Grindys
Projektuojamo pastato grindis sudaro keturi tipai. Grindų sudėtis yra racionaliai parinkta kiekvienai patalpai, taip, kad būtų lengvai valomos, bei patogios jas eksploatuojant. Grindų paskutiniam sluoksniui naudojamos šios apdailinęs medžiagas: parketas ir akmens masės plytelės.
Trisluoksnis parketas naudojamas šiose patalpose: koridoriai, laiptinė, svetainė, darbo kambarys, vaikų kabariai, miegaasis. Bendros šios medžiagos sąnaudos yra 183,2 m2. Trisluoksnis parketas montuojamas sukabinant jį tarpusavyje špuntų pagalba. Parketas suteikia patalpai jaukumo, bei praktiškumo, nes produktas susijungia idealiai – sujungiant nelieka tarpelių tarp parketlenčių.
Plytelės naudojamos šiose patalpose: tambūras, katilinė, tualetas – dušas, virtuvė, vonios kambarys, tualetas. Bendros šios medžiagos sąnaudos yra 61,17 m2.. Plytelės yra klijuojamos ant plytelių klijų sluoksnio (4-7 mm. storio). Tarp plytelių yra paliekami tarpai specialių kryželių pagalba. Tarpai yra užglaistomi specialiais glaistais.
Stogas
Stogas- viena iš svarbiausių konstrukcinių ir architektūrinių pastato dalių. Pagrindinė jo paskirtis – saugoti statini nuo atmosferos kritulių, saulės, temperatūros pokyčių, vėjo, triukšmo. Gražus ir tinkamas stogas išbaigia statinio architektūrą.
Projektuojamo namo stogas yra šlaitinis. Stogo nuolydis 23°, o danga – beasbesčiai lakštai. Cementiniai beasbesčiai lakštai – tai gilias tradicijas Lietuvoje turinti statybinė medžiaga, naudojama šlaitiniams stogams ir fasadams įrengti. Išoriškai tik savo forma panašūs į asbestcemenčio lapus jie pirmiausia skiriasi savo sudėtimi: vietoje sveikatai kenksmingo asbesto armuojančiam pluoštui naudojama gerokai vertingesnė natūralaus pluošto medžiaga fazeris. Lakštai lengvai suderinami su natūraliomis statybinėmis medžiagomis: mediena, akmenimis, stiklu. Plati pastelinių spalvų gama suteikia jiems dar daugiau patrauklumo. Ši stogo danga yra originalios formos. Jos išvaizda neimituoja kitų dangų, ji naudojama tiek rekonstruojant senus, tiek statant naujus namus.
Rekonstruojant pastatą, dengtą asbestiniu šiferiu, nereikia keisti medinės stogo konstrukcijos. Dėl dengimo technologijos paprastumo, aukštos kokybės, atsparumo gamtiniam poveikiui ir nedidelės kainos jie itin parankūs vartotojui. Lakštai yra gana lengvi (9,3 kg/m2), tad montuojant stogo konstrukcijas sutaupoma medienos.
Naudojant šią dangą nereikia nupjautų vietų padengti antikorozinėmis medžiagomis, nes net pažeidus dažų sluoksnį danga neyra. Lietuvoje cementinius beasbesčius lakštus pradėta naudoti prieš penketą metų, o uždraudus asbesto turinčių lakštų prekybą, jie gan sparčiai populiarėja.
Stogo gegnių ilgis yra 8,15 ir 5,1 m ilgio. Jų aukštis yra l50 mm. o skerspjūvis 0,015 m2. Stogo konstrukcija yra apšiltinta. Ant stogo konstrukcijos yra patiesiama difuzinė plėvelė.
Vidaus apdaila
Projektuojamo pastato vidaus mūro sienos bus tinkuojamos 2 cm. kalkių smėlio tinku.
Cemento kalkių tinkas yra vienas ekonomiškiausių tinkų. Tinkas gali būti maišomas tiesiog statybos aikštelėje. .Fibo” blokelių sienos nebūtina gruntuoti. Ant nutinkuotų sienų numatyta atlikti kitus darbus: dažymą, tapetavimą, plytelių klijavimą.
Pertvaros ir lubos sumontuotos iš gipskartonio plokščių. Jos bus nuglaistomos ir nudažomos, kitur atlikti plytelių klijavimo darbai. Atliekant dažymo darbus būtina kruopščiai nuglaistyti paviršių. Išdžiūvusį paviršių nutrinti specialiais įrankiais (trintuvėmis arba specialiais elektriniais prietaisais). Prieš dažant būtina nugruntuoti paviršius. Paviršius yra dažomas trimis sluoksniais. Pirmasis (kontrolinis) dažymo sluoksnis reikalingas pataisyti defektams (akutėms, rėžiams ir t.t), taip pat po kontrolinio dažymo kampuose yra tepamas akrilas, kuris apsaugo dažymo sluoksnius nuo mažų trūkinėjimų. Antrasis ir trečiasis sluoksnis yra galutiniai sluoksniai, jais yra pasiekiamas dažomos spalvos vientisumas. Dažų spalva yra išgaunama pigmentų pagalba, dažai sumaišomi specialiais prietaisais.
Virtuvės, tualeto ir vonios kambario sienos bus išklijuojamos plytelėmis, o lubos nudažomos matiniais dažais. Prieš klijuojant plytelės būtina nugruntuoti paviršių. Plytelės klijuojamos plytelių klijais. Tarp plytelių yra paliekami tarpai specialiais kryželiais, po to tarpai užglaistomi glaistu.
Garažo ir katilinės sienos numatyta tinkuoti 2 cm. storio cemento – kalkių – smėlio tinku. Ant tinkuotų sienų numatyta atlikti dažymo darbus.