Aplenkdami pėsčiuosius mieste laksto elektrinių paspirtukų vairuotojai. Nieko nebestebina šis vaizdas ypatingai atšilus orams. Didėjant elektrinių paspirtukų populiarumui ir natūraliai augant jų paklausai, reikia žinoti į ką svarbu atkreipti dėmesį renkantis naują paspirtuką. Priklausomai nuo to, ar paspirtuko ieškote suaugusiam ar vaikui, kis ir paspirtuko ypatybės. Pateiksime visą reikalingą informaciją norintiems atsakyti į klausimą – kaip išsirinkti paspirtuką?
Berods prieš metus prasidėjo visa sumaištis dėl elektrinių paspirtukų. Jų nori kiekvienas. Atsirado paspirtukai suaugusiems, nors anksčiau egzistavę paprasti paspirtukai, vienareikšmiškai – vaikų užsiėmimas. Per pastaruosius elektrinio paspirtuko išpopuliarėjimo metus netgi atsirado subkultūrų save siejančių su šiomis transporto priemonėmis. Vis dėlto į ką pirmiausiai reikėtų atkreipti dėmesį norint be vargo skrieti miesto gatvėmis?
Svarbiausia – patogumas
Daug dalykų yra svarbūs renkantis paspirtuką, tačiau jei jis bus nepatogus, ant jo lipti nesinorės. Atkreipkite dėmesį į paspirtuko rankenų aukštį. Jei rankenos per žemai, jums teks susikūprinti, o jei per aukštai – bus sudėtinga paspirtuką suvaldyti. Elektrinis paspirtukas turi būti patogus valdyti – manevringas, su tinkamu rankenų aukščiu, minkštais ratais – tai tik keletas pavyzdžių. Juk nenorite važiuodami šaligatviu jausti menkiausius nelygumus arba nedidelius akmenėlius. Įvertinkite ir paspirtuko greitį. Jis taip pat turėtų būti patogus, ypatingai jei tai – elektrinis paspirtukas vaikams. Vidutinis paspirtuko greitis – 10 kilometrų per valandą. Galingesnį nei 10km/h greitį išvystantį paspirtuką rekomenduojama rinktis tik suaugusiems. Paspirtuką galite pasirinkti iš daugybės siūlomų variantų, bet pasirinkimas iš karto sumažės, kai įvertinsite jo patogumą. Vairuoti elektrinį paspirtuką turi būti malonu ir paprasta, kitaip dings visas jo žavesys.
Paspirtuko baterija
Baterija taip pat yra vienas iš svarbiausių paspirtuko elementų. Verta pasidomėti, koks yra paspirtuko įkrovimo greitis. Dabar egzistuoja daug sparčiojo įkrovimo technologijų, tačiau tikslus valandų skaičius nepamaišys. Pigesni elektrinių paspirtukų variantai krausis ilgiau – apie 5 arba 7 valandas. Jei galite išleisti daugiau – elektrinio paspirtuko krovimas gali trukti visai neilgai – vos valandą arba dvi. Vienaip ar kitaip paspirtuką pakrausite ganėtinai greitai, panašiu tempu kaip ir jūsų telefonų krovimo greitis.
Kainos
Greičiausiai pagrindinis produkto bruožas lemiantis mūsų apsisprendimą yra kaina. Elektrinio paspirtuko kaina, žinoma, ne išimtis. Paspirtukų kainų skalė yra pakankamai plati, tačiau paspirtuką galima rasti kiekvienai kišenei. Jei norite įsigyti didesnį, galingesnį arba elektrinį paspirtuką su sėdyne – kaina automatiškai kils. Elektrinių paspirtukų kaina prasideda apytiksliai nuo 200 eurų, tačiau gali siekti net 1500 eurų. Egzistuoja galimybė paspirtuką pigiau atsiųsti iš Azijos šalių, tačiau tada iškyla rizika, kad gausite nekokybišką produktą. Geriausi elektriniai paspirtukai yra gaminami tokių kompanijų kaip:
- Inokim;
- Razor Power,
- Gotrax GXL.
Geriausi paspirtukas vaikams – Razor E100, kurio kaina prasideda nuo 130 eurų.
Ratų dydis
Ratų dydžio nereikėtų nuvertinti ir pamiršti renkantis elektrinį paspirtuką. Optimalus ratų dydis yra 20 – 22 cm. Galima rinktis paspirtukus ir mažesniais ratais, pavyzdžiui, mažesnius nei 20 cm, tačiau tada geriau jusite paviršių, kuriuo važiuojate. Didesni paspirtuko ratai, reiškia lygesnį važiavimą. Vairuodami paspirtuką dideliais ratais nejausite akmenų ir asfalto įtrūkimų. Ratų dydį turėtumėte pritaikyti prie savo poreikių.
Svoris ir dydis
Pasirinkite tinkamą paspirtuko svorį, tai ypač svarbu jei norite, jog jūsų paspirtukas būtų portabilus. Kai kuriais mažesnio pajėgumo paspirtukais važiuoti gali žmonės sveriantys ne daugiau nei 100-130 kilogramų. Apsvarstykite ir kitus svorio klausimus. Apytiksliai paspirtukai sveria 12 kg, o sunkesni modeliai gali siekti 100 kg. Galbūt jums reikės paspirtuką užsinešti į penktą daugiabučio aukštą. Rinkitės nedaug sveriantį elektrinį paspirtuką ir atkreipkite dėmesį ar paspirtuką bus patogu nešioti, ar jis turi patogią rankeną ir neišslys iš rankų. Turbūt norėsite, kad paspirtukas patogiai ir lengvai susilankstytų.