palapinė

Šiltasis metų sezonas jau įsibėgėjo ir tikriausiai daugelis spėjo pastebėti, jog savaitgalių visų poilsio planų įgyvendinimui gerokai per mažai. Visgi bent vieną jų reikėtų paskirti stovyklavimui su palapine – veiklai, atskleisiančiai tikrąją poilsio ir buvimo gamtoje malonumą. Trūksta pagrindinio „ingrediento“, tai yra palapinės? Tuomet patarimai, kaip išsirinkti palapinę, jums bus kaip tik į temą.

Nereikėtų vaikytis žemiausios kainos pasiūlymo ar aklai pasitikėti konsultanto, kuris, savaime suprantama, nori įsiūlyti savo prekę, rekomendacijomis. Visų pirma derėtų skirti laiko savo poreikių minėtos prekės atžvilgiu analizei bei pažinčiai su svarbiausiomis palapinių charakteristikoms.

Palapinės svoris. Šis parametras, tai yra kuo mažesnis svoris, svarbus tikriems žygeiviams, išvykos metu nešiantiems palapinę ant pečių. Jei esate labiau „civilizuoti“ ir palapinę gabensite automobilio bagažinėje, pastarosios svoris neturėtų būti kriterijus, už kurį reikia papildomai mokėti.

Konstrukcija. Atsiminkite: kuo daugiau konstrukcinių elementų, tuo sudėtingesnis ir daugiau laiko reikalaujantis palapinės sutvėrimo išbandymas jūsų lauks. Nuo medžiagų, iš kurių pagaminta palapinė, priklauso pastarosios kokybė. Karkasas, pagamintas iš aliuminio, yra lengvas, tačiau tvirtas ir ilgaamžis. Stiklo pluošto karkasas – pigesnis, tačiau sunkesnis ir ne toks tvirtas.

Medžiagos. Palapinės, siuvamos iš nailono medžiagos, yra lengvos, patvarios, atsparios įbrėžimams. Poliesteris pasižymi didesniu atsparumu vandeniui ir, kaip teigiama, patikimesne apsauga nuo UV spindulių (tai patvirtinančių mokslinių įrodymų nėra). Geriausia, kai, siekiant didesnės apsaugos nuo drėgmės, viena palapinės dugno ir lietaus atsparaus sluoksnio pusė padengiama poliuretanu, kita – silikonu.

Atsparumas drėgmei. Šis parametras, kitaip dar vadinamas hidrostatiniu slėgiu, apibūdina palapinės atlaikomą kritulių kiekį. Jei hidrostatinis slėgis bus mažesnis nei 1000 mm, palapinė, vos tik pradėjus stipriau krapnoti, kiaurai perlis. Išvykoms mūsų šalyje rekomenduojamos palapinės, kurių hidrostatinis slėgis yra 3000 mm, o ilgesni, profesionalūs žygiai reikalauja palapinių iki 4000 mm. Savaime suprantama, kuo aptariamas rodiklis aukštesnis, tuo kaina didesnė, tačiau, kita vertus, ir palapinė tarnaus ilgiau.  

Parduotuvė ARMIJAI IR CIVILIAMS, siūlanti platų turistinių ir kitų prekių asortimentą, laukia jūsų. Suskubkite išsirinkti savo svajonių palapinę, nes geriausi pasiūlymai greitai išgraibstomi.

Ankstesnis straipsnis40 naudingų patarimų jūsų kelionei
Kitas straipsnisBatų pirkimas internetu. Patarimai

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here