk, o sportbačiai gaiviai kvepės. 4. Pabarstykite valgomosios sodos į panaudotas kūdikio sauskelnes. Taip apsisaugosite nuo nemalonių kvapų, galinčių pasklisti po namus.
5. Kartais būna sunku panaikinti nemalonų kvapą, dvelkiantį nuo rankšluosčių, patalynės, kojinių. Pabandykite įpilti šiek tiek sodos į skalavimo skysčiui skirtą skalbimo mašinos skyrelį. 6. Venkite valyti mikrobangų krosnelės ar šaldytuvo vidų cheminiais valikliais. Geriau naudokite iš sodos ir vandens padarytą pastą. 7. Ypač gerai soda nuvalo chromuotas interjero detales. Tai reikėtų atsiminti valant automobilį, jei norite aplinkinius stebinti saulėje švytinčiais chromuotais papuošimais. 8. Reguliarus metalinių detalių valymas su sodos tirpalu padės apsisaugoti nuo rūdžių. 9. Soda automobilyje bus efektyvesnis gaiviklis nei parduotuvėje pirkta prikvėpinta kartoninė eglutė. Pripilkite jos į peleninę ir važiuodami džiaukitės gaivumu. 10. Neturite laiko išmaudyti šunį? Pabarstykite jo kailį valgomąja soda, paskirstykite ją šepetėliu, o po to iššukuokite ir nemalonus kvapas dings.
11. Norėdami panaikinti į kilimus ar baldų apmušalus įsigėrusį nemalonų prakaito, gyvūnų, tabako kvapą, užberkite sodos, paskirstykite ją šepečiu. Palikite maždaug pusvalandžiui, po to išsiurbkite. 12. Patobulinkite savo šampūną žiupsniu valgomosios sodos. Išplautus plaukus bus lengviau sušukuoti, sugrįš žvilgesys. 13. Su soda nesunkiai išplausite nuo puoduke užsistovėjusios kavos ar arbatos atsiradusias dėmes. 14. Soda padės apsisaugoti nuo nemalonaus kvapo iš kanalizacijos vamzdžių bei neleis susidaryti kamščiams. Paprasčiausiai kartą per savaitę įpilkite po stiklinę sodos į kriauklę. Jei vamzdis jau užsikimšęs – įpilkite stiklinę sodos, ant viršaus stiklinę acto. Šiek tiek palaukite ir gausiai nuplaukite karštu vandeniu. 15. Parduotuvėse galima rasti įvairių priemonių dantims balinti, tačiau soda – pati natūraliausia. Prieš valydamiesi dantis pamirkykite dantų šepetėlio šerelius sodoje.
16. Sodos ir druskos mišinys padės iš namų išprašyti apsigyvenusias skruzdėles. Pabarstykite ten, kur jos pasirodo. 17. Nukabinus paveikslą pasimatė akis badančios vinių skylės? Užtaisykite jas sodos ir dantų pastos mišiniu. Norėdami atitaikyti dažų spalvą pažaiskite su maisto dažais. 18. Mėgstate valgyti pupeles, tačiau nekenčiate po to žarnyne besikaupiančių dujų? Į vandenį, kuriame mirkysite pupeles įpilkite šiek tiek sodos. 19. Šiek tiek į vandenį įbertos sodos padės geriau nuplauti purvą nuo vaisių ir daržovių. 20. Kai kuriuos augalus rekomenduojama sodinti rūgščioje žemėje. Tačiau kaip sužinoti, ar žemė jūsų sode, vazonuose rūgšti? Išmaišykite ketvirtį puodelio sodos dvejuose puodeliuose vandens. Į šį tirpalą įpilkite puodelį žemės. Jei maišant mišinys putoja – jūsų dirva rūgšti.

