Turbūt kiekvienas, turintis ir šunį, ir katę, bent kartą yra susidūręs su situacija, kai vienas augintinis vagia maistą iš kito. Jei katė kartą išbandė šunų maistą, tada nieko blogo nenutiks (išskyrus, galbūt, reakciją į staigų maisto pasikeitimą, kuri kai kuriems gyvūnams gali pasireikšti virškinimo sutrikimų forma). Tačiau reguliariai šerti netinkamu maistu yra nepriimtina, nes maistas katėms ir šunims yra subalansuotas pagal šių gyvūnų poreikius ir skiriasi savo sudėtimi bei maistinių medžiagų balansu. Nesubalansuota mityba ateityje gali sukelti sveikatos problemų.
Skirtumai tarp sauso maisto katėms ir šunims
Kačių dietoje yra daugiau baltymų ir riebalų. Atitinkamai, šunys, kurie reguliariai valgo kačių maistą, turi didelę riziką priaugti antsvorio ir turėti problemų su inkstais, kepenimis ir kitais organais. Savo ruožtu katėms nerekomenduojama valgyti šunų maisto dėl mažo kaloringumo ir skirtingos mineralinės sudėties.
Kačių virškinimo sistema blogiau susidoroja su augalinių komponentų (pirmiausia javų) virškinimu, kurių šunų maiste yra daugiau nei kačių maiste.
Kai kuriuose šunų ėdaluose kalcio ir fosforo yra daugiau nei kačių maiste, o tai gali sukelti kačių ir kačių šlapimo pūslės akmenligės paūmėjimą.
Sausame kačių maiste yra daugiau vitamino A. Atitinkamai šeriant katę šunų maistu jo trūksta, o šeriant kačių maistu – perteklius. Tai gali pabloginti regėjimą, sukelti plaukų slinkimą ir kitas sveikatos problemas.
Sausame šunų maiste nėra taurino – katėms būtinos aminorūgšties, kuri atlieka svarbų vaidmenį riebalų virškinimui, kraujo krešėjimui, nervų sistemos palaikymui, imuninei apsaugai, širdies veiklai ir kt. Katėms (skirtingai nei šunims) taurinas organizme nesintetinamas, todėl labai svarbu, kad gatavuose pašaruose būtų pridėto taurino.
Taigi šeriant augintinį ne jam skirtu maistu, gali trūkti jo organizmui reikalingų naudingų medžiagų, nes šunys ir katės skiriasi ne tik elgesiu ir požiūriu į žmogų, bet ir mitybos poreikiais.
Šlapias maistas
O šlapias maistas katėms ir šunims? Atsakymas yra tas pats – geriau nuolat to nedaryti. Tačiau konservuotas šlapias maistas nėra skirtas kaip pagrindinė dieta, todėl jame vis tiek nėra visų reikiamų maistinių medžiagų.
Tai reiškia, kad net šlapiame kačių maiste nėra visų katei reikalingų maistinių medžiagų. Todėl turėtumėte reguliariai šerti gyvūną visaverčiu sausu pašaru, o šlapią duoti kaip skanėstą ir priedą prie pagrindinės dietos.
Ką daryti, jei katė ar šuo „vagia“ vienas iš kito maistą?
Štai keletas patarimų, kurie gali padėti:
Veiksmingiausiai padės maitinimas skirtingose patalpose tuo pačiu metu. Kiekvienas bus užsiėmęs savo porcija ir nematys kito dubenėlio. Atitinkamai nekils noro išbandyti kaimyno dubenėlio turinį.
Išmokykite savo augintinius valgyti porciją vienu metu, kad maistas kelias valandas negulėtų dubenyje, jei kas nors vėliau norėtų suvalgyti porciją.
Laikykite maistą naminiams gyvūnėliams nepasiekiamoje vietoje, geriausia sandariai uždarytuose plastikiniuose induose. Jei maistas yra įprastame maišelyje ir matomas, katė ar šuo gali norėti jo paragauti patys.
Padėkite kačių dubenėlius aukštai ant stalo ar palangės, kad šuo negalėtų prieiti prie svetimo dubenėlio.
Šunų maistas internetu https://lenda.lt/