Kostiumai esti skirtingo stiliaus ir modelių, vyrai juos renkasi pagal skonį ir madą. Šiais laikais kostiumų pasirinkimas didžiulis.. Skiriami 4 pagrindiniai kostiumų tipai:
Angliškas. Šis kostiumas išsiskiria elegantišku siluetu. Jo pečiai pabrėžti, bet siauresni negu europietiško kostiumo. Juosmuo įsmaugtas ir iš nugaros paryškintas dviem prakarpomis. Be įprastų kišenių, yra dar dvi papildomos. Viena eilė sagų, paprastai atlapai. Dvieilis kostiumas gali būti su keturiomis arba šešiomis sagomis.
Klasikinis europietiškas. Jo pečiai gana platūs, švarkas ilgokas, o kelnės plačios ir patogios. Šio tipo dvieilis kostiumas gali būti su dviem arba šešiomis sagomis. Jos prisiuvamos palyginti žemai, todėl atrodo, kad viršutinė dalis ilgesnė už apatinę. Švarkas labai paplatina ir paryškina pečius, o liemuo ir šlaunys nekrenta į akis.
Modifikuotas europietiškas. Šis kostiumas skirtas vyrams, kurie nori atrodyti, elegantiški ir pabrėžti savo kūno formas. Dvieilis švarkas su šešiomis sagomis. Vieneilis švarkas kartais būna su prakarpa. Kelnės siauros.
Amerikietiškas. Šis kostiumas su prakarpa, be pečių liniją pabrėžiančių dirbtinių petukų, trumpesnis nei europietiškas, todėl juo vilkinčio vyro figūra atrodo kvadratinė. Vienintelės stilių pabrėžiančios detalės yra sagos ir pasiaurintas juosmuo. Kostiumas patogus, platus, todėl šį stilių mėgsta stambūs vyrai, tačiau elegantišku jo nepavadinsi.
Apranga yra vienas svarbiausių elementų norint, kad aplinkiniai apie jus susidarytų gerą įspūdį. Prabangūs garsių dizainerių rūbai, geros medžiagos visada rodys gerą toną, tačiau niekada nevalia pamiršti higienos, tvarkingos šukuosenos, nublizgintos avalynės. Renkantis aprangą reikėtų atsižvelgti ir į tai kokiame renginyje dalyvausite, kur jis vyks, su kokiais žmonėmis jums teks bendrauti. O skoningai priderinti aksesuarai gali net ir pačiam paprasčiausiam rūbeliui suteikti prabangos, tik nereikia ,,perlenkti lazdos“.
Visi šie dalykai svarbūs tiek vyrams tiek moterims. Kiekvienas turi rūpintis savo išvaizda, nes išvaizda kartais net gali nulemti padėtį visuomenėje, geresnę darbo vietą ir pan.