PRODUKTAI, KURIŲ NIEKADA NEGALIMA VALGYTI Tai:
Čipsai,
„Gallina blanca“ buljonai,
Majonezas plastikiniuose indeliuose (actas ardo plastmasę, jis plauna iš jos dioksinus – kancerogenus).
Negalima valgyti rūkyto sūrio.
Negalima valgyti lydyto sūrelio – jis netirpsta mūsų organizmuose. Į sūrelių mases deda dažiklius, kildymo miltelius.
Geriau imti natūralią varškę ir dėti į ją tai, kas patinka.
Jei į prieskonius įdėti dirbtiniai komponentai, tokie, kaip natrio gliukomatas (E621), dėti į maistą tokių prieskonių negalima.
Į pomidorų sultis deda kenksmingą putų malšintoją.
Šokolade yra argininas. Tai už orgazmą atsakinga rūgštis. Ir, jei valgyti daug šokolado, atsiranda priklausomybė, ir nuosavas argininas nebegaminamas. Tačiau tai nereiškia, jog visiškai negalima valgyti šokolado.
Jei į šokoladą įdėtas cukrus, pienas ir kakava, tuomet jį galima valgyti.
Greito paruošimo sriubos, tirpi kava, sultys, sulčių nektaras, koncentratai iš pakelių – tai tie produktai, kurių niekada negalima valgyti ir gerti.
Pienas gali būti antiseptinėje pakuotėje, tai reiškia, jog į tokią pakuotę yra įdėti antibiotikai arba dimeksidas. Pienas, esantis tokioje pakuotėje įtraukia į save visą antiseptiką.
Analogiškai ir sultys.
„McDonald‘s“ firma sukūrė tokį antioksidantą, kuris neleidžia tamsėti bulvėms ir jas galima laikyti 4 mėnesius. Ir šios firmos darbuotojai priversti pasirašyti sutartį apie šio fakto neviešinimą. Skirtumas tarp greito ir negreito maisto yra tas, jog greito maitinimo firmos maistą ruošia iš anksto, o tam, kad jis negestų naudojami konservantai.
Troškulį skatinantys gėrimai (Coca cola, Sprite, Fanta ir tt) savyje turi kofeino grupės medžiagų, turinčių narkotinį poveikį. Ir tuos gėrimus geria vaikai… Normalus žmogus to negeria ir nevalgo.
Į džiūvėsėlius dedama E621, todėl kad sūdyti brangiau…
Kukurūzų gamybai naudojama 140 laipsniu temperatūra, bet tokioje temperatūroje dega cukrus, ir gaunasi negražu, bei neskanu. Todėl dedamas ciklomatas, o tai kancerogenas. O kukurūzus valgo vaikai…
„Danon“ firma reklamuoja savo produktą, neva turintį gyvųjų bakterijų. Gyvosios bakterijos gyvena nuo 2 iki 6 dienų, nedaugiau. O jų gaminiai tinkami vartoti pusę metų. Kai jie atiduoda savo produktus ekspertams, tai ten viskas tvarkoje. Po to šie produktai švitinami. Tokiu būdu amerikiečiai išsprendė salmoneliozės problemą. Jie apšviečia visus kiaušinius. Produktas netampa radioaktyvus, tačiau žūsta visi baltymai.
Jogurtai – ta pati istorija…
Natūralūs antiseptikai – svogūnas ir česnakas, visa kita – chemija.
„Nestle“, „Knorr“, „Mars“, „Snikers“, … – geninė inžinerija. Šią informaciją galima gauti internete, „Greenpeace“ saite, vaikiškos mitybos puslapyje
Stebėkite, ką valgote Jūs patys, Jūsų vaikai, Jūsų artimieji.
Kaip sako liaudies patarlė –
„Duobę sau kasame šakute ir šaukštu,
ligą randame lėkštės dugne…”

 

___________________________

Ekologiški patarimai

◗ Langus nesunkiai išvalysite šiek tiek praskiestu actu. Itin purvinus
stiklus (iš lauko pusės) puikiai valo vanduo, į kurį įpilta keli
šaukštai spirito ar degtinės.

◗ Užuolaidas išbalinsite į skalbimo mašiną įpylę pusę stiklinės acto
arba geriamosios sodos.
◗ Actu arba soda lengvai išblizginsite vonią, praustuvus, čiaupus,
šaldytuvo lentynėles (jis dezinfekuoja ir pašalina blogą kvapą).

◗ Vonios plytelės blizgės ištrynus jas citrinos griežinėliais, po to
sausai nuvalius. Citrinos sultys puikiai nušveičia ir keramines sienų
plyteles, dažytus vonios baldus, plastikines dušo kabinas.

