Geokupolai – Lietuvoje dar daug kam naujovė, tačiau pasaulyje tai plačiai paplitęs sprendimas, kuris pritaikomas įvairiose sferose ir įvairiems tikslams. Pastaruoju metu ir mūsų šalyje galima pamatyti vis naujus iškylančius geokupolų projektus. Geokupolų projektavimas populiarėja, todėl tiems, kurie ieško originalių sprendimų savo namų kieme, įgyvendinant kūrybinį ar statybų projektą, verta sužinoti, kuo geokupolas yra toks vertingas ir kodėl rinktis tokią konstrukciją dažnu atveju yra geriausias variantas.

Medžiagų pasirinkimas

Lietuvoje geokupolų projektavimas išpopuliarėjo dar visai neseniai, todėl ne visi žino, iš kokių medžiagų geokupolai yra kuriami. Tai priklauso nuo to, kokios paskirties bus pats kupolas. Pavyzdžiui, jeigu ieškote originalaus ir šilumą saugančio sprendimo pavėsinei savo kieme, verta rinktis medines konstrukcijas, kurios yra pigesnės ir lengvai surenkamos. Tačiau jeigu Jums reikalingas sprendimas renginiui ar didesniam projektui, geriau rinktis iš metalo konstrukcijų gamintą geokupolą.

Universalus pritaikymas

Tai yra svarbiausias argumentas, renkantis geokupolą. Tai universalus statinys, kuris leidžia įgyvendinti įvairius projektus ir lengvai jį pritaikyti. Po geokupolu galite įrengti ką tik širdis geidžia: treniruoklių salę, oranžeriją, pavėsinę, prekybinę vietą, pirtį, baseiną, šiltnamį ar kažką kitą, ko reikia Jūsų gyvenimui ar veiklai. Pandemijos laikotarpiu geokupolus ėmė statyti netgi maitinimo įstaigos įvairiose šalyse. Čia klientai gali vakarieniauti privačiai ir jaustis saugūs.

 

Saulės šviesa

Svarbiausia geokupolo savybė – didžiulis kiekis šviesos, kuris praleidžiamas pro kupolo stiklinius elementus. Tai statiniai, kurie dėl savo specifikos suteikia daugiausiai natūralios šviesos. Be to, geokupolų projektavimas yra pritaikomas įvairiems metų laikams. Todėl norint, kad šviesos būtų daugiau, konstrukcijoje galima įrengti papildomą apšvietimo sistemą, kuri pasitarnaus rudenį, žiemą ar pavasarį.

Garso izoliacija

Dar vienas svarbus argumentas rinktis geokupolo sprendimą – aukščiausios kokybės garso izoliaciją. Dėl savo formos, geokupolas apsaugo Jus nuo išorėje esančio triukšmo. Geokupolo konstrukcija neleidžia į vidų patekti už kupolo ribų esančiam triukšmui. Tai labai patogus dalykas, ypač, jeigu geokupolo projektavimas reikalingas kuriant verslą. Pavyzdžiui, jeigu kai geokupolas naudojamas privačios šventės vakarinei daliai ar renginiui, labai patogu, kad renginio svečiai negirdi kupolo išorėje esančio triukšmo.  Be to, ši savybė suteikia privatumo ir jaukumo. Dėl to dažnai geokupolai pasirenkami ir laisvalaikio zonų aptvėrimui. Pavyzdžiui, kuriant modernią sporto salė ar pirtį, kai norisi, kad kupolo viduje būtų jauku ir nesigirdėtų išorės triukšmo.

Ankstesnis straipsnisVidaus patalpų oro kokybė: kaip ją pagerinti
Kitas straipsnisPuiki patalynė pagerins miegą

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here