Hiperpigmentacija yra vadinamas bet koks odos plotelis, kuris dėl rudojo pigmento melanino pertekliaus atrodo tamsesnis nei natūralus odos atspalvis. Dažniausios hiperpigmentacijos, kuri gali pasireikšti įvairaus laipsnio visų odos atspalvių žmonėms, priežastys yra įvairūs uždegiminiai odos pažeidimai, pvz., aknė, egzema, įpjovimai ir kt., kenksmingi ultravioletiniai (UV) saulės spinduliai, melazma, įvairios ligos bei tam tikrų vaistų vartojimas. Jei jus vargina tamsios dėmės dėl odos hiperpigmentacijos, šiandien yra ne vienas sprendimas, kurio pagalba galite šią problemą išspręsti.

Palaikykite odos drėgmę

Odos drėgmės palaikymas yra labai svarbus, kad galėtumėte suaktyvinti odos ląstelių apykaitą. Nors pagrindinis hiperpigmentacijos tikslas yra pašviesinti tamsias dėmes, veiksmingos odos priežiūros priemonės sudėtyje turėtų būti ingredientų, kurie suteikia naudą mūsų odai ir kitais būdais. Be pigmentinių dėmių šalinimui skirtų medžiagų, gerame produkte bus drėkinamųjų medžiagų, tokių kaip hialurono rūgštis ar glicerinas. Šie ingredientai leidžia veikliosioms šviesinančioms medžiagoms veikti kur kas veiksmingiau. Be to, kokybiškas drėkinamasis kremas gali atkurti ir odos lipidų barjerą, apsaugodamas odą nuo kenksmingų UV saulės spindulių.

Pavyzdžiui, į savo odos priežiūrą be kitų priemonių gali būti įtrauktas ir odos pigmentaciją mažinantis serumas, kurio sudėtyje yra ir ferulo rūgšties, vitamino E, hialurono rūgšties, skvaleno bei kitų mūsų odai reikalingų medžiagų. Jis stabdo odos senėjimą, suteikia odai daugiau elastingumo ir stangrumo, stiprina kapiliarų sieneles, padeda sumažinti odos netolygumus ir raukšles, suteikia drėgmės epidermiui, skatina kolageno sintezę ir padeda šviesinti pigmentines dėmes. Jo dėka taip pat veiksmingai apsaugosite savo odą nuo kenksmingų UV spindulių ir aplinkos taršos.

Naudokite apsauginį kremą nuo saulės

Kenksmingi UV spinduliai suaktyvina odos pigmentą ir tamsios dėmės tampa dar tamsesnės. Veiksmingiausias būdas užkirsti kelią saulės sukeltiems odos spalvos pakitimams yra kasdienis apsauginio kremo nuo saulės naudojimas. Tai reiškia, kad apsauga nuo saulės yra būtina net ir debesuotomis bei vėsiomis dienomis!

Kiekvieną dieną turite naudoti plataus spektro apsauginį kremą nuo saulės, kuris apsaugotų jūsų odą tiek nuo UVA, tiek ir nuo UVB spindulių. Be to, jo SPF turėtų būti ne mažesnis kaip 30. Žinoma, ne ką mažiau svarbu rinktis švelnias odos priežiūros priemones, kurios neerzina ir nedegina odos, nes tai gali pabloginti hiperpigmentaciją.

Nekrapštykite spuogų, įkandimų ir pažeistos odos vietų

Kad ir kaip norėtumėte išspausti inkštirą ar pasikasyti uodo įkandimą, turėtumėte nuo tokios minties save atgrasyti. Priešingu atveju jūs padidinsite uždegimo, kuris sukelia odos spalvos pokyčius, riziką. Tačiau jei visgi tokių įpročių jūs neišvengėte, geriau hiperpigmentaciją pradėti gydyti kuo anksčiau, kadangi rudų dėmių pigmentas laikui bėgant gali pasislinkti giliau į jūsų odą. Galite pasitelkti įvairias odos pigmentines dėmes mažinančias priemones, tačiau svarbu atsižvelgti į jų sudėtį. Būtų naudinga pasirinkti produktus, kurių sudėtyje yra tokių ingredientų kaip vitaminas C ir E, niacinamidas ir kt. Žinoma, visuomet svarbu atidžiai perskaityti produktų naudojimo instrukcijas ir būti kantriems.

Pasitarkite su savo dermatologu

Jei iki šiol jau išbandėte daug įvairių su hiperpigmentacija kovoti skirtų priemonių, tačiau vis dar nesulaukėte norimo rezultato, visuomet naudinga pasitarti su savo dermatologu. Reikalui esant jis gali rekomenduoti cheminį odos šveitimą, mikrodermabrazijos, dermabrazijos ar lazerines procedūras ir kt.

Priemonių, padedančių kovoti su hiperpigmentacijos problema, yra ne viena. Todėl nereikėtų susitaikyti su esama padėtimi, jei ji jums neduoda ramybės ir neleidžia pasitikėti savimi. Atsižvelkite į grožio rinkoje prieinamus sprendimus ir pasirinkite jums tinkamiausius.

Ankstesnis straipsnisKur pirkti naujas padangas – internetu ar fizinėse parduotuvėse?
Kitas straipsnisMadingų fasonų vyriškos sportinės kelnės