◗ Iš automatinės skalbimo mašinos kalkių nuosėdas išvalysite 25 gramus
citrinos rūgšties miltelių (arba 2 citrinų sultis) supylę į
skalbikliams skirtą stalčiuką ir be skalbinių įjungę virinimo režimą.

◗ Skalbiniai suminkštės ir be cheminių priemonių, jei į skalbimo
mašiną įpilsite pusę puodelio acto.
◗ Rūdžių dėmes šalina glicerino, kreidos miltelių ir vandens mišinio
košelė. Taip pat – svogūnų sultys (dėmę sudrėkinti ir kelias valandas
palaikyti).

◗ Mikrobangų krosnelę valykite taip: į stiklinę vandens įpilkite 2-3
šaukštelius citrinos sulčių ir mikrobangų krosnelėje pakaitinkite 3
minutes. Susikaupusius nešvarumus lengvai nuvalysite, be to, sklis
puikus kvapas.

◗ Šviesius odinius baldus valykite “Ringuvos” muilu su glicerinu.
Muilo putomis ištrinkite odą ir sausai nušluostykite – bus ir švari,
ir atsinaujinusi.

◗ Nerūdijančio plieno garų surinktuvas atrodys kaip naujas po valymo
jį nupoliravus vaikišku aliejumi, užpiltu ant popierinio rankšluosčio
skiautės.

◗ Medines grindis ir baldus atnaujinkite valikliu, paruoštu iš
citrinos sulčių ir alyvuogių aliejaus (santykis 1:2).
◗ Kilimus puikiai išvalo kukurūzų krakmolas, taip pat druska (kilimą
gerai išdulkinti, šiek tiek sudrėkinti, tada priberti druskos ir kiek
palaikius iššluoti švaria bambukine šluota; druskos likučius susiurbti
siurbliu). Druska nesunkiai pašalina iš kilimo šviežias rašalo dėmes

biciu-medus

MEDUS

Farmacijos kompanijos nešneka garsiai, tačiau tai yra patys geriausi vaistai… Medus – vienintelis negendantis produktas pasaulyje. Jis gali tik susikristalizuoti. Bet tai jo savybių nekeičia. Jei norite minkšto, skysto medaus – raskite dangtelį ir įstatykite indą su medumi į karštą vandenį, jis vėl bus toks, koks buvo iš pradžių, lyg tik ką įpiltas. Niekada nevirkite ir nedėkite į mikrobangę medaus, taip sunaikinsite visus medaus fermentus. Medaus ir cinamono mišinys gydo daugelį ligų. Medus yra prieinamas daugelyje pasaulio šalių ir gydytojų pripažįstamas kaip labai efektyvus vaistas nuo įvairių negalavimų. Medus gali būti naudojamas, nesibaiminant jokių šalutinių poveikių. Šis produktas, nors ir saldus, tačiau teisingai vartojant, tinkamas sergantiems cukralige. Žurnalas „Weekly world news”, leidžiamas Kanadoje, pateikė ligų sąrašą, kurias galima išgydyti, naudojant medų bei cinamoną.
Širdies ligos
Sumaišykite medų su cinamonu ir tepkite ant duonos ar batono riekelės. Tokia riekelė kas rytą pusryčiams sumažins cholesterolio kiekį kraujagyslėse, o taip pat apsaugos nuo infarkto. Tokie pusryčiai taip pat atstato arterijų ir venų sienelių elastingumą.

Artritas
Žmonės, kenčiantys nuo artrito, kiekvieną rytą ir vakarą turi išgerti puodelį šilto vandens su 2 valgomais šaukštais medaus ir vienu arbatiniu šaukšteliu cinamono. Reguliariai vartojant galima išsigydyti ir chronišką artritą. Kopenhagos universitete atliktas tyrimas: gydytojai 200 artritu sergančių pacientų kasdien prieš pusryčius davė vieną valgomą šaukštą medaus ir pusę arbatinio šaukštelio cinamono. Po savaitės skausmo nejautė 73 pacientai, o po mėnesio beveik visi 200 pacientų galėjo vaikščioti be skausmo.
       Šlapimo pūslės infekcija
2 valgomi šaukštai cinamono ir 1 arbatinis šaukštelis medaus stiklinėje šilto vandens naikina infekciją.
Gripas
Ispanų mokslininkas pastebėjo, kad medus užmuša gripo sukėlėjus.
Peršalimas
Šaukštas šilto medaus ir ¼ šaukšto cinamono kasdien 3 dienas – išgydo daugumą chroniškų peršalimų, slogų ir išvalo sinusus.

