Lietuvos miestas yra šalia Baltijos jūros kranto, todėl jo klimatas yra klasifikuojamas kaip jūrinis žemyno. Regionui būdinga neilga vasara ir pavasaris, o taip pat švelnus ruduo ir žiema. Sezonų kaita vyksta lėtai, nes orai Plungeje skiriasi nedideliu temperatūrų skirtumu. 

Vidutinis metų oro drėgnumas sudaro apie 80 %, o kritulių kiekis neviršija 500 mm ribos ištisus metus. Be to, kiekvienas sezonas turi savo unikalių grožių: 

  • Žiema su dažnu sniegu, net iki kovo vidurio; 
  • Pavasaris su saulėtų dienų gausa; 
  • Vasara su šiltais lietumis; 
  • Švelnus ruduo su neilgais, bet dažnais lietumis. 

Perėjimas iš trumpo rudenio iki švelnios žiemos vyksta pagal kalendorių. Oro temperatūra lapkritį leidžiasi iki +5 laipsnių pagal Celsio skalę, o gruodį verta laukti pirmų šalčių. Termometro rodiklis leidžiasi iki -5 laipsnių todėl žieminė Plungė džiugina savo maloniais orais. 

Lietingi orai Skuode lapkritį 
Nepriklausomi nuo to, kad Skuodas randasi netoli pakrantės, klimatą mieste negali pavadinti jūriniu. Remiantis klasifikaciją, jį galima pritraukti prie drėgno žemyninio kategorijos. Kritulių skaičius sudaro virš 700 mm, o niūrūs orai Skuode liudija apie dažnus lietus. 

Regionas gali pasigirti ilga vasara. Oro temperatūra nuo +15 iki +22 išlieka nuo birželio iki rugsėjo pabaigos. Kritulių skaičius po truputį didėja ir lapkritį pasiekia savo maksimumo. Vidutinė mėnesio norma sudaro apie 90 mm. 

Paskutinį rudens mėnesį negali pavadinti šiltu. Oras sušyla iki maksimalių +6 laipsnių pakankamai retai, o gruodžio pabaigoje leidžiasi iki -2 laipsnio pagal Celsio skalę. Galimi nedideli šalčiai ir sniego gausa. Visumoje Skuodas skiriasi švelniais orais visų metų bėgyje. 

Lapkričio orai Jonavoje
Nedidelis miestas yra vidutinio žemyno klimato juostoje, o jūros įtaka yra mažiausia. Dėl to priežasties, orai Jonavoje skiriasi kritulių kiekių (kiekis sudaro virš 660 mm), nedideliu skirtumu tarp aukščiausios ir žemiausios temperatūrų metų bėgyje. 

Orai lapkritį nedžiugina saulėtų dienų gausa ir maloniomis termometro rodyklėmis. Didžiausią mėnesio dalį lyja  lietūs, o oro temperatūra sudaro +3 laipsnius pagal Celsio skalę. Drėgnumas 90 % lygyje išlieka net iki pavasario pradžios. 

Žiemos pradžios ilgai laukti nereikia. Nuo antros gruodžio pusės ir šaltų žiemos dienų, sniego kritulių galimybė didėja. Pirmomis gruodžio savaitėmis orai išlieka lapkričio, tik rūkų nebūvimas liudija apie tai, kad Jonava ruošiasi žiemai. 

Ankstesnis straipsnisKeli patarimai nusprendusiems nutraukti savo santuoką
Kitas straipsnisKiek kainuoja SEO optimizavimas?

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here