gėlės

Šiandien vis garsiau kalbama, kad didžiausias mūsų sveikatos priešas – neigiamos emocijos. Mokslininkai išskiria net 38 neigiamas emocijas, būdingas žmogui, nepriklausomai nuo jo amžiaus, rasės ar tautybės. Anot Bacho žiedų terapijos ekspertės Rūtos Lenkauskienės, kiekvienas galime padėti sau atsikrayti negatyvių emocijų geriau pažinę mus supančius augalus ir jų savybes. Išsamų pranešimą apie tai diplomuota lektorė skaitys prekybos ir laisvalaikio centre „Mega“ vyksiančiose „Jogos dienose“ jau balandžio 25-26 dienomis.

„Daugybė žmonių kenčia nuo nerimo, baimės, liūdesio ir pykčio. Šios emocijos, kaip ir pavydas, kvailas užsispyrimas, negebėjimas išeiti iš aukos vaidmens veikia mūsų požiūrį į aplinką ir save, o ilgainiui – dar ir susargdina. Svajojantys apie sveiką kūną ir laimingą gyvenimą pirmiausiai turėtų gydyti savo asmenybę“, – sako Rūta Lenkauskienė.

Anot jos, svarbiausia neapgaudinėti savęs ir suvokti savo būsenas ir emocijas. „Jei kenčiame nuo baimės, tai paprastai ją įveikti galime tik pažvelgę savo baimei į akis, jeigu kankina vienišumo jausmas, jo išvengsime užmezgę ryšį su kitais. Atrodo elementaru, tačiau kada neigiamos emocijos ima viršų, dažnam atrodo lyg padėtis būtų be išeities. Tokiems žmonėms ir gali padėti Bacho žiedų terapija“, – tikina lektorė.

Anglų gydytojas dr. E. Bachas tyrinėjo augalus ir pastebėjo, kad jie skiriasi savo energetinėmis savybėmis ir daromu poveikiu žmogui. Atrinkęs tuos, kurie savo savybėmis gali pakeisti patiriamą emociją, pritaikė juos negatyvių emocijų gydymui. Šiandien Bacho žiedų savigydos sistemą sudaro 38 laukinių augalų žiedų esencijos – tiek, kiek žmogui būdinga neigiamų emocijų.

„Labai dažnai būna, kad vienos emocijos slepia visai kitas. Pykstame, nes bijome arba pavydime, nes nepasitikime savimi. Neigiamas emocijas, kurios trukdo žmogui jaustis laimingu, galima atpažinti pokalbio metu. Tam tikra prasme iš pokalbio galima spręsti ir apie žmogaus sveikatą – iš tikrųjų laimingų žmonių nekamuoja ligos“, – kalba ji.

Vien atpažinti neigiamų emocijų nepakanka, žmogus turėtų ugdyti natūralų gebėjimą jų išvengti. Tą padeda daryti skirtingomis savybėmis pasižymintis augalai ir iš jų išskirtos esencijos. Pavyzdžiui, atsikratyti pykčio ir pavydo padeda bugienis, aukščio ar tamsos baimės – puikūnas, sudaužytai širdžiai paguodos suteikia gluosnis, o išdidumą ir puikybę malšina kvapnioji raistenė. Pasinaudoti teigiamomis šių augalų savybėmis patogiausia vartojant šių augalų koncentratus – esenciją.

„Bacho žiedų terapijos“ paskaita su R. Lenkauskiene – vienas iš daugiau kaip 70 renginių, įvyksiančių parodos-festivalio „Jogos dienos“ metu. Sveikatingumą propaguojanti mugė veiks nuo penktadienio iki sekmadienio PLC „Mega“ ekspozicijų salėje, II-ame aukšte. Išsami renginio programa pateikiama www.jogosdienos.lt.

Ankstesnis straipsnisIšmanieji tapo pagrindiniais „Vilniaus vandenų“ inspektorių darbo įrankiais
Kitas straipsnisBrukalas: nekalta šiukšlė ar apgaulės įrankis?

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here