Imuninė sistema
Kasdienis medaus ir cinamono vartojimas stiprina imuninę sistemą.

Cholesterolis
2 valgomi šaukštai medaus ir 3 arbatiniai šaukšteliai cinamono ir 16 uncijų vandens (1 uncija ~ 31 gramas) per 2 val. sumažina cholesterolio kiekį kraujyje 10 proc. Reguliariai vartojant 3 kartus per dieną išnaikinamas bet koks cholesterolis. Apskritai kasdien vartojamas natūralus medus ženkliai sumažina cholesterolio kiekį.

Pilvo skausmai
Medus su cinamono milteliais išgydo pilvo skausmus.

Pilvo pūtimas
Indų ir Japonų mokslininkai pastebėjo, jog medus su cinamonu pašalina dujų kaupimąsi pilve.

Virškinimo sutrikimai
Cinamono milteliai pabarstyti ant dviejų valgomų šaukštų medaus ir suvartoti prieš maistą padeda suvirškinti net ir „sunkiausią” maistą.

Ilgaamžiškumas
Reguliariai geriant arbatą su medumi ir cinamonu padės pašalinti senėjimo požymius ir prailgina gyvenimą. Paimkit 1 šaukštą cinamono, 3 puodelius vandens ir virkite kaip arbatą. Tomet įdėkite 4 šaukštus medaus ir gerkite po ¼ puodelio 3 kart per dieną. Gyvenimas tikrai pailgės, galbūt net ir iki 100 metų…

Odos infekcijos
3 valgomi šaukštai medaus ir 1 arbatinis šaukštelis cinamono. Ištepkite mišiniu košele veido spuogelius prieš miegą, o ryte nusiplaukite šiltu vandeniu. Spuogai išnyks visiškai. Medus su cinamonu, lygiomis dalimis, pagydo egzemą bei visas kitas odos infekcijas.

Svorio mažinimas
Kiekvieną rytą 30 min prieš pusryčius ir vakare prieš miegą gerkite puodelį virinto vandens su cinamonu bei šaukšteliu medaus. Reguliariai vartojant svorio atsikratys net ir labiausiai nutukęs žmogus. Šis mišinys neleidžia kauptis riebalams, net jei žmogus maitinasi ypatingai kaloringai.

Vėžys
Tyrimai atlikti Japonijoje ir Australijoje kad pažengęs vėžys pilve ir kauluose sėkmingai išgydomas. Šių rūšių vėžiu sergantys žmonės kasdien turi valgomą šaukštą medaus su arbatiniu šaukšteliu cinamono 1 mėnesį 3 kartus per dieną
Nuovargis
Naujausi tyrimai rodo, kad cukrus esantis meduje yra labiau naudingas nei kenksmingas kūno stiprumui. Vyresni žmonės, reguliariai vartojantys medų ir cinamoną lygiomis dalimis yra žymiai gyvybingesni ir lankstesni. Dr. Milton, atlikęs šį tyrimą, teigia, jog pusę valgomo šaukšto medaus vandens stiklinėje kartu su cinamonu, suvartojus ryte po dantų valymo ir 15 val. po pietų, kai kūno gyvybingumas pradeda mažėti, padidina kūno gyvybingumą per savaitę.

Blogas kvapas
Pietų Amerikos gyventojai rytais skalauja burną ir gerklę su arbatiniu šaukšteliu medaus cinamono stiklinėje karšto vandens – taip visai dienai atsikrato blogo burnos kvapo.

Klausos praradimas
Kiekvieną rytą ir vakarą medus su cinamonu lygiomis dalimis atstato klausą.

