Aliuminio konstrukcijos yra naudojamos renovuojant senus namus ir statant langus bei duris. Tai labai praktiška medžiaga, nes yra ilgaamžiška ir atrodo pakankamai stilingai. Langų ir durų meistrai gali paliudyti – aliuminio konstrukcijos yra naujausia mada. Tiesa, ji kol kas dar brangesnė už plastikinius langus, tačiau šilumos ir garso izoliacijos savybės yra visa galva pranašesnės.

Dėl to aliuminio konstrukcijos ir langai bei durys montuojami ne tik viešuosiuose pasatuose, bet ir gyvenamuose namuose bei butuose. Ką reiktų žinoti apie aliuminio konstukcijas?

 1. Aliuminis yra lengvas, bet stiprus metalas, sveriantis apie 1/3 plieno arba vario svorio. Dėl šių savybių aliuminio konstrukcijos yra lengvos transportuoti, montuoti ir naudoti įvairiose pramonės šakose, įskaitant langų gamybai ir montavimui.
 2. Aliuminis yra labai atsparus korozijai dėl apsauginio oksido sluoksnio, kuris susidaro ant paviršiaus sąlyčio su oru metu. Tai reiškia, kad aliuminio konstrukcijos yra tvarios ir ilgaamžės, net esant drėgnoms arba chemiškai agresyvioms sąlygoms. Dėl šios savybės aliuminio langai yra populiari pasirinkimas tiek privačių, tiek komercinių pastatų statyboms.
 3. Aliuminio anodavimas ir dažymas. Norint pagerinti aliuminio išvaizdą ir ilgaamžiškumą, dažnai naudojami paviršiaus apdorojimo būdai, toki kaip anodavimas arba dažymas (pvz., milteliniu būdu). Šie apdorojimo būdai suteikia aliuminiui įspūdingą išvaizdą, dar didesnį atsparumą korozijai ir galimybę derinti spalvas su aplinkos dizainu.
 4. Šilumos ir šaltos izoliacija. Aliuminio langų konstrukcijose naudojami šilumos ir šalto tilto pertvaros, kad pagerintų šilumos izoliaciją ir užkirstų šalto oro patekimą. Šios tiltelių pertvaros turi specialius termoplastinius arba poliamido sluoksnius tarp vidinio ir išorinio aliuminio profilių, kad sumažintų energijos nuostolius ir pagerintų langų efektyvumą.
 5. Aliuminis yra draugiškas aplinkai. Aliuminis yra 100% perdirbamas ir perdirbimo procesas reikalauja tik mažai energijos, palyginus su pirminiu aliuminio gamybos procesu.

Tai ideali medžiaga įvairių konstrukcijų gamybai.

Aliuminio konstrukcijos gaminamos iš anksto išlietų profilių, kuriuos reikia tik sujungti tarpusavyje. Tai nėra itin sudėtingas procesas, todėl galima gana greitai ir nesunkiai pagaminti norimo dydžio konstrukcijas. Taip aliuminio konstrukcijos lengvai pritaikomos įvairioms angoms – tiek standartinių, tiek nestandartinių formų ir išmatavimų. Tai labai geras sprendimas montuojant apvalius, trikampius, arkinius langus.

Kokie yra aliuminio langų privalumai?

Aliuminio langai turi keletą privalumų, palyginus su kitomis langų rėmų medžiagomis, pvz., mediena arba plastiku (PVC). Štai keletas pagrindinių aliuminio langų privalumų:

 • Ilgaamžiškumas. Aliuminis yra labai tvirta ir ilgaamžė medžiaga, atspari korozijai, deformacijoms ir UV spinduliams. Dėl šios savybės aliuminio langai gali tarnauti ilgą laiką be reikšmingo atsinaujinimo ar priežiūros.
 • Mažai priežiūros. Aliuminio langai praktiškai nereikalauja dažymo ar kitokios priežiūros, nes jie yra atsparūs atmosferos poveikiui.
 • Didelė šilumos ir garso izoliacija. Nors aliuminis yra šilumai laidi medžiaga, šiuolaikiniai aliuminio langų rėmeliai dažniausiai yra sukonstruoti su šilumos tilteliu, kuris užtikrina puikią šilumos ir garso izoliaciją.
 • Estetika. Aliuminio langai pasižymi elegancija ir modernumu. Jie gali būti gaminami įvairiomis spalvomis ir formomis, todėl lengvai pritaikomi įvairiems architektūros stiliams.
 • Plonas rėmas. Aliuminio rėmai yra plonesni už medinius ar PVC rėmus, o tai leidžia maksimaliai išnaudoti stiklo plotą ir užtikrinti didesnį natūralaus apšvietimo kiekį patalpose.
 • Ekologija. Aliuminis yra perdirbama medžiaga, o tai reiškia, kad naudojant aliuminio langus mažinamas aplinkos tarša.
 • Atsparumas ugniai. Aliuminis yra atsparus ugniai. Jis tirpsta, bet nedega. Tai labai saugi medžiaga.

Tiesiog idealūs langai, tiesa? Deja, kol kas jie pakankamai brangūs, todėl juos renkasi tik gerai mokantys skaičiuoti užsakovai.

Ankstesnis straipsnisDarbo puskombinezonis ir jo paieškos
Kitas straipsnisJonas Mekas – žymiausias lietuvis menininkas anapus Atlanto

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here