seo
Rezultatų prognozės
SEO nėra mokamas kanalas, kurį galima paleisti per kelias dienas ir iš karto stebėti rezultatus. Dažnai verslams kyla klausimas, kada gi pradės matytis SEO rezultatai. Agentūros neretai užsibrėžia vienodus „sėkmės” laikotarpius ir juos komunikuoja visiems potencialiems projektams. „Investicijų atsiperkamumas – trys mėnesiai“. Skamba tikrai patraukliai, tačiau, deja, negalime teigti, jog lėktuvas, autobusas ir dviratis tą patį atstumą įveiks per vienodą laiką. O kartais tikrai norėtųsi. Trumpą analizę apie realias SEO kanalo galimybes savo verslui galite pasidaryti gan greitai ir nesudėtingai. Svarbiausi trys faktoriai: • jūsų domeno autoritetas, palyginus, su konkurentais; • pagrindinių raktažodžių konkurencingumas paieškos rezultatuose ir dabartinės Jūsų pozicijos; • konkurentų dydis ir resursai. Jei konkurentai lenkia Jus visais šiais aspektais, nesitikėkite šlovės po dviejų ar trijų mėnesių. Jums gali prireikti pusmečio, o gal ir metų iki didesnių pasiekimų organinėje paieškoje. Tiesa, tai nereiškia, jog neverta investuoti į SEO, nes taip konkurentų niekada nepasivysite, tiesiog reikia nusiteikti palaukti. Svarbu suprasti, jog nutraukus SEO po dviejų ar trijų mėnesių, jokių stebuklų tikėtis negalima. Norėdami išvengti nesusipratimų, nesitenkinkite vos poros mėnesių periodu – pasiteiraukite agentūros: • kodėl būtent trys ar šeši mėnesiai? Kodėl ne du ir kodėl ne dešimt? • Kur esame mes ir kur yra mūsų konkurentai? • Kas bus daroma per ateinančius penkis mėnesius, jog šeštą pardavimai turėtų ženkliau šokti į viršų? • Ką turi konkurentai, ko neturime mes ir kaip juos pasivysime? Jei neturite atsakymų į šiuos klausimus, neskubėkite priimti sprendimo. Agentūra ar laisvai dirbantis specialistas neprivalo į juos atsakyti, jei nebus paklausti. Agentūros toli gražu ne visada pateikia klientams konkretų veiksmų planą, jei klientas jo nepaprašo.
Bendradarbiavimo galimybės
Jei agentūra ar specialistas kas mėnesį Jums neparašo nei vieno laiško per pirmuosius darbų mėnesius – kažkas negerai. SEO negalima įsivaizduoti be bendradarbiavimo su klientu bei dažnais atvejais – su programuotojais. Svarbu paminėti, jog SEO specialistai dažniausiai nėra programuotojai, tad teikiamas rekomendacijas ar bent dalį jų reikia įgyvendinti IT. O tai dažniausiai nėra įtraukiama į SEO darbų kainą. Būtina suprasti, jog siekiant užtikrinti rezultatus bei produktyvumą, gali prireikti papildomų išlaidų. Tai reikėtų apsvarstyti prieš pasirašant bendradarbiavimo sutartį su agentūra ar laisvai samdomu specialistu. Laiko bendradarbiavimui su SEO paslaugas teikiančia įmone ar specialistu turi skirti ir pats klientas, todėl visada gerai turėti žmogų, atsakingą už sklandžią ir greitą komunikaciją. Dėl stringančių klausimų ar informacijos iš kliento, gali nukentėti užsibrėžtų tikslų įgyvendinimas, o galiausiai prasidės kaltųjų paieška. Jei žinote, jog bendradarbiavimui su agentūra ar specialistu iš įmonės pusės laiko nebus, praneškite tai potencialiam SEO partneriui ir bandykite išeitį surasti kartu.
Sakėt, kad bus, bet nieko nėra
Sakinys, po kurio dažnai pradedama ieškoti pasiteisinimų, kaltininkų, pašlyja santykiai su klientu, o galiausiai ir visai nutrūksta. Viso to galima išvengti, jei tiek klientas, tiek agentūra turi aiškų pirmojo etapo optimizacijos ir darbo planą bei atsakomybes. Turint planą galite ieškoti ne kaltųjų, bet komunikacijos ar bendradarbiavimo spragų. Ar jums tikrai pakeliui su SEO? Faktoriai, padėsiantys apsispręsti.
© Moz.com nuotr. Grafiko šaltinis: Moz.com
© Moz.com nuotr. Grafiko šaltinis: Moz.com
Viskas pamatuojama

Optimizacijos proceso metu galima stebėti kone kiekvieno įgyvendinto sprendimo rezultatus ir pasekmes. Svarbiausia žinoti, kas jums yra „geras rezultatas“ ir kaip kiekvienas iš užsibrėžtų tikslų padės jį pasiekti. SEO nėra lankstinukų mėtymas į pašto dėžutes ar mėginukų dalinimas. Tai nesunkiai pamatuojamas, tačiau kartais kiek sunkiau suprantamas kanalas, neseniai į internetinę erdvę įžengusiems verslams. Ar jums jo reikia? Bandykite į tai atsakyti kartu su šios srities specialistais, žadančiais ne tik rezultatus, bet ir sprendimus, bei sugebančius aiškiai parengti ir paaiškinti SEO strategiją Jūsų verslui.

Ankstesnis straipsnisEkologija ir sveikata
Kitas straipsnisSporto įtaka mūsų sveikatai

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here