BEJE
Jei norite meduje išsaugoti vertingas savybes – per daug jo nekaitinkite. Bitininkystės ekspertas iš Vokietijos miesto Celle nerekomenduoja medaus dėti į labai karštus gėrimus. Arbatą geriau pirmiausia truputį atvėsinti. Kitaip naudingieji enzimai, esantys meduje suskilinės. Šiltas, tačiau ne karštas pienas su medumi padės greičiau užmigti ir nuraminti patinusią, skaudančią gerklę.

________________________________________

Aliejus su čilipadėjo , kai buvo auglys
0, 5 l šalto spaudimo sėmenų aliejaus, 0, 5 kg ilgų tų čili pipirų. Pipirus susmulkint ir užpilt tuo aliejum. Laikyt 10 dienų šaldytuve kasdien vis po kelis kartus suplakant. Po 10 dienų vartot: jei jau diagnozuotas vėžys po 1 arbatinį šaukštelį 5 kartus per dieną 30 min iki valgio. Jei profilaktiškai-2 šaukštelius.
Užkąst galima kąsneliu juodos duonos.
Čia vienoj svetainėj moteris rašė apie savo giminaitę, kuriai po kiek laiko auglys atsinaujino kitoj vietoj…atsirado prie širdies. Auglys suiro. Naudoti 4 mėn.
Dėkitės į patarimų skrynelę.

Sveikatos tyrė
Paveikiausia priemonė žiemai, šaukštas kasdieninis, ir išvengiam peršalimų.
      Dedame į smulkintuvą:
1 citriną su luobele (prieš tai nušveičiame, supjaustome),
1 stiklinę spanguolių,
2 galvas česnako,
2- 3 mažąsias imbiero ataugėles (5-8cm),
3- 4 šaukštus medaus.
Viską susmulkiname, dedame į stiklinį indą, užsukame ir laikome šaltai. 0,5 val. prieš valgį suvalgome 1 šaukštą, užgeriame gurkšneliu vandens.
Šios tyrės negaminkime daug, kad būtų visada kuo šviežesnė. Nuo laikymo silpsta gerosios savybės. Viengungiui galima daryti pusę kiekio.
Nejausite česnako visiškai, nors jo čia labai daug. Tai būdas suvalgyti žalio česnako visai jo nejaučiant. Visos sudėtinės dalys yra imunitetą stiprinančios, ypatingai naudingos. Ilgai ir kantriai tyrės vartojant, dar ir išsivalo kraujagyslės, savijauta labai pagerėja, dingsta smulkūs negalavimai.

Linų sėmenys
Nėra tradicijos maistui vartoti linų sėmenis ar aliejų. Tai jis neskanus, dažnai kartus. Bet reikia prisiversti jį vartoti, vėliau tai taps būtinybe, nes pajusite jo naudą. Aliejų, kol šviežias, pilame į salotas su kitais pagardais, dedame į grūdų košes ir tada jo skonio nesijaučia. Tik kepti nereikia jame.
Linų sėmenų aliejus labai greitai apkarsta. Tokio aliejaus vartoti nebegalima, todėl labai gerai yra vartoti ir sėmenis. Sėmenys neapkarsta labai ilgai, keletą metų. Juos sumalame prieš pat vartojimą ir tokiu būdu gauname ne tik linų sėmenų aliejaus naudą, bet ir jų apvalkalėlyje esančias skaidulas (ketvirtadalis svorio, niekur tiek nėra), gleivines medžiagas.
Kiekvieną rytą valgome mamos pusryčius su maltomis linų sėmenimis ir mūsų sveikata ima taisytis. Sumažėja cholesterolio kiekis kraujyje, apgyja opos, palaisvėja viduriai, mažėja svoris.

Skaidulos duoda sotumo jausmą, gleivinės medžiagos sustiprina plaučių audinį, pagreitėja sąnarių gijimas, moterims susitvarko hormonų pusiausvyra, vyrams prostata.
Linų sėmenų aliejuje daugiau omega-3 rūgščių nei žuvų taukuose, o augalinės kilmės hormono lignano 700 kartų daugiau nei kituose dažnai vartojamuose produktuose. Jis slopina vėžinių ląstelių vešėjimą.

Ankstesnis straipsnisKas geriau: individuali baldų gamyba ar masinė produkcija?
Kitas straipsnisBadavimas: nauda ir galima žala