Matcha populiarumas vis labiau auga. Ne tik Lietuvoje, tačiau ir visame pasaulyje. Tiesa, tikrai ne visos matcha rūšys yra vienodos. Dėl to labai svarbu ieškoti geros kokybės miltelių. Tik tokiu atveju pasiekiama nauda bus tokia, kokia linksniuojama žiniasklaidoje.

Norėdami pajusti tikrąją šio ypatingo gėrimo naudą ir skonį – turėtumėte rinktis aukštos kokybės matcha. Svarbu matcha pirkti specializuotose prekybos vietose, kuriose parduoda gėrimus su sertifikatais. Venkite neaiškių, nelegalių prekybos vietų. Deja, jose matcha tikrai nebesižymės naudingomis savybėmis.

Kur yra šio gėrimo šaknys?

Autentiška matcha visada turėtų būti iš Japonijos. Žinoma, kad prekybos vietose galite rasti labai įvairių arbatos miltelių. Svarbiausia domėtis kilmės šalimi. Tikrai iš kitų šalių esanti matcha nėra bloga, tačiau ji gali nepasižymėti tokis savybėmis dėl kurių dažniausiai šis gėrimas ir yra pasirenkamas.

Ypač vertinamos matcha rūšys užaugintos Uji regione, netoli Kioto. Šis regionas garsėja palankiomis sąlygomis matcha arbatai auginti. Turtingas dirvožemis, regionas yra aukščio virš jūros lygio, o tai leidžia užauginti ilgai brandintus arbatos miltelius, galiausiai, dėl unikalaus mikroklimato, kuris padeda augalui įgauti ne tik naudingąsias savybes, tačiau ir labai gurmanišką skonį bei aromatą.

Nors matcha galima auginti ir kitose šalyse – tokiose kaip Kinija, Korėja ar Taivanas, tačiau jų produkcija paprastai neprilygsta japoniškos matcha kokybei. Taigi, kiekvienas renkasi pats – kokią matcha gerti ir tuo pačiu dažnai kilmės šalis šiek tiek pakoreguoja arbatos įkainius.

Kaip arbata pasiekia mūsų lentynas?

Aukštos kokybės matcha lapeliai skinami rankomis pavasarį, kai jie jauniausi ir kupini maistinių medžiagų. Viskas daroma labai kruopščiai. Japonijoje net ir šios arbatos lapelių auginimas dažniausiai siejamas su ritualu, tad padeda skynėjui ne pavargti, tačiau priešingai – įgauti daugiau jėgų bei pajusti sielos ramybę.

Nuskynus lapelius – jie garinami, kad sustabdytų oksidacijos procesą. Vėliau džiovinami ore. Taigi, geros kokybės matcha yra ruošiama laikantis ilgamečių tradicijų. Labai daug dėmesio yra skiriama natūralumui bei laiko patikrintai kokybei. Dėl to darbai atliekami rankomis, stengiamasi įtraukti kuo mažiau technikos, automatizuoto proceso.

Tada lapeliai gyslelėmis atskiriami nuo žaliosios dalies ir trupinami į smulkius miltelius. Šis procesas reikalauja daug kruopštumo ir dėmesio detalėms. Viskas vardan to, kad būtų galima išlaikyti i matcha skonį, aromatą ir maistines medžiagas.

Pakuotė – svarbu?

Renkantis matcha taip pat reikėtų žiūrėti ir į tai – kaip ji yra supakuota. Tinkamas pakavimas gali padėti išlaikyti gerąsias jos savybes. Žinoma, ne tik arbatos turėtojas privalo tinkamai laikyti miltelius namuose, tačiau pirmiausia gamintojas privalo pasirūpinti, kad arbata būtų tinkamai supakuota.

Aukštos kokybės matcha turėtų būti supakuota vakuume ir laikoma tamsioje, vėsioje vietoje. Tai padės jai išsaugoti savo šviežumą ir skonį. Jei matcha milteliai yra supakuoti į permatomą pakuotę ar laikomi tiesioginiuose saulės spinduliuose – tai gali sumažinti jų kokybę. Niekada nepirkite tokios matchos. Tai geriausias įrodymas, kad gamintojai parduoda prastos kokybės arbatą.

Apie arbatos spalvą

Aukštos kokybės matcha milteliai turėtų būti ryškiai žali, be gelsvų ar rusvų atspalvių. Geltona ar ruda spalva rodo, kad matcha yra sena arba netinkamai apdorota. Deja, ne visada yra galimybė apžiūrėti arbatą prieš perkant. Ypač, jeigu ji yra tinkamai, sandariai supakuota. Visgi, po vieno karto bent jau tiksliai žinosite – ar verta pirkti miltelius konkrečioje prekybos vietoje.

Skonis – neturi lygių

Aukštos kokybės matcha privalo turėti ryškų, žolės ir riešutų skonį. Jis dažniausiai yra su šiek tiek saldumo ir kartumo. Pastarasis turėtų būti malonus ir subtilus, o ne šiurkštus ar nemalonus. Jei matcha skonis yra rūgštus ar kartus – tai gali rodyti prastesnės kokybės produktą. Pasikartosime, kad patys pirmi kartais geriant matcha gali atrodyti neįprasti. Dažniausiai prie gėrimo skonio įprantama per kelis kartus, tad svarbiausia – nenuleisti rankų ir mėgautis šiuo gėrimu, kol pavyks pajusti visas jo gerąsias savybes.

Apie arbatos kainą

Aukštos kokybės matcha paprastai yra brangesnė nei prastesnės kokybės. Tačiau neverta taupyti, nes pigesnė matcha gali turėti mažiau naudingų savybių ir ne tokią malonią skonį. Juolab, neturės naudų, kurios dažniausiai yra siejamos su šiuo nuostabiu gėrimu.

Renkantis matcha taip pat galite pasikliauti patikimų gamintojų rekomendacijomis ir atsiliepimais. Atminkite, kad aukštos kokybės matcha – tai investicija į savo sveikatą ir gerovę. Pasirinkę kokybišką produktą – galėsite mėgautis ne tik skaniu ir gaiviu gėrimu, bet ir gauti gausybę naudingų maistinių medžiagų.

Ką dar turiu žinoti?

Jei perkate matcha miltelius parduotuvėje – atidžiai perskaitykite etiketę. Ieškokite informacijos apie kilmę, apdorojimo būdą ir galiojimo terminą. Taip pat galite įsigyti matcha internetu iš patikimų prekybos vietų. Jei nesate tikri dėl matcha kokybės – galite paprašyti pardavėjo patarimo ar rekomendacijų.

Ankstesnis straipsnisĮdiekite VPN ir įgykite laisvę internete

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here