erkes

Jeigu Jūsų namuose auga keturkojai draugai, artėjantis pavasaris – laikas, kuomet reikia pasirūpinti apsauga nuo erkiu gyvunams Jūsų namuose. Lietuvoje skiepai nuo erkių tik pastaraisiais keliais metais vis labiau populiarėja tarp gyventojų, tad daugelis vis labiau susidomi ir savo augintinių apsauga. Norit apsisaugoti nuo sudėtingų erkių nešamų ligų, pats laikas tuo pasirūpinti kuo ankščiau.

Kada susirūpinti apsauga nuo erkiu gyvunams?

Daugelis keturkojus gyvūnus auginantys šeimininkai mano, jog tabletes nuo erkiu sunims ar lasai nuo erkiu sunims frypryst – pirkinys, kuriuo galima pasirūpinti vasarą. Tačiau erkių aktyvusis laikotarpis prasideda vasario-kovo mėnesiais. Be to, visuomet reikia stebėti žiemos klimatą. 2017 m. žiema buvo tokia šilta, jog antkaklis sunims nuo erkiu foresto galėjo praversti ne vienam augintiniui. Oro temperatūrai ilgai laikantis teigiamoje temperatūroje, erkės netruko pabusti žiemą ir imti veikti. Veterinarijos klinikas užplūdo keturkojų šeimininkai su savo sergančiais augintiniais. Todėl neverta laukti, kol ateis itin šilti orai, apsauga nuo erkiu gyvunams turėtų būti pasirūpinta iš anksto.

Kokias priemones rinktis?

Gamintojai šeimininkams siūlo įvairių sprendimų, kaip apsaugoti savo keturkojus draugus nuo erkių. Jeigu šunelis didelis, apsisaugoti gali padėti antkaklis nuo erkiu ar paprasti lašiukai. Tačiau tiems, kurie keturkojus dažnai išveda pasilakstyti ne tik po pievą, bet ir šalimais esančiame miške, tuomet geriausia apsauga – vaistai nuo ekriu sunims kaina. Dažniausiai tai yra tabletes nuo erkiu sunims kaina jų priklauso nuo gamintojo ir tablečių sudėties. Vienos tabletės veikimo laikotarpis – 2-3 mėnesiai. Todėl renkantis tabletes reikėtų pasitarti su specialistu, kaip dažnai reikės jas sumaitinti gyvūnui. Pasitaiko atvejų, kuomet šunims sunku suduoti tabletes, jie nesukramto ar išspjauna šiuos vaistus. Tokiu atveju patariama rinktis kramtomas tabletes bravecto sunims kaina gali padėti sutaupyti, jei pasinaudosite akcija. Populiarios bravecto tabletės kaina kurių yra tikrai įkandama yra lengvai sukramtomos, todėl šuo jas suvalgo be didelio vargo. Tai patikima apsauga nuo erkiu gyvunams, kurie dažnai būna lauke.

Svarbu atminti, jog skirtingai nei kitos apsaugos priemonės nuo erkių, tabletės parduodamos tik veterinarijos vaistinėse. Lašiukus ar antkaklį nuo erkių galite įsigyti bet kurioje gyvūnų prekių parduotuvėje, tačiau tabletes parduoti gali tik tinkamų žinių turintis specialistas.

 

 

 

Ankstesnis straipsnisVestuviniai ir sužadėtuvių žiedai: kur jų įsigyti?
Kitas straipsnisŠeimos kelionė: 5 įspūdingos vietos nuotykių ieškotojams