Nepaisant to, ar jūs esate lauke, ar vidaus patalpose, oras, kuriuo kvėpuojate, turi labai didelę įtaką jūsų sveikatai. Atliktų tyrimų rezultatai rodo, kad prastas oras gali padidinti plaučių vėžio, širdies smūgio ir širdies ligų riziką. Remiantis Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, kasmet visame pasaulyje dėl oro taršos miršta apytiksliai septyni milijonai žmonių.

Tuo tarpu mūsų namuose esantis oras paprastai būna netgi dar labiau užterštas nei lauko oras. O kadangi atlikti tyrimai parodė, jog didžiąją dalį laiko mes praleidžiame savo namuose, tai tampa dar viena svarbia priežastimi, kodėl turėtume pradėti daugiau dėmesio skirti savo namuose vyraujančio oro kokybės gerinimui.

Egzistuoja daugybė priežasčių, kodėl jūsų vidaus patalpų oras gali būti užterštas. Kai kurie baldai ir statybinės medžiagos į orą gali nuolatos išskirti teršalus. Taip pat prie oro taršos prisideda ir rūkymas, valymas ar remonto darbai. Prastai ventiliuojami ar netinkamai veikiantys buitinės technikos prietaisai taipogi į aplinką gali išskirti daug sveikatai pavojingų medžiagų. Ir jei jūs iki šiol manėte, kad purškiamas oro gaiviklis gali padėti išvalyti jūsų namų orą, labai klydote.

Todėl Filtrai1.lt siūlo susipažinti su keliomis veiksmingomis priemonėmis, kurios gali padėti pagerinti jūsų namų oro kokybę.

Įsirenkite rekuperacinę vėdinimo sistemą

Jau ne vienerius metus rekuperatoriai yra pripažįstami kaip vienos veiksmingiausių priemonių, padedančių užtikrinti kokybišką ir efektyvų vidaus patalpų vėdinimą. Savo gyvenamosiose patalpose įsirengus rekuperacinio vėdinimo sistemą galima ne tik užtikrinti švarų, šviežią ir gaivų orą, tačiau taip pat sutaupyti ir daug energijos.

Rekuperacinės vėdinimo sistemos veikia šilumogrąžos principu. Tai reiškia, kad jos paima panaudotą šiltą vidaus patalpų orą ir juo sušilto iš lauko į patalpas patenkantį šviežią orą, tokiu būdu sutaupant net iki 95 % šilumos. Visame šiame procese taip pat yra naudojami ir rekuperatorių filtrai, kurie filtruoja tiek į patalpas patenkantį, tiek ir iš patalpų išeinantį orą, pašalinant teršalus ir kitas kenksmingas medžiagas. Tokiu būdu galima apsaugoti tiek žmogų, tiek ir aplinką.

Pradėkite auginti kambarinius augalus

Kai kurių rūšių kambariniai augalai filtruoja įprastus lakiuosius organinius junginius iš mūsų vidaus patalpų oro. Taigi, atliktų tyrimų duomenys rodo, kad kambarinių augalų auginimas gali padėti pagerinti vidaus patalpose esančio oro kokybę. Pavyzdžiui, voratinkliniai augalai gali veiksmingai sumažinti benzeno, formaldehido, anglies monoksido ir azoto dioksido kiekį.

Naudokite eterinių aliejų garintuvus

Kai kurie eteriniai atliejai, tokie kaip arbatmedžio eterinis aliejus, pasižymi antibakterinėmis savybėmis ir gali būti maišomi su buitinėmis valymo priemonėmis. Tokie eteriniai atliejai taip pat gali padėti sumažinti ore esančias bakterijas. Pavyzdžiui, nustatyta, kad eukaliptų ir levandų eterinis aliejus gali padėti sumažinti namuose esančių dulkių erkučių kiekį.

Naudokite netoksiškas valymo priemones

Daugelis parduotuvėse parduodamų buitinių valymo priemonių savo sudėtyje turi toksiškų cheminių medžiagų, kurios gali sudirginti mūsų odą, akis, nosį, gerklę ir pažeisti plaučius. Jei jūs savo buityje iki šiol naudojote tokias valymo priemones, turėtumėte jų atsisakyti ir pastarąsias pakeisti nekenksmingomis alternatyvomis, tokiomis kaip vyno actas, valgomoji soda, citrusinių vaisių sultys ar eteriniai aliejai. Tai reiškia, kad valymo priemones galite pasigaminti ir namų sąlygomis.

Atsikratykite pelėsio

Pelėsis į orą išleidžia sporas, kurios gali sukelti alergiją. Paprastai pelėsis formuojasi tamsiose ir drėgnose vietose, tokiose kaip vonios kambarys, rūsys ir kt. Todėl jei dėl prastų oro sąlygų jūsų namuose yra atsiradęs pelėsis, pirmiausia turėtumėte pašalinti jo atsiradimo priežastį (t.y. išspręsti prasto patalpų vėdinimo klausimą), o tuomet atsikratyti susiformavusio pelėsio.

Ankstesnis straipsnisKai reikalingas privatus šiukšlių išvežimas Vilniuje
Kitas straipsnisGeokupolų projektavimas domina vis daugiau lietuvių

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here