Kiekvienas automobilis turi jam priskirtą unikalų VIN kodą, tačiau tikrai ne kiekvienas transporto priemonės savininkas žino, kas tai yra ir kodėl auto patikra pagal VIN yra tokia svarbi.

VIN kodas – kas tai?

VIN – tai angliško termino „Vehicle Identification Number“ trumpinys. VIN kodą galima suprasti kaip unikalų PIN numerį. Tai yra kiekvienai transporto priemonei priskiriamas kodas, kurį sudaro 17 simbolių, esančių ant automobilio kėbulo arba jo dokumentuose. Taigi, VIN kodas tampa unikaliu transporto priemonės „tapatybę“ atspindinčiu kodu. Šis kodas yra ypatingai didelės svarbos, kadangi skirtingai nei registracijos numeris ar kiti panašūs kodai – jis negali būti pakeistas. VIN kodas automobiliui yra suteikiamas dar jam esant gamybos linijoje ir jame įspaudžiamas visam jo egzistavimo laikui.

Pirmoji VIN kodo dalis, kurią sudaro 3 simboliai, nurodo šalį ir gamintoją. Pirmasis simbolis nurodo kilmės šalį, pvz., Japonijoje pagamintas automobilis bus pažymėtas J raide, Anglijoje – S, Vokietijoje – W, Švedijoje ir Suomijoje – Y, JAV – 1,4 arba 5 ir t.t. Antrasis simbolis nurodo gamintoją, pvz., A yra Audi, B yra BMW, G yra General Motors ir kt. Trečiasis simbolis, kuomet sujungiamas kartu su pirmaisiais dviem simboliais, nurodo transporto priemonės gamybos padalinį.

Kiti šeši simboliai (nuo 4 iki 9) yra skirti transporto priemonės apibūdinimui. Simboliai nuo 4 iki 8 nurodo tokią informaciją kaip automobilio modelis, kėbulo tipas, apsaugos sistema, transmisijos rūšis ir variklio kodas. Tuo tarpu 9 simbolis yra skirtas patikrinimui, kurio pagalba galima nustatyti neteisingą VIN kodą.

Galiausiai tarp 10 ir 17 esantys simboliai yra automobilio identifikacinė dalis. 10 simbolis nurodo modelio metus. Skaičius arba raidė, esantis 11 vietoje, nurodo gamyklą, kur buvo surinkta transporto priemonė. Likę šeši simboliai (12-17 vietoje) yra gamybos eilės numeriai, kurie gamybos linijoje yra priskiriami kiekvienam automobiliu.

Kodėl ir kada svarbu atlikti automobilio patikrą pagal VIN?

Automobilio patikra pagal VIN kodą yra saugiausias ir lengviausias būdas sužinoti, kokia yra jo istorija, techniniai parametrai ir kiti konkrečiam automobiliui būdingi duomenys. Automobilių gamintojai ir už transporto priemonių registravimą atsakingi subjektai visame pasaulyje naudoja tokių VIN kodų duomenų bazes, tokiu būdu galėdami labai greitai ir paprastai identifikuoti konkrečią transporto priemonę.

Taigi, jei ieškote naudoto automobilio, labai naudinga pasinaudoti auto patikros pagal VIN kodą paslaugomis. Tokios patikros dėka gauta informacija gali padėti priimti teisingą sprendimą renkantis jums tinkančią transporto priemonę.

Tikrindami jus dominantį automobilį pagal VIN kodą galėsite sužinoti transporto priemonės istoriją – nuo jos pagaminimo, iki jos atkeliavimo į šalį, kurioje norite įsigyti automobilį. Taip pat gausite informaciją apie tai, kokiai paskirčiai buvo naudojamas automobilis ir ar jo eksploatavimo metu buvo taikyti tam tikri suvaržymai, tokie kaip areštas ir kt.

Auto patikra pagal VIN suteikia ir daugiau naudingos informacijos. Todėl pasinaudojus patikra pagal VIN kodą jūs iš anksto sužinosite ar automobilis nėra ir nebuvo vogtas, kokia buvo transporto priemonės rida ir kaip ji keitėsi bėgant metams. Ypatingai svarbu, kad išsiaiškinsite ir į kokius autoįvykius buvo patekęs automobilis, kokia buvo jo pardavimo kaina, kokia turėtų būti tikroji automobilio komplektacija ir kt. Todėl atsižvelgiant į visą šią informaciją tampa akivaizdu, kad naudotos transporto priemonės įsigijimo procesas neturėtų būti įsivaizduojamas be VIN patikros, kuri suteikia galimybę priimti informuotą ir pagrįstą sprendimą.

Ankstesnis straipsnisStoginės terasoms ir jų privalumai
Kitas straipsnisPaklodžių istorija

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here