vanduo

2014 m. daugiau nei ketvirtadalį tiekiamos elektros energijos iš atsinaujinančių energijos išteklių (AEI) Lietuvoje sudarė hidroenergija (27,4 %). Pasitelkiant vandenį per metus buvo pagaminta apie 394 mln. kWh elektros.

Iš AEI pagaminta elektros energija praėjusiais metais sudarė 14,6 proc. visos šalyje suvartotos elektros energijos.  Energija iš vandens buvo antra pagal tiekiamą kiekį. Didžiausią AEI elektros energijos dalį sudarė vėjo energija.

„Kovo 22-ąją minima Pasaulinė vandens diena. Prieš trejus metus būtent šią dieną pristatėme „Žalią lietuvišką energiją“ – prekės ženklą, kuriuo žymima Lietuvoje iš AEI pagaminta elektros energija. Ji gaminama didžiausioje AEI naudojančioje elektrinėje Lietuvoje – Kauno Algirdo Brazausko hidroelektrinėje“, – pasakoja Algirdas Juozaponis, „Žalią lietuvišką energiją“ tiekiančios įmonės „Energijos tiekimas“ UAB direktorius.

Pasak A. Juozaponio, pastaruosius trejus metus paklausa „žaliajai“ elektros energijai auga. „2014 m. klientams tiekėme 156 mln. kWh „žaliosios“ elektros, tai yra maždaug 2,5 karto daugiau nei 2013 m. Šias tendencijas siejame su atsakingo vartojimo principų plėtra bei gerėjančiomis perspektyvomis gaminti energiją iš atsinaujinančių šaltinių“, – teigia A. Juozaponis.

Vasarį – apie 29 % AEI elektros energijos iš vandens

2015 m. vasario mėn. į tinklus patiekta 38,9 mln. kWh hidroenergijos, tai sudarė apie 29 % visos iš AEI pagaminamos elektros energijos. Šių metų sausį buvo pagaminta 43 mln. kWh energijos, t. y. 25 % visos iš AEI pagaminamos elektros.

Lyginant su 2014 m. duomenimis, tiekiamos hidroenergijos dalis išliko panaši – 2014 m. sausį į tinklus patiekta 44,3 mln. kWh elektros energijos (25,7 % nuo AEI), vasarį – 42 mln. kWh (31,2 % nuo AEI).

Apie „Energijos tiekimas“ UAB:

„Energijos tiekimas“ priklauso didžiausiai šalyje energetikos įmonių grupei „Lietuvos energija“ ir yra didžiausias lietuviško kapitalo nepriklausomas elektros energijos tiekėjas. Bendrovė yra pritraukusi didžiausią klientų skaičių laisvoje elektros energijos rinkoje, kuris šiuo metu viršija 6 tūkst. „Energijos tiekimas“ yra vienintelis sertifikuotos elektros energijos, pagamintos Lietuvoje iš atsinaujinančių išteklių, tiekėjas. Nuo 2013 m. vasaros „Energijos tiekimas” veiklą vykdo ir Latvijoje bei Estijoje. Šiose rinkose „Energijos tiekimo“ dukterinės įmonės veikia „Geton Energy“ pavadinimu.

Informacijos šaltinis: pranešimas žiniasklaidai
Ankstesnis straipsnisPrivalomoji karo tarnyba sustiprins gynybinius pajėgumus
Kitas straipsnisEstai žvalgosi į Lietuvą: kodėl pritraukiame daugiau užsienio investuotojų nei Estija?

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here