„BMW i8“ išrinktas „Žaliuoju metų automobiliu“

Tarptautinėje Niujorko automobilių parodoje hibridinis vokiečių superautomobilis „BMW i8“ išrinktas „Žaliuoju metų automobiliu“ (angl. Green Car Award). Šis apdovanojimas BMW koncernui atitinka antrus metus iš eilės – pernai „Žaliuoju metų automobiliu“ buvo paskelbtas elektromobilis „BMW i3“.

„BMW i8“ yra ateities automobilis, pasižymintis savo draugiškumu aplinkai, itin lengva ir tvirta konstrukcija bei išskirtinėmis technologinėmis savybėmis. Dvejus metus iš eilės iškovoti geriausio „žaliojo“ automobilio titulai įrodo, kad „BMW i“ yra pasaulinė lyderė kuriant elektromobilius ir iš elektros tinklo įkraunamus hibridinius automobilius“, – sako BMW įgaliotosios atstovės Lietuvoje „Krasta Auto“ generalinis direktorius Oleg Martyniuk.

„BMW i8“ – galios, inovacijų ir išskirtinumo derinys

„Žaliuoju metų automobiliu“ vokiečių hibridinis superautomobilis „BMW i8“ buvo išrinktas nugalėjęs 10 kitų nominantų. „BMW i8“ išskirtinumą atspindi ir tai, jog jis taip pat pateko tarp finalistų prabangiausių automobilių rinkimuose.

„BMW i8“, varomas 1,5 litro trijų cilindrų turbokompresoriniu benzininiu varikliu ir elektros motoro, pasižymi įspūdingu pagreičiu ir valdymo savybėmis. Bendra automobilio jėgainės galia siekia 362 AG (266 kW) ir 570 Nm, o tai leidžia nuo 0 iki 100 km/h greičio įsibėgėti per 4,4 s, o maksimalus greitis yra ribojamas elektronikos ties 250 km/h riba. Tuo pačiu, išplėtotas vadovaujantis variklių efektyvumo filosofija „BMW EfficientDynamics“, modelis išsiskiria ypatingai mažomis anglies dvideginio emisijomis, vos 49 g/km, bei degalų sunaudojimu – tik 2,1 litro/100 km. Pasak gamintojų, neviršijant 120 km/val. greičio, „BMW i8“ gali 37 km nuvažiuoti vien tik elektros režimu.

„Krasta Auto“ skelbiama „BMW i8“ kaina Lietuvoje prasideda nuo 144,7 tūkst. eurų, o „BMW i3“ – nuo 36,2 tūkst. eurų.

Niujorko automobilių parodoje „World Green Car“ konkursas rengiamas kiekvienais metais. Jo komisiją sudaro 75 žiniasklaidos atstovai iš 20 šalių.

Hibridinės technologijos – ir kituose „BMW“ kompanijos modeliuose

Vokietijos  automobilių  gamintojas  „BMW Group“  dar pernai paskelbė, kad „BMW i“ modeliuose įdiegtų inovacijų ir „EfficientDynamics“ variklių technologijų pagrindu kuria ir išleis visų populiariausių  BMW  modelių  hibridines  versijas.

Praėjusių metų pabaigoje koncernas pademonstravo iš tinklo įkraunamą hibridinį „BMW 3 Series“ prototipą, o visai neseniai atskleidė, kad artimiausias tokią technologiją turėsiantis serijinis automobilis bus iš tinklo įkraunamas visureigis „BMW X5 xDrive40e“. Rudenį debiutuosiančiame modelyje yra dviejų litrų turbininis keturių cilindrų benzininis variklis ir 83 kW/113 AG elektros variklis. Bendra jėgainės galia siekia 230 kW/313 AG. „BMW X5 xDrive40e“ iki 100 km/val. greičio įsibėgėja per 6,8 sekundės, o vidutiniškai sunaudoja tik 3,3-3,4 litro degalų. Vienu įkrovimu, vien elektros pavara, „BMW X5 xDrive40e“ gali nuvažiuoti 31 kilometrą

Pasak BMW atstovų, tobulėjant technologijoms BMW hibridai pasižymės daug galingesniais varikliais ir dvigubai talpesnėmis baterijomis: bendra elektros ir vidaus degimo motorų galia hibriduose sieks 500 kW, vien elektra bus galima nuvažiuot dukart toliau – iki 100 km. Tai leis praktiškai kasdien miesto kelionėse važiuoti neteršiant aplinkos, vien elektros režimu, o vidaus degimo variklį naudoti tik tolimesniems atstumams įveikti.

UAB „Krasta Auto“ yra oficiali BMW ir „Mini“ atstovė Lietuvoje. Įmonė užsiima naujų ir naudotų BMW ir „Mini“ automobilių, motociklų prekyba bei teikia visas techninio aptarnavimo paslaugas ir turi oficialias atstovybes bei techninio aptarnavimo servisų tinklą Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje. „Krasta Auto“ priklauso tarptautinei įmonių grupei „Modus grupė“.

Ankstesnis straipsnisLietuva – absoliuti šviesolaidinio interneto plėtros lyderė Europoje
Kitas straipsnisIšmanaus miesto projektas Kaune gaivins apleistą rajoną

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here