Gemaga įsigijo didžiausią Baltijos šalyse arbatos gamyklą

Lietuvos įmonė „Gemaga“ įsigijo 100 procentų Latvijos bendrovės „Inteka“, kuriai priklauso viena didžiausių arbatos gamyklų Baltijos šalyse bei populiariausias Latvijos arbatos prekės ženklas „Možums“, akcijų paketą.  Konfidencialumo sąlygos draudžia atskleisti sandorio sumą.

„Daugiau nei dvidešimt metų mūsų įmonė didmena prekiauja kava ir arbata. Tapo oficialiais Šrilankos bei Indijos įmonių atstovais Baltijos šalyse, tačiau visą laiką galvojome apie plėtrą. Pasiūlymas įsigyti Latvijos arbatos gamyklą mums pasirodė įdomus. Latvijoje ši įmonė yra pripažintas lyderis ir užima 33 procentus arbatos rinkos.  Derybos trūko pusantrų metų, kovo 16 dieną oficialiai tapome naujais savininkais“, – sako UAB „Gemaga“ generalinis direktorius ir vienintelis savininkas Gediminas Stanevičius.

Latvijos arbatos gamyklos „Inteka“ buvęs bendrasavininkas  ir valdybos narys Romanas Kolontajus džiaugiasi, kad naujuoju savininku tapo būtent UAB „Gemaga“. „Daug metų bendradarbiavome su šia Kauno įmone. Tai savo srities profesionalai. Jie prekiavo mūsų produkcija Lietuvoje, mes platinome jų atstovaujamus prekės ženklus Latvijoje.  Kauniečių patirtis prekyboje arbata ir kava leis gamyklai augti ir plėstis. Turėjome pirkėjų iš Rusijos bei Kazachstano, tačiau vertinome ne tik finansinį aspektą, bet ir potencialą vystyti įmonę toliau.  Visus akcininkus tenkino kauniečių pasiūlyta kaina, todėl sandoriu esame patenkinti“, – sako R. Kolontajus.

Latvijos arbatos gamykla „Inteka“ įkurta 1999 metais. Iš mažos gamybinės įmonės, užimančios 100 kv. metrų plotą,  per 15 metų ji tapo šiuolaikine 3000 kv. metrų ploto gamykla. Per mėnesį metus „Inteka“ pagamina 200 tonų arbatos (daugiau nei 50 arbatos rūšių) ir užima 33 procentus Latvijos arbatos rinkos.  Įmonei priklausantis prekės ženklas „Možums“ yra vienas populiariausių Latvijoje ir ne kartą buvo pripažintas metų preke.  Juo žymima ne tik arbata, bet ir kava bei konditerijos gaminiai. Be arbatos gamybos „Inteka“ užsiima didmenine prekyba kava bei bakalėjos prekėmis.  Įmonės apyvarta siekia apie 5 milijonus eurų, ji suteikia darbą 60 žmonių.

Sandoris jau įregistruotas Latvijos įmonių registre. Nauju bendrovės „Inteka“ valdybos pirmininku paskirtas UAB „Gemaga“ savininkas Gediminas Stanevičius.  Pasak jo, nauji akcininkai iškėlė „Inteka“ užduotį per metus padvigubinti gamybos apimtis (iki 400 tonų per metus) bei pradėti eksportuoti produkciją į Lietuvą, Estiją, Baltarusiją bei Lenkiją.

UAB „Gemaga“  – viena didžiausių didmeninės prekybos kava ir arbata įmonių Lietuvoje. Atstovaujami prekės ženklai – „Impra tea“, „Eagle Power”, „JFK” ir „Super”.   Pradėjusi veiklą 1992 metais, Lietuvos įmonė importuoja arbatą ir kavą iš Indijos, Singapūro, Šri Lankos, Malaizijos bei eksportuoja gėrimus į 22 pasaulio šalis, tokias kaip Rusija, Baltarusija bei Izraelis. Įmonės atstovybės veikia Latvijoje, Lenkijoje bei Rusijoje.  2014 metais Vienas didžiausių pasaulio arbatos gamintojų, Šrilankos koncernas „Imperial Teas“, įvertinęs visų savo partnerių darbo rezultatus,  pripažino Lietuvos įmonę „Gemaga“ geriausiai dirbančiu produkcijos platintoju.

„Vertinimui įtakos turėjo daug faktorių: pardavimų augimas, prekės ženklo žinomumas, logistika, darbuotojų profesionalumas“, – sako Šrilankos koncerno „Imperial Teas“ direktorių valdybos  vadovas, vykdomasis direktorius Jayantha Karunaratne. Pasak jo, didžiausią įspūdį padarė UAB „Gemaga“ pasiekimai Lietuvoje, kur „Impra“ įsitvirtino populiariausių arbatų trejetuke.  Įvertinus tai, UAB „Gemaga“ buvo suteiktos teisės platinti „Imperial Teas“ produkciją ne tik Baltijos šalyse, bet ir Lenkijoje, Graikijoje.

„Vieno didžiausių pasaulyje arbatos gamintojų įvertinimas tapo mūsų veiklos katalizatoriumi. Šrilankos koncernas, įvertinęs mūsų pasiekimus,  išreiškė didžiulį pasitikėjimą ir pasiūlė statyti Lietuvoje logistikos centrą, kuris aprūpintų produkcija visą Vakarų Europą bei leistų pradėti eksportą į Jungtines Amerikos Valstijas. Šrilankos koncerno investicijos Lietuvoje gali siekti iki 10 milijonų JAV dolerių. Tačiau pirmas žingsnis – tai arbatos gamyklos Latvijoje įsigijimas. Jį jau žengėme. Toliau vystysimės pagal patvirtintą planą“, – sako UAB „Gemaga“ direktorius Gediminas Stanevičius. Anot jo, šiuo metu ieškomi tinkami logistikos centrui sklypai Kauno regione, taip pat rengiamas pradinis komplekso projektas. Planuojama, kad jis užims ne mažiau nei 15 tūkstančių kvadratinių metrų. Naujas logistikos kompleksas galėtų pradėti veiklą 2016 metais ir leistų sustiprinti ne tik „Impra“ arbatos pozicijas Europoje, bet ir  įvesti kitus „Imperial Teas“ prekės ženklus – „Royal Elixir” , „Heavenly” bei „Regal”. Lietuvą „Imperial Teas“ produkcija pasiektų laivais, Kauno logistikos centras skirstytų prekes visai Europai.

Šrilankos koncernas „Imperial Teas“ yra vienas didžiausių arbatos gamintojų pasaulyje. 2014 metais „Imperial Teas“ pagamino daugiau nei 15 milijonų kilogramų arbatos, pardavimai siekė 81 milijoną JAV dolerių. Šiais metais planuojama pagaminti apie 20 milijonų kilogramų arbatos ir pasiekti 100 milijonų JAV dolerių pardavimus.  Koncernui priklauso ne tik gamyklos, bet ir arbatos plantacijos Šrilankoje.  Šios šalies vyriausybė 2014 metais „Imperial Teas“ pripažino geriausia arbatos eksportuotoja Ceilone. Jos produkciją galima įsigyti 60 pasaulio šalių.  Pagal eksporto apimtis „Imperial Teas“ įeina į didžiausių Šrilankos arbatos gamintojų trejetuką.  

Ankstesnis straipsnisLietuvių statybininkai vis labiau vertinami svetur
Kitas straipsnisArchyvo MIDAS kūrėjai: „Nuo šiol mokslinių tyrimų duomenys bus visiems lengviau prieinami“