Privalomasis draudimas
Privalomasis draudimas

Į Lietuvos draudimo rinką žengia tarptautinė informacinių technologijų kompanija „Nexum InsuranceTechnologies“.
Tai vienintelė bendrovė Baltijos šalyse, kurianti specializuotus programinius sprendimus gyvybės ir negyvybės draudimo kompanijoms. Vilniuje įsikūrusi atstovybė ateityje taip pat bus atsakinga už Balkanų regiono rinkas. Nexum IT“ kuria technologinius sprendimus, padedančius optimizuoti draudimo bendrovių verslo procesus. Šie sprendimai leidžia automatizuoti draudimo paraiškų valdymą, sumažinti rankų darbo apimtis, padidinti įmonių produktyvumą, supaprastinti veiklos analizę ir ataskaitų rengimą.

Sausio-rugpjūčio mėnesiais šalies draudimo rinkoje buvo pasirašyta sutarčių už 902 mln. litų — trečdaliu daugiau nei per tą patį praeitų metų laikotarpį. Palyginti su pernykščiais metais, draudimo išmokos išaugo 29,7 proc. ir siekė 305 mln. litų, paskelbė Draudimo priežiūros komisija.
Pasirašytos įmokos gyvybės draudime išaugo 42 proc. ir siekė 241,7 mln. litų. Ne gyvybės draudimo rinka pagal pasirašytas įmokas padidėjo 28,7 proc. ir sudarė 660,3 mln. litų.
Ne gyvybės draudime tradiciškai populiariausios paslaugos lieka vairuotojų civilinės atsakomybės privalomasis draudimas (250,5 mln. litų, arba 37,9 proc. visų ne gyvybės draudimo įmokų), transporto priemonių draudimas (191,3 mln. litų, 29 proc. visų ne gyvybės draudimo įmokų) bei turto draudimas (104,1 mln. litų, 15,8 proc. visų ne gyvybės draudimo įmokų).
Gyvybės draudime daugiau nei pusė — 137,1 mln. litų (56,7 proc.) — įmokų pasirašyta investiciniame gyvybės draudime, kur rizika atitenka pačiam draudėjui.
Komentuodamas šalies draudimo rinkos tendencijas Draudimo priežiūros komisijos pirmininkas Mindaugas Šalčius atkreipė dėmesį, kad ne gyvybės draudimo rinkoje sparčiau augo išmokos — per aštuonis šių metų mėnesius išmokėjimai padidėjo 31,6 proc. ir siekė 282,6 mln. litų.
Palyginti su tuo pačiu praeitų metų laikotarpiu, labiausiai augo privalomojo vairuotojų civilinės atsakomybės draudimo išmokos (48,5 proc.) bei transporto priemonių draudimo išmokos (25,1 proc.). Iš viso šiose draudimo paslaugų grupėse per pirmuosius aštuonis šių metų mėnesius išmokėta 213,4 mln. litų, arba 75,5 proc. visų ne gyvybės draudimo išmokų.
Išmokos gyvybės draudime padidėjo 9,7 proc. ir sudarė 22,5 mln. litų.

Draudimo įmonių pelnas-nuostolis 2006 metų I pusmetį

Draudimo priežiūros komisijos duomenimis šių metų pirmąjį pusmetį 13 iš 23 draudimo bendrovių įmonių veikė pelningai, bendras draudimo rinkos rezultatas – 12,5 mln. Lt nuostolis.

Draudimo rinkos nuostolis per I pusmetį, mln. Lt

Ne gyvybės draudimas

9,35

Gyvybės draudimas

3,193

23 draudimo kompanijų pelnas/nuostolis per I pusmetį, mln. Lt

Ergo Lietuva

3,25

Būsto paskolų draudimas

2,9

SEB VB gyvybės draudimas

2,08

Lietuvos draudimas

1,35

Lamantinas

1,274

RESO Europa

1,098

BTA draudimas

1,02

Commercial Union Lietuva gyvybės draudimas

0,79

Draudimo kompanija Neris

0,750

Bonum Publicum

0,72

Ergo Lietuva gyvybės draudimas

0,166

Legela

0,07

Industrijos garantas

0,061

Sampo gyvybės draudimas

-0,51

Baltic Polis

-0,69

Baltijos garantas

-0,87

Seesam Lietuva

-0,94

Seesam Lietuva gyvybės draudimas

-1,1

If draudimas

-1,34

PZU Lietuva gyvybės draudimas

-2,151

Hansa gyvybės draudimas

-3,2

Baltikums draudimas

-5,07

PZU Lietuva

-12,207

Šaltinis: Draudimo informacinis portalas: http://www.draudimas.info/index.php?mod=view_news_item&news_item_id=559

Išvados:

Išanalizavę visą draudimo istoriją, pamatėme, kad kaip ir daugelis veiklos sferų draudimas turėjo ir “gerus“ ir “blogus“ laikus. Ne visada veikla buvo pelninga, ne visada buvo palankios sąlygos vystytis.
Plečiantis ir vystantis laisvosios rinkos ekonomikai didėja ir atsakomybė už savo ir artimųjų gyvybę, turtą, verslą. Tai, suprantama, turėtų padėti plėstis draudimo paslaugų rinkai. Draudimas turi užimti deramą vietą vis tvirtėjančios Lietuvos, įveikiančios ūkio sunkumus, ekonomikoje.
A.Manes knygoje, skirtoje draudimui, rašoma: “Draudimas yra žmogiško proto pergalė prieš grubias gyvenimo jėgas, mąstančios logikos pergalė prieš nelogiškas formas, su kuriomis turime kovoti“.
Tad tikėtina, kad tolimesnėje mūsų šalies ekonomikos istorijoje vis svarbesnę reikšmę įgaus draudimas, kuris
jau dabar yra labai svarbus dalykas.

Ankstesnis straipsnisLietuvos draudimo rinka po nepriklausomybės atkūrimo
Kitas straipsnisDRAUDIMO SUTARTIES SAMPRATA